Řecko | Cestolapka.cz

Řecko

Řecko je země bohů. Všichni jsme se o něm učili ve škole, protože jde o kolébku antiky a filozofie. Zároveň se ale jedná o nádhernou lokalitu pro dovolenou u moře. Najdete tu krásné ostrovy, malé ostrůvky i romantické pláže. Aktivní turisté budou nadšení výlety do okolí, krásnou přírodou a historickými památkami, které zde objevíte na každém kroku.

Řecko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě. Obrovskou výhodou je, že týdenní dovolenou i s jídlem můžete pořídit poměrně levně díky first minute nebo last minute zájezdům. Dovolenou si navíc užijí rodiny s dětmi, aktivní senioři, zamilované páry i skupiny přátel, které se chtějí jen bavit. V této části Evropy totiž najdete všechno, co si na dovolené můžete přát.

Všeobecné informace o Řecku

Řecko se nachází na Peloponéském poloostrově a patří k němu více než dva tisíce ostrovů a malých ostrůvků. Hlavním městem jsou proslule známé Athény, měnou je euro a v Řecku žije celkem 10,72 milionu obyvatel. Největším místním pohořím je Pindos, který můžete najít na západu Řecka.

Mezi nejoblíbenější lokality patří Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos. Jestli se chcete vykoupat v nejkrásnějším a nejčistějším moři, musíte hledat modré vlajky poblíž pláže. Díky tomu vždy zažijete to nejkrásnější koupání. Vykoupat se přitom můžete v Egejském, Jónském nebo Krétském moři. Ostrovy a ostrůvky Řecka jsou sice menší, ale užijete si tam hodně zábavy.

Proč jet do Řecka

Dokonale čistá voda a nádherné pláže jsou jen dvěma důvody z mnoha, proč byste měli vyrazit na dovolenou právě do Řecka. Krásná je také místní architektura. Klasické bílé domy a úzké uličky mají úžasnou atmosféru, kterou si budete moci užívat od rána do večera.

Navštívit ale můžete také historické památky, jako jsou zříceniny Poseidonova chrámu, byzantské monastýry poblíž města Kalambaka nebo antické Athény. Vyjít můžete také na horu Olymp, ze které budete mít jedinečný výhled do okolí. Navíc budete stát na stejném místě, ze kterého na místní ostrovy shlížel Zeus.

Velmi oblíbená je také místní kuchyň, kterou jednoduše musíte ochutnat. České alternativy chutnají úplně jinak, takže byste měli vyrazit do místních podniků, nasát atmosféru a ochutnat jejich tradiční jídla a nápoje. Místní lidé jsou velmi srdeční, takže se můžete těšit na krásnou dovolenou.

Počasí a podnebí v Řecku

Středomořská atmosféra bude dokonalá díky nádhernému počasí a teplotám, které někdy sahají až na 40 stupňů. Nemusíte, ale obávat vysokých teplot, protože se v průměru pohybují kolem 30 stupňů. Teplota moře se během letních měsíců pohybuje od 20 do 25 stupňů. Jestli si chcete užít hlavně procházky po okolí, zvolte pro dovolenou spíš jaro nebo podzim, kdy jsou příjemné teploty kolem 25 stupňů.

Nejvyšších teplot se dočkáte v jižní části Řecka, tedy na ostrovech Kréta, Kyklady, Mykonos, Naxos nebo Santorini. Pro teplo sem můžete vyrazit od května do října. Nejdeštivější počasí si zase užijete na severozápadě Řecka a na ostrově Korfu. Dobrou zprávou je, že v Řecku prší hlavně během zimních měsíců. Díky tomu je zde tak nádherná příroda.

Řecká kuchyně

Tradiční místní pochoutkou je gyros v pita chlebu nebo souvlaki z jehněčího či kuřecího masa. Vychutnat si také můžete tzatziki s hranolky, které budou skvělou možností jako předkrm nebo malá svačinka. Tato jídla patří mezi národní poklad, který znají lidé po celém světě. Jedině v Řecku ale chutnají autenticky.

Ochutnejte ale také musaku z mletého masa a lilků. Jehněčí kuličky keftedes jsou také velmi oblíbené a můžete je ochutnat prakticky v každé místní restauraci. Každý z podniků vám zaručeně nabídne to nejlepší z jejich kuchyně. Garantovat vám můžeme, že budete spokojeni. Řecká kuchyně je zdravá, lehká a příjemně sytá zároveň. Až přijedete domů, místní chutě vám zaručeně budou chybět.

Nejoblíbenější destinace v Řecku

Korfu

Každý, kdo už někdy navštívil Korfu, ho označuje za nejkrásnější ostrov Řecka. Překrásné pláže a místní příroda vám vyrazí dech svou rozmanitostí. Široké pláže s jemným pískem a pozvolným sestupem do moře si užijí hlavně děti a rodiče se nebudou muset obávat, že se jejich děti budou nudit. Místní pláže jsou totiž ideální nejen pro koupání i malých dětí, ale také na stavění hradů z písku.

Dokonalou dovolenou na řeckém ostrově Korfu si můžete užít za velmi výhodné ceny díky first minute nebo last minute zájezdům. Kromě nádherné krajiny si vychutnáte také úžasné jídlo a můžete o sebe nechat pečovat v all inclusive hotelech, kde budete mít k dispozici veškeré služby, které byste si na dovolené mohli jen přát.

Proč navštívit Korfu

Ostrov Korfu se díky své rozmanité a velmi barevné přírodě nazývá „smaragdový“. Ostatní ostrovy Řecka nejsou rozhodně tak barevné a zelené jako Korfu. Procházky si můžete udělat ve stínu olivovníků, eukalyptů nebo citronovníků. Jejich nádherná vůně se rozprostírá po celém ostrově a ucítíte ji na každém kroku.

Projít se navíc můžete po stejných plážích, které milovala císařovna Sissi. Nejbohatší rodina židů Rotschilldovy také Korfu zbožňovali a pravidelně se sem vraceli. Zaručujeme, že si Korfu zamilujete stejně jako oni. Uvidíte zde přírodní krásy, skály, úžasné rostliny i jedinečné pláže.

Počasí a podnebí v Korfu

Korfu je trochu chladnější než jiné části Řecka, ale nemusíte se obávat žádných chladných teplot nebo deště. Jestli vám postačí během letních měsíců kolem 30 stupňů nebo 24 stupňů na jaře a na podzim, Korfu je pro vás ideální destinací. Na tomto ostrově si užijete nádherné letní počasí a příjemné teploty pro lenošení na pláži, koupání i procházky po okolí, rozhodně sem zajeďte.

Tipy na výlety v Korfu a okolí

Achilleion je neoklasicistní vila císařovny Sissi. Podívat se můžete nejen na interiér této jedinečné budovy, ale také na úžasné sochy a zahrady, které vilu obklopují. Kromě výhledu na moře zde uvidíte také sochu Achilla, kterého císařovna velmi obdivovala a rozhodla se také podle toho bojovníka pojmenovat své letní sídlo.

Pláž Glyfada leží na západním pobřeží ostrova Korfu. Podle mnohých se jedná o nejkrásnější pláž na ostrově. Zlatý písek a průzračné moře, pláže obklopené skalami a zelené kopce dostanou na kolena každého. Na fotkách to bude vypadat nádherně a užijete si úžasný klid na plážových lehátkách.

Pevnost Gardiki pochází ze 13. století a dnes z ní můžete prozkoumat jen ruiny. Nachází se v centru ostrova Korfu. Původně ji obklopovalo osm věží. Bohužel dnes již neuvidíte žádnou z nich. Na místě zbyly už jen zdi pevnosti, ale i přesto se jedná o velmi oblíbené turistické místo.

Hora Pantokrator je nejvyšší horou ostrova. Leží 906 metrů nad mořem. Skvělou zprávou je, že až na vrchol vede silnice. Díky tomu se tam můžete vydat pohodlně autem. Stejně tak si ale můžete udělat také procházku a užít si jedinečný výhled do okolí. Výstup na vrchol vám zabere asi dvě hodiny, takže se nebude jednat ani o časově náročný výšlap.

Kos

Kos patří mezi největší ostrovy souostroví Dodekanésy. Charakteristický je jeho rovinatý povrch, který bude ideální pro cyklistiku nebo nenáročnou turistiku, kterou zvládnou i menší děti. Na ostrově se nachází nespočet cyklostezek, takže jestli milujete jízdu na kole, nebudete se nudit. Navíc se zde nachází i pláže plné písku a oblázků a krásné skalnaté zátoky.

Jižní část ostrova si zamilují surfaři a všichni, kdo si chtějí užít adrenalinu ve vlnách. V této části ostrova je větrněji, takže si tu užijete bohaté zábavy ve vodě. Díky first minute nebo last minute nabídkám si zaručeně zvolíte zájezd s nejlepší cenou a vybírat můžete z mnoha krásných hotelů, které poskytují vynikající jídlo a all inclusive služby.

Proč navštívit Kos

Kos je velmi oblíbený ostrov, kde se nachází nejrůznější turistická letoviska. Každé z nich vám nabídne něco úplně jiného. Jestli pojedete na dovolenou za noční zábavou, ubytujte se přímo ve městě Kos. V centru města nejdete mnoho restaurací, barů a diskotéky, zatímco v okolí se nachází krásné pláže, takže se můžete přes den vykoupat a v noci si zatančit.

Dovolená pro rodiny s dětmi bude nejlepší v oblasti Marmari. Vy i děti se mohou těšit na písčité pláže a pozvolný vstup do vody, který je vhodný i pro velmi malé děti. Na pláži si mohou stavět hrady z písku a rodiče si odpočinou na jemném písku. Letovisko Tigaki je velmi oblíbené a vyhledávané všemi, kdo mají rádi moderní hotely a all inclusive servis.

Počasí a podnebí v Kosu

Ostrov Kos nabízí svým návštěvníkům velmi příjemné teploty po celý rok. Průměrná roční teplota je 24 stupňů. Během letních prázdnin si užijete teploty nad 30 stupňů a sezóna začíná velmi brzy. Již během května je tu nádherně teplo. Teplota moře je v létě kolem 24 stupňů, takže se osvěžíte, ale zároveň nebude voda příliš studená.

Tipy na výlety v Kosu a okolí

Empros Thermes jsou termální lázně, kam turisté přijíždí za odpočinkem a horkými, léčivými prameny. Voda je bohatá na vápník, sodík, síru a mnoho dalších látek, které podpoří vaše zdraví. Jestli máte problémy s kožními nemocemi, ekzémy, artritidou nebo revmatismem, měli byste sem vyrazit. Navíc se v blízkosti nachází netradiční pláže, které jsou typické černým pískem.

Asklepeion je úžasnou historickou památkou na ostrově. Jde o antickou nemocnici, ze které dnes zůstaly jen ruiny. I přesto zde můžete objevovat tradiční architekturu a dórský styl. Nemocnice se jmenuje podle boha zdraví a medicíny a byla důležitou stavbou tohoto ostrova.

Hlavní město Kos je bohaté na tradiční restaurace, kavárny, bary a noční kluby. Kromě toho si tu ale během dne užijete pravou řeckou atmosféru, krásnou architekturu a jedinečný přístav s johanitskou pevností. Procházka městem potěší každého turistu, protože je město skutečně krásné.

Jezero Alykés je během zimy plné vody, ale během léta vysychá. Solné jezero se v minulosti používalo pro těžbu soli, ale dnes se jedná hlavně o hnízdiště mnoha druhů ptáků. Navíc se stalo přírodní zajímavostí ostrova, kterou hojně vyhledávají turisté, a proto se zde sůl již netěží.

Kréta

Kréta je nejznámějším ostrovem Řecka, na který se můžete vydat. Jestli patříte mezi milovníky aktivní dovolené, tato destinace pro vás bude dokonalá. Hlavní město Heráklion je známé aquaparky, lokálními restauracemi a bary. Jižní část tohoto ostrova zase nabízí klid, odpočinek a romantiku podél průzračně čistého moře.

Nádherné koupání v čisté vodě, překrásné pláže a aquaparky pro děti budou skvělým místem, kam v létě vyrazit. Pro zamilované páry na ostrově čekají zátoky, které jsou pro romantické procházky jako dělané. Klidná letoviska budou vhodná pro rodiny s dětmi, ale také pro aktivní seniory, kteří si chtějí užít trochu klidu a pohody.

Proč navštívit Krétu

Kréta je největší ostrov Řecka a jeho délka dosahuje 250 kilometrů. Známý je nejen pro svou velikost, ale také stovky samostatných pláží, čisté moře s pozvolným vstupem a nádherná příroda. Severní část ostrova je velmi populární mezi turisty, protože se tu nachází hodně letovisek, kde můžete odpočívat a užít si dokonalé dovolené.

Kréta ale nenabízí svým návštěvníkům jen pláže, koupání a hotely. Najdete zde také mnoho historických památek a přírodních zajímavostí. Nejznámější jsou jednoznačně Mínojské paláce v Knossu. Jestli chcete objevovat místní přírodu, měli byste se podívat na nejdelší roklinu Evropy, kterou je soutěska Samaria.

Počasí a podnebí na Krétě

Kréta je jedním z nejteplejších ostrovů v Řecku, kde můžete strávit svou dovolenou. Slunce zde svítí asi 300 dnů v roce, takže si nemusíte dělat hlavu s výběrem termínu své dovolené. Turistická sezóna zde trvá od dubna do listopadu, což je nejdéle z celého Řecka. Na Krétě jsou sice vysoké teploty, ale díky severnímu větru vám bude příjemně teplo.

Tipy na výlety na Krétě a okolí

Ruiny paláce Knossos, který leží blízko města Heraklion je důležitou mínojskou památkou na tomto ostrově. Palác byl postaven kolem roku 1900 před naším letopočtem, ale do současnosti se nedochoval celý. Dnes se můžete podívat na místo, kde kdysi údajně žil sám císař Kréty.

Město Agios Nikolaos leží v přístavu a poznáte zde pravou řeckou atmosféru. Blízko města můžete také objevovat krásy jezera Voulismeni, kde se údajně podle legend koupala samotná bohyně Athéna. O tomto místě panuje mnoho legend a místní lidé vám o nich budou rádi vyprávět.

Planina tisíců mlýnů je místem, kde si užijete úžasný výhled. Dnes se již na planině Lasithi mlýny nenachází, protože je nahradila moderní čerpadla. Výhled je zde ale stále nádherný.

Klášter Moni Arkadi vznikl v 10. nebo 11. století. V minulosti byl útočištěm před nájezdy Turků. Místní lidé se v klášteře skryli, ale Turkové je obklíčili. Nakonec se dostali do situace, ze které nebylo úniku. Obyvatelé se nakonec rozhodli pro hromadnou sebevraždu, protože nechtěli padnout do rukou krutých Turků.

Lefkáda

Lefkáda je ostrov s panenskou přírodou, který najdete v Jónském moři. V posledních letech se jedná o velmi populární destinaci pro turisty, kteří se chtějí podívat do Řecka. Pláže s bílým pískem, kulatými oblázky a dokonale čistou vodou jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Vápencová skaliska budou na fotkách vypadat skvěle a užijete si příjemného klidu.

Romantické pláže jsou často dostupné jen z moře nebo po schodech ve skále, takže si užijete si trochu adrenalinu. Ostrov je ideální pro všechny typy turistů a díky first minute nebo last minute zájezdům si ho užijete za skvělé ceny.

Proč navštívit Lefkádu

Lefkáda je známá svou malebnou krajinou a azurově modrým mořem. Poklidná rybářská vesnice Agios Nikitas je asi nejpopulárnějším cílem pro turisty. Nachází se na severozápadě ostrově a užijete si tu klid, pohodu a ničím nerušený odpočinek.

Na druhou stranu se můžete ubytovat také v letovisku Vasiliki, které je pravým opakem Agios Nikitas. V tomto letovisku si užijete hodně zábavy nejen přes den, ale také po západu slunce. Najdete tu hodně nočních klubů a barů, kde to žije až do rána. Přes den si tu užijete mnoho vodních sportů, na které jsou zde ideální podmínky.

Počasí a podnebí v Lefkádě

Počasí na tomto ostrově je prakticky stejné jako na ostatních ostrovech v Jónském moři (Korfu, Zakynthos). Od června do září trvá hlavní turistická sezóny, kdy si užijete nejkrásnější a nejteplejší počasí. Na podzim je tu ale stále krásné teplo a teplota kolem 25 stupňů. Během letních měsíců na Lefkádě déšť nepotkáte, protože tu prší hlavně během zimy. Díky tomu je ostrov nádherně zelený.

Tipy na výlety v Lefkádě a okolí

Hlavní město Lefkáda je zdrojem pravé řecké atmosféry. Zažijete zde tradiční architekturu (sněhově bílé domy), nespočet stánků s vynikajícím jídlem a řeckou hudbu, která se line z oken místních obyvatel, restaurací i kaváren. Navíc se můžete podívat na hrad Santa Maura nebo větrné mlýny.

Mys Doukato je opředen mnoha tajemnými příběhy a legendami. Nejznámějším je příběh o básnířce Sapfó, která skokem z majáku ukončila svůj život kvůli nešťastné lásce. K bílé skále a vysokému majáku se ale váže mnoho dalších příběhů, které jsou propletené nešťastnou láskou.

Vodopády Nidri jsou dokonalým místem pro romantiky. Jestli pojedete na dovolenou se svou drahou polovičkou, neměli byste toto místo minout. Voda z výšky dopadá na sněhově bílé kameny. Díky tomu zažijete jedinečný pohled, na který nikdy nezapomenete. K vodopádům přitom vede krátká procházka od stejnojmenného letoviska.

Klášter Panagia Faneromeni vznikl v 17. století. Během své existence do dobili barbaři a několikrát vyhořel. Místní lidé ho vždy opravili a dnes si ho můžete prohlédnout v celé své kráse, i když během historie zažil mnoho porážek.

Rhodos

Rhodos je ostrovem slunce, odpočinku, adrenalinu a výletů do okolí. Právě zde najdete velké množství historických památek, které byste rozhodně měli navštívit. Křižácké hrady, kláštery nebo chrámy jsou úžasnými místy pro výlety. Mezitím si můžete užívat klidných pláží, vodních sportů a aquaparků s obrovským množstvím atrakcí, které si užijí všichni bez ohledu na věk.

Jestli se chcete podívat na ostrov, který v sobě skrývá vše, po čem můžete toužit, podívejte se na Rhodos. Uvidíte, že budete ze své dovolené nadšení a přijedete domů odpočinutí a plní zážitků, na které budete vzpomínat po mnoho let.

Proč navštívit Rhodos

Ostrov Rhodos leží v Egejském moři a patří mezi největší z Dodekanéských ostrovů. Ostrov je menší, než si pravděpodobně myslíte. Na délku má 78 kilometrů a na šířku jen 38 kilometrů. Bez ohledu na to, kde se ubytujete, měli byste se vydat do hlavního města Rhodos nebo do historického Lindosu.

Pro všechny milovníky přírody je zde připraveno údolí motýlů, které okouzlí každého. Pláž Tsambik s jemným pískem a azurově čistým mořem je jen jednou z mnoha, které můžete navštívit. Nezáleží na tom, jestli se chcete jen opalovat a koupat, anebo chcete objevovat přírodu a historii tohoto ostrova. Snadno si pronajmete auto nebo skútr a objevíte tajemství celého ostrova.

Počasí a podnebí na Rhodosu

Rhodos je asi nejteplejším středomořským ostrovem. Během celého roku se zde udržují stejné teploty, takže obvykle nepoznáte, jestli je léto nebo zima. V dubnu jsou již teploty na 23 stupních, zatímco během letních prázdnin se dostanou až nad 30 stupňů. Díky severním větrům můžete i největší vedra přežít v klidu na pláži a nebudete umírat horkem.

Tipy na výlety na Rhodosu a okolí

Město Rhodos je jasným tipem na výlet. Podívat se můžete na Hippokratovo náměstí a do ulice Rytířů. Doporučujeme prozkoumat také přístav Mandraki, kde v minulosti údajně stála obrovská socha boha Hélia. To je ale jen jedna z legend, které tento ostrov oplývají. Na ostrově můžete objevit nespočet památek z dávných dob, které si zamilujete.

Údolí motýlů je kouzelné místo, na které nezapomenete. Petaloúdes by měli navštívit hlavně rodiny s dětmi a zamilované páry. Jedinečná podívaná to ale bude pro každého milovníka přírody. V údolí poletují tisíce motýlů a díky procházce kolem vodopádů to bude nejromantičtější výlet z celé dovolené.

Město Lindos je historickým pokladem ostrova Rhodos. Jde o chráněnou kulturní památku a vydat byste se sem měli ráno, když ještě nebude takové horko. Navštívit byste měli hlavně chrám Athény Lindské, který se nachází ve starověké akropoli. Do akropole se můžete projít pěšky, anebo si půjčit osla a nechat se nahoru dovézt. Bude to pro vás nejen pohodlnější, ale zažijete něco nového. Na hřbetu osla jistě nesedíte každý den.

Pláž Tsambika je nejkrásnější na ostrově. Najdete ji asi 3,5 kilometru od letoviska Kolymbia. Jestli se ubytujete právě zde, neměli byste na toto místo zapomenout. Přijet sem můžete autem a užít si klidný den na pláži pod slunečníkem. Lehátko a slunečník si můžete pronajmout a odpočívat na této nádherné pláži od rána do večera.

Letovisko Faliraki je velmi oblíbené u rodin s dětmi, protože je zde aquapark. Dokonce jeden z největších aquaparků v Evropě. Vyzkoušet si můžete čtyřicet tobogánů. Nejdelší z nich má na délku 140 metrů a jde o záležitost jen pro skutečně odvážné jedince.

Pro milovníky historie je zde archeologické naleziště Kamiros, kde v minulosti stálo antické město. Kdysi zde stála akropole a dórský chrám boha Apollóna. Místní atmosféra vám snadno a rychle připomene, jak dlouho jsme již na tomto světě a jak nádherná byla antická architektura.

Santorini

Bílé domy s modrými střechami jsou pro Řecko typickým znakem, podle kterého poznáte každou fotku z Řecka na první pohled. Na ostrově Santorini si kromě tradiční atmosféry můžete užít také malé přístavy, průzračně čisté moře a spoustu romantiky. Pro turisty se jedná o velmi oblíbené místo pro žádosti o ruku, svatby nebo líbánky.

Dokonalá dovolená na ostrově Santorini v Řecku je neodolatelná pro všechny. Díky first minute nebo last minute zájezdům si přitom užijete tento jedinečný ostrov za skvělou cenu a zaručeně se sem budete s radostí vracet.

Proč navštívit Santorini

Nejkrásnější řecký ostrov. To o Santorini říká mnoho lidí, kteří ho v minulosti navštívili. Místní hotely a apartmány se dokonale začleňují do krajiny. Těšit se můžete na sněhově bílá města plná překrásných domků, hotelů, restaurací i kaváren. Jestli si chcete užít malý ráj na zemi, měli byste vyrazit právě na ostrov Santorini.

Zkoumání ostrova Santorini si užijí nejen dospělí, ale také děti. Zapomenout nesmíte na největší město Thira nebo město Oia, které najdete na klasických pohlednicích z Řecka. Jestli chcete mít nejkrásnější fotografie z dovolené, měli byste si naplánovat svou dovolenou v Řecku. Ve městě na každém kroku najdete také kavárny a restaurace, kde můžete ochutnat sladká vína a místní pistácie.

Počasí a podnebí na Santorini

Letní měsíce jsou na ostrově Santorini slunečné a bez srážek. Prší většinou během zimy. Jestli plánujete klasickou letní doovlenou, měli byste sem vyrazit od června do září. V létě jsou tu teploty kolem 30 stupňů a moře je vyhřáté na krásných 25 stupňů. Na jaře a na podzim jsou na ostrově teploty přes 20 stupňů, což je ideální počasí pro výlety po ostrově.

Tipy na výlety na Santorini a okolí

Město Oia patří mezi oblíbené turistické cíle, protože tu zažijete pravou řeckou atmosféru. Úzké kamenné uličky, bílé domky a modré střechy jsou tu na každém kroku. Na fotkách budou vypadat krásné také modré okenice nebo dveře. Když vydržíte ve městě až do večera, uvidíte ten nejkrásnější západ slunce.

Pláž Red Beach patří mezi nejznámější a také nejkrásnější na ostrově Santorini. Jméno dostala podle červeně zbarvených skal, které pláž obklopují. Písčitá pláž, průzračně čistá voda a červenohnědé skály vypadají nádherně a odpočinek v tomto koutku ostrova si zaručeně užijete.

Starobylé město Thira je plné sněhově bílých domů a jedinečné atmosféry. Kromě toho zde ale najdete také památky z helénistického a římského období. Ruiny chrámu svatého Dionýsia nebo základy městských hradem nesmíte při své návštěvě tohoto města minout.

Pohoří Mesa Vouno se nachází v jihovýchodní části ostrova. Jestli patříte mezi aktivní turisty, toto místo si zamilujete. Stačit vám bude hodinový výšlap a uvidíte nádherný výhled na letoviska, Egejské moře a pláže. Před cestou na pohoří si rozhodně nezapomeňte foťák, protože výhled bude krásnou vzpomínkou na vaši dovolenou na ostrově Santorini.

Zakynthos

Řecký ostrov Zakynthos patří mezi turisty k velmi oblíbeným destinacím. Všechny sem lákají překrásné pláže a tyrkysově modré moře. Místní příroda vám ale také vezme dech a zaručeně jinde podobnou neuvidíte. Olivovníky, vinice, fíkovníky nebo piniové háje vás jednoduše donutí, abyste se vydali na dlouhou, romantickou procházku.

Jestli si chcete užít trochu jinou zábavu plnou adrenalinu, můžete vyzkoušet surfování, potápění, šnorchlování nebo jachting. Místní pláže a moře jsou pro vodní sporty dokonalé a můžete tam zároveň i v klidu odpočívat a užívat si slunce. Každý si na Zakynthosu najde své. Vy jistě nebudete žádnou výjimkou.

Proč navštívit Zakynthos

Zakynthos získal během let nespočet přezdívek. Mezi nejoblíbenější patří označení ostrov želv. Není to žádná záhada, protože na Zakynthos připlouvají karety obrovské, když chtějí na pláži naklást vajíčka. Celý ostrov zdobí mnoho obrázků a sošek želv. Zakoupit si můžete také suvenýry s vyobrazením těchto jedinečných zvířat.

Další přezdívkou, kterou Zakynthos získal, je ostrov vůní. Tento název získal díky orchidejím, koření a bylinkám, které se zde pěstují a používají. Díky tomu si užijete velmi příjemnou vůni při procházkách přírodou i městy.

Počasí a podnebí na Zakynthosu

Turistická sezóna na ostrově Zakynthos trvá od června do září. Teploty během těchto měsíců dosahují 25 stupňů, ale během letních prázdnin se mohou dostat i přes 30 stupňů. V zimě je na ostrově hodně vlhko a často prší, aby se příroda mohla obnovit a ostrov zůstal nádherně zelený.

Tipy na výlety na Zakynthosu

Pláž Navagio je asi nejpopulárnější místo celého Řecka. Zajisté jste ji někdy viděli na fotce. Na pláž se dostanete jen lodí, uvidíte vrak pašerácké lodi a vysoké skály, které se tyčí kolem celé pláže. Výlet bude vhodný hlavně pro zamilované páry, protože je pláž velmi romantická.

Hlavní město Zakynthos se nachází na úpatí hory vrchu Bochali. Čeká na vás nejen nádherný výhled do okolí, ale také katedrála svatého Dionýsia nebo místní promenáda, po které si uděláte příjemnou procházku a večer můžete pozorovat západ slunce přímo z promenády.

Přírodní lázně Xigia jsou hojně vyhledávané kvůli léčivým pramenům s vysokým obsahem síry. Díky tomu působí blahodárně na kožní onemocnění, ekzémy, revmatismus nebo artritidu. Sirné prameny mají specifickou vůni a mléčnou barvu. Navštívit je ale můžete, i když jste naprosto zdraví. Koupel si zajisté užijete a můžete si příjemně odpočinout.

Modré jeskyně jsou přírodní zajímavostí ostrova Zakynthos. Objevit je můžete v severní části ostrova. Svůj název získaly díky tomu, že má místní moře neuvěřitelně modrou barvu. To je výsledkem vápencových skal a paprsků slunce, které pronikají vodou a vypadá to, že vodu ozařují.

Dovolená Řecko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti