Htop Royal Beach | volné termíny | Cestolapka.cz

Htop Royal Beach Lloret de Mar, Španělsko

Slušné
535 RECENZÍ
3.1

poloha / pláž
Lloret de Mar, pláž / písečná - 200 m, centrum - 1 km
vybavenost a služby
recepce / lobby, bar, restaurace, bar u bazénu, sluneční terasa, společenská místnost s TV, výtah, mini club, wi-fi připojení k internetu, animační programy
sport a relaxace
bazén s lehátky, vířivka, dětský bazének, biliár*

* služby za příplatek
Stravování
snídaně: mezinárodní bufet včetně nápojů
, večeře: mezinárodní bufet; voda, víno, ostatní nápoje za poplatek
popis pokojů
Standard 2/3/4 balkon: pokoj s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky, sociální zařízení, balkon; 3. a 4. lůžko zpravidla pevné
, Standard 1: pokoj se samostatným lůžkem pro 1 osobu, sociální zařízení
vybavenost pokojů
klimatizace, TV sat., telefon, wi-fi připojení k internetu*, trezor*, fén, nápojová lednička*

* služby za příplatek
Upozornění
dětská postýlka: zdarma (pouze na vyžádání v CK; max. 1 nad rámec plného obsazení pokoje; pro dítě do nedovršených 2 let)
délka pobytu
libovolně dlouhé pobyty od 4 nocí ve všech obdobích dle ceníku
Vzdalenost od moře
200
Výhody a nevýhody
skvělá poloha jen pár kroků od pláže Fenals, jedné z nejkrásnějších v oblasti, profesionální služby a široké zázemí včetně bazénu, či střešní terasy s vířivkou, chutná kuchyně s možností doobjednání plné penze či oblíbeného programu all inclusive, v blízkém okolí množství restaurací s rozsáhlou nabídkou charakteristické přímořské kuchyně, poněkud delší, ale stále ještě pěší vzdálenost do historického centra městečka
Popis střediska
BENEFITY:
  • jasně největší rekreační středisko na pobřeží Costa Brava
  • zejména díky převážně skalnatému podloží velmi čisté moře
  • členité pobřeží, přesto převládající pozvolný vstup do vody
  • hned několik krásných písečných pláží oceněných modrou vlajkou
  • tisíciletá historie řadící Lloret mezi nejstarší katalánská města
  • cenné kostely, římské hrobky, středověké hrady i honosné vily
  • slavnosti, koncerty, ohňostroje a přehršel zábavy pro každého
  • zcela kompletní infrastruktura pro všechny kategorie turistů
  • oblíbené letovisko mladých se skvělými možnostmi sportovního vyžití
  • velmi příznivá poloha pro zkoumání pamětihodností Katalánska
Lloret de Mar - nejživější letovisko pobřeží Costa Brava

Lloret de Mar, ležící necelých 75 km severovýchodně od Barcelony a 40 km jižně od Girony, lze charakterizovat jako největší rekreační středisko na pobřeží Costa Brava, jehož možná až příliš překotný růst v posledních desetiletích jeho podobu na hony vzdálil původnímu ospalému rybářskému městečku. Lloret se se svou více než tisíciletou historií řadí mezi nejstarší katalánská města.

Pestrá minulost a pulzující současnost

Název Lloret pochází z latinského Lauredal, tedy vavřínový háj. Ve městě i okolí můžete obdivovat celou řadu cenných kostelů, římské hrobky, středověké hrady i honosné vily postavené zbohatlými conquistadory po návratu z Ameriky. Centrum města tvoří hlavní třída s množstvím turistických atrakcí v podobě nepřeberného množství krámků, barů, restaurantů a kasin, které ožívají zejména v noci. Byť má necelých 40.000 obyvatel, míří sem ročně přes milión návštěvníků (z toho jsou 4/5 cizinci), což je 12 % turistů, kteří navštíví Katalánsko a přes 40 % těch, kteří směřují na pobřeží Costa Brava. Lloret de Mar je pátou nejnavštěvovanější přímořskou lokalitou Španělska a jedničkou v rámci Katalánska, co se týče počtu hotelových lůžek - je jich zde na 30 tisíc v rámci 120 hotelů. Lloret de Mar je proto vyhledáván především milovníky rušného života a zábavy. Je oblíbeným letoviskem mladých, když skýtá též nepřeberné možnosti sportovního vyžití.

Slavnosti, koncerty, ohňostroje aneb přehršel zábavy pro každého

Každou středu se organizují noční slavnosti písní a koncertů, každou sobotu slavnosti typického katalánského tance - sardany - na Plaza de la Vila, zahájení letní sezóny se slaví na svátek sv. Jana v červnu za mohutných ohňostrojů a průvodů; nejvýznamnější svátky Fiesta Mayor se organizují v červenci a jsou zasvěceny patronce města sv. Cristině a všem ženám námořníků, konají se procesí, tradiční regata a pouliční slavnosti, které vyvrcholí 26. července mohutným ohňostrojem. Pro milovníky vodních radovánek je k dispozici obří zábavní park Water World.

Naprosto kompletní infrastruktura pro všechny kategorie turistů

Svou takřka kompletní infrastrukturou se Lloret řadí nejen mezi špičku španělskou, ale i celoevropskou. Hlavní pláž Platja de Lloret je lemována palmovou promenádou v délce téměř 700 m, jejíž součástí je zajímavá pěší zóna s množstvím historicky cenných budov a hotýlků rodinného typu. Chloubou Lloretu a vyhledávaným místem odpočinku pro všechny turisty jsou zahrady Sv. Clotildy, postavené podle vzoru italských renesančních parků na útesu nad mořem v těsné blízkosti pláže Fenals. Přímo v centru města můžete shlédnout i arénu, kde se před jejich zákazem pořádaly, pro Španělsko tak typické, býčí zápasy. Město nabízí návštěvníkům i nadmíru příjemné vycházkové okruhy, oživené četnými fontánami a monumenty.

Příznivá poloha pro zkoumání největších pamětihodností Katalánska

Koho by rušné město omrzelo, nalezne klid v některé z řady romantických poustevnických kaplí, jež vznikly v 11.-17. století v okolí Lloretu. Lloret de Mar je tedy dnes městem, jež ideálně spojuje historii s moderní přítomností, místní tradice s kosmopolitním turismem, hrdé na své kořeny a zároveň přátelské k návštěvníkům. Jeho příznivá poloha s dobrou dostupností po dálnici, železnici i letecky jej též předurčuje jako východisko k prozkoumávání největších pamětihodností Katalánska. Opomenout nesmíme ani nabízející se zajímavé lodní výlety podél divokého pobřeží jak na jih k Blanes, tak i na sever k francouzským hranicím. Chcete-li tedy strávit svou dovolenou v Katalánsku skutečně aktivně, je Lloret de Mar tou pravou volbou.

Moře a pláže

Moře je v této oblasti díky převážně skalnatému podloží velmi čisté a po většinu roku i poměrně klidné. Až na výjimky v několika místech skalnatého pobřeží převládá celkem pozvolný vstup do vody. 9 km dlouhé pobřeží je poměrně členité, tvořené 5 hlavními středně velkými plážemi, které od sebe oddělují skalnaté výběžky. Všechny pláže jsou písčité, písek je ve větší míře hrubší, pouze u vstupu do vody je jemný. Šíře pláží dosahuje 40 až 70 m, jejich délka je 250 až 700 m. Většina z nich je vybavena sprchami a WC, nad bezpečností koupání bdí členové pobřežní hlídky a zdravotní personál, v blízkosti pláží se nachází bary a restauranty. Mezi nejvyhledávanější bezesporu patří hlavní pláž Platja de Lloret a druhá největší pláž Fenals. Malé pláže se nacházejí především u skalních vyvýšenin. Plážový servis si lze v řadě míst pronajmout za poplatek. Některé z větších pláží mají vyhrazená místa pro volejbal a další plážové sporty. Pláže jsou udržované, každý den uklizené, 4 hlavní pláže jsou oceněny modrou vlajkou za čistotu a kvalitu údržby.


Celkové hodnocení 3.1/5.0

K tomuto hotelu jsme bohužel nechytili žádné konkrétní recenze. Zkuste se podívat na některý z odkazů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti