Španělsko | Cestolapka.cz

Španělsko

Španělsko je temperamentní země plná vína, oliv, hudby a tance. Kromě vynikajícího jídla, hudby a památek si ale můžete užít také nádherné pláže, průzračně čistou vodu nebo překrásnou přírodu. Pro svou dovolenou si přitom můžete vybrat jedno z pevninských letovisek jako Costa Brava nebo Costa del Sol, ale podívat se můžete také na nádherné Kanárské ostrovy.

Velmi oblíbenými destinacemi je Mallorca a Menorca, kde se můžete těšit na panenskou přírodu, skalnaté zátoky a příjemný klid. Naopak na Ibize příliš mnoho klidu očekávat nemusíte, protože jde o místo pro milovníky nočního života. Jestli se chcete pobavit s partou přátel a užít si večírků až do rána, ale zároveň krásného koupání, Ibiza pro vás bude skvělá.

Všeobecné informace o Španělsku

Španělsko se nachází na Pyrenejském poloostrově a zabírá většinu jeho plochy. Španělsko sousedí s Portugalskem, Andorrou, Francií a Gibraltarem. Ke Španělsku patří také Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy a město Llívia ve Francii. Patří k němu ale také dvě oblasti na severu Afriky, a to Ceuta a Melilla.

Španělsko je členem EU, takže vám bude stačit při cestování jen občanský průkaz. Místní měnou je euro a úředním jazykem španělština. Na úřadech ale také platí katalánština, galicijština, baskičtina a valencijština. Ve Španělsku žije asi 46 milionů obyvatel, asi 80 % z nich jsou katolíci. Hlavní město je Madrid a žije v něm asi 3 miliony obyvatel.

Proč jet do Španělska

První věcí, která bude zajímat všechny rodiny s dětmi je zaručeně bezpečnost. Španělsko je velmi bezpečná země, kde nepotřebujete speciální očkování. Dobrou zprávou také je, že tu zaplatíte eurem a ceny se pohybují ve stejné hladině jako u nás, takže se nemusíte obávat, že byste za jídlo zaplatili v restauraci šílené částky.

Každý kout Španělska je ideální pro odpočinek na pláži, aktivní dovolenou, zkoumání krásných měst i ochutnávání španělských pochoutek. Španělská kuchyně je proslulá po celém světě, ale jen zde můžete ochutnat její autentickou chuť. Vyzkoušet byste měli také místní ovoce, protože má úplně jinou chuť už u nás.

Španělsko je pyšné na to, že UNESCO zapsalo hned 45 památek do seznamu Kulturního dědictví. I z tohoto důvodu sem míří každé léto nespočet turistů. Hlavní město Madrid je známé palácem Escorial. Barcelona se pyšní mnoha budovami od architekta Gaudího nebo Navarra. Právě tyto stavby do Barcelony lákají turisty. A není se čemu divit, protože jsou jedinečné a stojí za návštěvu.

Navštívit ale můžete také slavné Santiago de Compostela v Galicii, město Segovia v Kastilii nebo Toledo. Jestli si chcete užít hlavně slunce, koupání a pláže, zajeďte do Córdoba a Sevilla v Andalusii, kde jsou nejkrásnější pláže Španělska. Ve Španělsku i ostrovech, které k němu patří, si užijete hodně zábavy a je pouze na vás, které aktivity si pro sebe vyberete. Své si tady najde rozhodně každý, od rodin s dětmi po aktivní seniory.

Kromě toho ale můžete objevovat také přírodní krásy této temperamentní země. Tři z národních parků jsou na seznamu UNESCO. Na ostrově Tenerife navíc najdete překrásný národní park Teide. Na dalším z ostrovů Kanárských ostrovů je také jeden z nich, a to na ostrově La Gomera. Poslední se nachází na pevninské části Španělska. Jmenuje se Doñana v Andalusii.

Počasí a podnebí ve Španělsku

Až se budete dívat na počasí ve Španělsku, musíte se soustředit na konkrétní oblast, do které se vydáte. Počasí je zde totiž různorodé a odvíjí se podle dané lokality. Pevninská část Španělska se těší během léta teplotami kolem 30 stupňů a teplotou moře asi 25 stupňů.

Nechcete se celou dovolenou jen povalovat na pláži a těšíte se na průzkum místní přírody nebo historických památek? V tom případě byste měli do Španělska vyrazit spíš na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mezi 20 a 25 stupni. Teplota vody se pohybuje kolem 21 stupňů, takže se můžete i pohodlně vykoupat a slunit se na pláži.

Španělská kuchyně

Místní kuchyně se pyšní výraznými a pikantními chutěmi i vůní. Díky tomu, kde Španělsko i přilehlé ostrovy leží, se můžete těšit hlavně na středomořskou kuchyni plnou ryb, mořských plodů a zeleniny. V každé oblasti najdete trochu jiné pokrmy. Zaručeně byste ale měli ochutnat místní speciality.

Pro všechny pokrmy jsou typické kvalitní potraviny. Španělé milují olivový olej, česnek, brambory, rajčata, ráži, šafrán nebo chilli papričky. Ochutnat byste měli také španělské víno, které je v této oblasti vyhlášené. Mezi národní pokrmy patří paella, gazpacho nebo tortilla. Tyto tři jídla byste při návštěvě Španělska rozhodně neměli vynechat.

Nejoblíbenější destinace ve Španělsku

Costa Brava

Dech beroucí pobřeží Costa Brava, které se nachází v Katalánsku, ocení všichni milovníci pláží, vodních sportů i jídla. Jedná se o nejsevernější část středomořského pobřeží a užít si tu můžete jedinečnou dovolenou v krásných městech a na širokých plážích.

Do Katalánska lákají turisty hlavně nádherné pláže a kvalitní hotely, kde si užijete těch nejlepších služeb. Jakmile budete mít dost opalování na lehátku a odpočinku, přesuňte se do některé z místních restaurací nebo kaváren a ochutnejte španělské speciality. Blízko to budete mít do aquaparku v Lloret de Mar, ale také do hlavního města Katalánska, Barcelony.

Proč navštívit Costa Brava

Costa Brava se nachází na hranici mezi Španělskem a Francií. Pobřeží je dlouhé přes 200 kilometrů. Užít si tu můžete nádherné pláže s jemným pískem, ale také skalnaté útesy a historické památky v jejich bezprostřední blízkosti. Tato oblast Španělska je mezi turisty nejoblíbenější a je pro to dobrý důvod, protože je tu doopravdy krásně.

Objevovat můžete krásy pláží a moře, ale také malebná městečka s promenádami, obchody nebo místní restaurace s pravou španělskou atmosférou. Jestli si chcete užít klidnou dovolenou na nádherných plážích s milými lidmi kolem a vynikajícím jídlem, měli byste se vydat právě do Costa Brava.

Počasí a podnebí v Costa Brava

Severní část Španělska nabízí turistům hodně slunce a málo srážek. Turistická sezóna trvá od května do října. Jestli si chcete užít nejvyšší teploty a opalování na pláži, měli byste sem vyrazit v červenci nebo v srpnu. Jestli se těšíte naopak na přírodu a památky, zvolte si květen nebo říjen, kdy jsou velmi příjemné teploty, a vyhnete se davům turistů.

Tipy na výlety v Costa Brava a okolí

Barcelona je obrovským lákadlem pro každého milovníka architektury a umění. Stavby od Antoni Gaudího se nachází ve městě téměř na každém kroku a obdivovat můžete i park, který byl navržen tímto slavným umělcem. Nejznámější je katedrála Sagrada Familia, která nikdy nebyla dokončena. I přesto sem láká miliony turistů.

Aquapark Marineland je největším lákadlem pro rodiny s dětmi. Najdete ho blízko Lloret de Mar a můžete si tu užít celý den plný zábavy na tobogánech, skluzavkách nebo v bazénech. Atrakce jsou připraveny pro každého bez ohledu na věk a dospělé potěší i místní občerstvení. Navíc se můžete podívat na show s delfíny nebo lachtany.

Město Figueres je rodným městem umělce Salvadora Dalího. Jestli milujete jeho díla, měli byste ho rozhodně navštívit. Prozkoumat můžete Divadelní muzeum Salvadora Dalího, které navrhl sám umělec. Jeho styl se v této budově ukazuje naplno a můžete si užít i mnoho dalších děl, která vytvořil.

Klášter Montserrat najdete asi 40 kilometrů od Barcelony. Jeho zajímavostí je, že byl postaven ve skále na počest Panny Marie. Socha Panny Marie se našla ve skalách a údajně hodně ztěžkla ve chvíli, kdy ji chtěli přenést do kostela ve městě. Proto museli klášter vystavět kolem ní, aby ji nemuseli nikam přenášet.

Costa del Sol

Dlouhé pláže s průzračným mořem je hlavním důvodem, proč se Costa del Sol těší takové oblibě u návštěvníků. Potěší vás ale nejen krásné pláže a vodní radovánky, ale také luxusní hotely s all inclusive službami, které splní všechna vše přání a touhy. Navíc si v hotelovém komplexu užijete vynikající jídlo.

Až budete plánovat dovolenou ve Španělsku, měli byste myslet i na mnoho sportovních aktivit, které si můžete užít. Kromě vodních sportů si můžete vyzkoušet také golf, vyrazit na výlet do přírody nebo se vydat na túru na pohoří, které se tyčí nad plážemi. Název letoviska je v překladu Pobřeží slunce.

Proč navštívit Costa del Sol

Pobřeží na jihu Španělska v Andalusii je mezi turisty velmi oblíbené. Podívat byste se měli do města Sevilla, kde se v minulosti zrodil tanec flamenco, který ve Španělsku umí tančit i malé děti. Navíc zde také vznikly býčí zápasy, které jsou známé po celém světě.

Chcete vyrazit do nejoblíbenější oblasti v Costa del Sol? Ubytujte se v letovisku Marbella, kde se spojují tradiční pláže a koupání s veselým nočním životem. V této oblasti ale najdete také klidnější místa, kam můžete vyrazit s dětmi a užijete si dokonalou pohodu i divokou přírodu.

Počasí a podnebí v Costa del Sol

Costa del Sol patří mezi nejteplejší oblasti Španělska, do kterých se můžete vydat na dovolenou. Slunné dny jsou zde po většinu roku a teplota se během léta vyšplhá i nad 30 stupňů. Moře se obvykle ohřeje na teplotu přes 25 stupňů. Jestli si chcete užít klidnějších letovisek a nižších teplot, měli byste sem vyrazit na jaře nebo na podzim. Zimy jsou obvykle deštivé.

Tipy na výlety v Costa del Sol a okolí

Stezka Ciminito del Rey je přezdívaná jako chodník smrti. Není se čemu divit, protože jdete po stezce po skalní stěně nad kaňonem El Chorro. Nemusíte se ale procházky obávat, protože dnes je již stezka opatřena zábradlím a bezpečnostními sítěmi, které brání proti pádu.

Pohoří Sierra Nevada je známé po celém světě. Nachází se v jižní části Costa del Sol. Vrchol Pico del Veleta je oblíbeným cílem výletů, protože je z něj nádherný výhled do okolí. Na vrchol se můžete dostat lanovkou. V létě si užijete výhled, zatímco v zimě si tu můžete zalyžovat a užít si služby zimního resortu Pradollano, který se zde nachází.

Gibraltar patří pod Spojené království, ale při návštěvě Španělska ho můžete navštívit. Většinu místa tu zabírá Gibraltarská skála. Když se na toto jedinečné místo vydáte, můžete spatřit jediné volně žijící opice v Evropě. Za to tento výlet rozhodně stojí.

Vesnice Las Tricias je známá svou architekturou a jedinečnou atmosférou, kterou si užije každý. Dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy tu uvidíte na každém kroku. Prohlédnout si ale můžete také tradiční mlýn a uvnitř se nachází muzeum tradičních řemesel. Prohlídka mlýnu je zaručeně zajímavá a dozvíte se něco nového.

Město Cádiz bylo založeno již v 11. století před naším letopočtem a původně tu žili Féničané. Nejvýznamnější památkou tohoto města je katedrála Catedral de Santa Cruz de Cádiz. Na jejím vrcholu se nachází tradiční zlatá kopule, kterou uvidíte z daleka.

Mallorca

Mallorca je zárukou klidné dovolené s nezapomenutelnými zážitky. Romantická zákoutí i pláže s jemným pískem sem každý rok lákají mnoho turistů. Útulné vesnice, kde vůně citrovníků a pomerančovníků voní po celém okolí. Turisté sem ale velmi rádi jezdí také proto, že jsou místní lidé neuvěřitelně srdeční.

Dokonalou dovolenou na Mallorce si užijete na plážích, ale také výlety do panenské přírody. Tento ostrov je vhodný nejen pro zamilované páry, ale také pro rodiny s dětmi, které si chtějí užít klid, pohodu a průzračně čisté moře. Ubytovat se můžete v rodinných hotelech s domácí atmosférou, ale také all inclusive hotelech, kde na vás čekají nejlepší služby.

Proč navštívit Mallorcu

Mallorca je největší ostrov Baleárského souostroví. Dlouhé pláže s pozvolným vstupem do moře jsou jedním z důležitých faktorů, které na ostrov přivádí hodně lidí. Rodiny si užijí společně strávený čas nejen na plážích, ale také v obrovských aquaparcích nebo v delfináriu. Mallorca ale není jen místem pro rodiny.

Aktivní turisté a sportovci si zde užijí také hodně aktivit. Vyrazit můžete na procházky do nádherné přírody plné zeleně, ale také si vyzkoušet golf. Pro milovníky cyklistiky máme také dobrou zprávu, protože je pro vás tento ostrov jako dělaný. Fanoušci odpočinku si zde užijí rozsáhlé hotelové komplexy s jedinečnými službami, stejně jako vynikající španělskou kuchyni.

Počasí a podnebí na Mallorce

Chcete si užít hodně slunce a nechcete příliš přemýšlet nad tím, kdy během roku pojedete na dovolenou? Mallorca je pro vás ideální! Slunce zde svítí až 300 dnů v roce. Nejvyšší teploty jsou zde pochopitelně v letních měsících, kdy se vyšplhají přes 30 stupňů a voda se dostává až na 27 stupňů. Jestli máte raději turistiku nebo sporty, měli byste sem vyrazit na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty kolem 23 stupňů.

Tipy na výlety na Mallorce a okolí

Palma de Mallorca je hlavní město ostrova. Historický poklad ostrova byste měli zaručeně navštívit. Objevit zde můžete gotickou katedrálu Panny Marie La Seu. Její stavba začala na začátku 13. století, ale byla dokončena až v roce 1601. Stavba je majestátní a jistě ji ve městě neminete.

Národní park Park Natural Mondragó leží v jihovýchodní části ostrova. Pro milovníky přírody půjde o jasný cíl během dovolené, protože zde můžete pozorovat a obdivovat skály, jeskyně, pláže, neuvěřitelně zbarvené moře, písečné duny, místní rostliny i zvířata. V samotném parku jsou hned tři pláže, na kterých si můžete užít příjemného odpočinku.

Zajímavý výlet si můžete udělat do sklárny Vidrios de Arte Gordiola, která existuje již od roku 1719. Členové této rodiny vyrábí jedinečné kousky ze skla, které jinde na světě neuvidíte. Navíc vám ukáží, jak jejich výrobky vznikají. Podívat se můžete také do sklářského muzea.

Mys Formentor je populárním místem pro turisty. Na mysu se nachází 167metrový maják, ze kterého budete mít jedinečný výhled na celý poloostrov Formentor. Když budete mít štěstí na krásné počasí, můžete dokonce zahlédnout ostrov Menorca, který leží v blízkosti Mallorcy.

Ibiza

Nechcete se na dovolené nudit ani minutu, milujete noční život a chcete si užít spoustu zábavy? Ibiza je úžasným místem, kde zažijete nekonečné večírky, hudbu a tanec během dne i noci. Na ostrově jsou nejlepší bary, kluby a diskotéky. Všichni milovníci večírků a hudby jezdí na dovolenou právě na Ibizu.

Navíc je tato destinace skvělá pro skupiny přátel, kteří se chtějí jen bavit přes noc a vykoupat se na krásných plážích přes den. Dobrou zprávou je, že tento krásný ostrov je skvělý i pro rodiny s dětmi, protože tu najdete i klidná letoviska, kde se nemusíte obávat hlasité hudby a nočního veselí. Ibiza je velmi známý ostrov, kterému se říká ostrov zábavy a tance. Najdete tu ale i mnoho dalších aktivit.

Proč navštívit Ibizu

Překrásné pláže s jemným bílým pískem a tyrkysově modrým mořem jsou snem asi každého z nás. Nezáleží na tom, jestli si pro svou dovolenou zvolíte procházky piniovými háji, výlety do panenské přírody a zkoumání historických památek, anebo si raději užijete večírky, hudbu, tanec a pláže.

Ibiza patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší místo Baleárských ostrovů, na který se můžete vydat. Díky first minute a last minute zájezdům si koupíte pobyt velmi levně a užijete si jedinečné zážitky na ostrově, který nikdy nespí.

Počasí a podnebí na Ibize

Ibiza, stejně jako jiné Baleárské ostrovy, jsou známé velkým množstvím slunečních dnů a velmi malým množstvím dešťových srážek. V létě se teploty vzduchu pohybují kolem 30 stupňů, zatímco voda bude mít příjemných 25 stupňů.

Na jaře a na podzim jsou teploty kolem příjemných 20 stupňů, což je ideální pro výlety do přírody a průzkumy historických památek. Ostrov v tomto období navíc bude mnohem klidnější, protože davy turistů odjedou domů a budete mít ostrov prakticky jen pro sebe (společně s místními).

Tipy na výlety na Ibize a okolí

Hlavní město Ibiza je hlavním zdrojem nočního života, večírků a tance. Najdete zde nejlepší bary, diskotéky a noční kluby na světě. Jestli milujete dobrou zábavu, chcete se bavit a rádi tančíte, měli byste navštívit toto jedinečné město.

Pláž Playa de Las Salinas je velmi oblíbená nejen díky krásné pláži a průzračně čisté vodě, ale také pro tradiční večírky, které se pořádají přímo na pláži. Právě zde se nachází jeden z nejlepších barů na celém ostrově, a jestli přijíždíte na Ibizu právě kvůli večírkům, rozhodně byste ho neměli minout.

Pro milovníky přírody a rodiny s dětmi je zde přírodní park Ses Salines, kde najdete nádherné rostliny, zajímavá zvířata a solná jezera, které již po staletí fungují jako místní zdroj kuchyňské soli. Díky přírodním metodám těžby se místa zachovala nepoškozená, takže je můžete navštívit a uvidíte krásnou přírodní zajímavost.

Magnetická hora Es Vedra vystupuje z dokonale čistého moře na jihozápadě ostrova. O tomto místě koluje mnoho legend a tajemství. V okolí magnetické hory údajně ztroskotalo nespočet lodí, protože kvůli silnému magnetickému poli nefungovaly navigační přístroje lodí. Jestli vás zajímají tajemství i netradiční místa, rozhodně se na Es Vedra podívejte.

Menorca

Ostrov Menorca není velký, ale u turistů je velmi oblíbený. Navzdory své velikosti nabízí mnoho aktivit a celý ostrov se dokonce zapsal na seznam UNESCO. Na ostrov by měl vyrazit každý, kdo si chce užít odpočinku a klidu, protože se jedná o jeden z nejklidnějších ostrovů, který patří ke Španělsku.

Dech beroucí pláže budou vypadat nádherně na všech fotografiích z dovolené. Dokonale čisté moře si užijí hlavně děti a španělské pochoutky dospělí. Výlety do přírodních rezervací nebo na archeologická naleziště si užijí úplně všichni. Večer můžete zakončit v některé z místních restaurací nebo barů, jestli pojedete bez dětí.

Proč navštívit Menorcu

Menorca patří mezi Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Pobřeží je typické jemným pískem i skalnatými útesy. Romantické zátoky jsou ideální jako místo pro žádost o ruku milované osoby, ale Menorca se jistě stane i nádherným místem pro líbánky nebo samotnou svatbu.

Ostrov Menorca skrývá úžasnou přírodu, a to nejen na souši. Obdivovat můžete také faunu a flóru pod hladinou moře. Půjčit si můžete veškeré vybavení na potápění nebo šnorchlování a místní odborníci vás naučí, jak na to. Procházky přírodními rezervacemi vás potěší na duši a užijete si odpočinek s aktivním pohybem v jednom.

Počasí a podnebí na Menorce

Letní měsíce jsou na Menorce velmi teplé a suché. Hlavní turistická sezóna začíná v června a trvá až do října. Díky místnímu větru si užijete příjemné teploty a nebudete mít pocit, že se brzy uvaříte. Teploty během sezóny přesahují 30 stupňů a teplota vody bude také velmi příjemná. Jestli si chcete užít hlavně přírodu a hodně klidu, měli byste sem vyrazit na jaře nebo na podzim.

Tipy na výlety na Menorce a okolí

Město Ciutadella je historickým pokladem ostrova Menorca. Nejvýznamnější památkou města je katedrála ze 14. století. Nemusíte zde ale navštěvovat jen památky. Stejně dobře si tu během noci užijete pestrou zábavu v místních barech a klubech.

Přírodní park s'Albufera des Grau je místem, kde se člověk přírody ani nedotkl. Můžete zde potkat velké množství místních živočichů, ale pozorovat můžete také vzácné ptáky, jako jsou kormoráni, volavky nebo mořští orli. Rezervaci najdete jen kousek od hlavního města Mahon a místní příroda potěší každého milovníka zeleně. Navíc si při procházkách nádherně odpočinete.

Hora Monte Toro je nejvyšší horou Menorcy. Její výška je 342 metrů nad mořem. Až na samý vrchol se můžete dostat pohodlně autem, anebo si udělat pěší procházku. Jako odměnu získáte jedinečný výhled na celý ostrov. Na hoře se navíc nachází augustiánský klášter, který můžete navštívit.

Hrobka Naveta d'Es Tudons je stará přes 3000 let. Na Menorce se jedná o nejstarší památku. Je úžasné, že se do současnosti dochovala v původním stavu. Do vnitřní části hrobky se sice podívat nemůžete, ale pohled na vnější stranu hrobky je velmi působivá.

Kanárské ostrovy

Oblíbená destinace pro skupiny přátel, rodiny s dětmi i aktivní seniory je právě na Kanárských ostrovech. Očekávat můžete nádherné počasí, teplo, slunce a obrovské množství aktivit. Mnoho z ostrovů jsou sopečného původu, takže tu můžete obdivovat sopky, černé pláže, písečné duny i divokou přírodu.

Přírodní zajímavosti, které se nachází na Kanárských ostrovech, jinde na světě nenajdete. Pro děti i dospělé je připraveno mnoho aktivit, které vás zabaví po celou dovolenou. Těšit se můžete nejen na nádherné pláže, ale také velmi netradiční přírodu, velké zoologické zahrady a mnoho dalšího. Stačí, když si vyberete to, co zajímá právě vás.

Proč navštívit Kanárské ostrovy

Souostroví Kanárských ostrovů má dohromady sedm hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků, které jsou většinou sopečného původu. Ostrovy leží v Atlantickém oceánu, takže musíte počítat s chladnější vodou při koupání. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří zaručeně Tenerife, kam se každý rok vydávají miliony turistů.

Mezi další oblíbené ostrovy patří La Palma, El Hierro, La Gomera, Fuerteventura nebo Gran Canaria. Každý z ostrovů je trochu jiný a nabízí jiná lákadla. Na všech ostrovech ale najdete nádherné pláže, příjemně osvěžující moře, tradiční architekturu a neuvěřitelně krásnou přírodu. Který z ostrovů si vyberete pro svou letošní dovolenou?

Počasí a podnebí na Kanárských ostrovech

Počasí je na všech ostrovech stejné. V letních měsících se teploty pohybují kolem 30 stupňů, zatímco během zimních měsíců neklesají pod 18 stupňů. Přes letní prázdniny jsou zde samozřejmě nejvyšší teploty a užijete si tropického počasí. Jestli si chcete užít teplo, když je u nás zima, Kanárské ostrovy jsou pro vás to nejlepší.

Tipy na výlety na Kanárských ostrovech a okolí

Údolí Masca je skvělým místem pro dobrodruhy. Najdete tu trochu náročnější turistické stezky, ale každý zkušenější turista to snadno zvládne. Na velkou námahu si užijete zasloužené odměny. Odměnou vám bude jedinečný výhled na oceán, skály a malá jezírka.

Maspalomas jsou známé písečné duny na ostrově Gran Canaria. Na výšku měří až 20 metrů a díky větru zažijete neuvěřitelnou podívanou. Podle některých jde o písek ze Sahary, ale pravděpodobnější je jiná verze. Jedná se jednoduše o písek z mořského dna. Duny jsou dlouhé několik kilometrů, takže pohled zaručeně stojí za to.

Město Betancuria je plné historických budov. Nejvýznamnější budovou tohoto ostrova je křesťanský kostel Catedral de Sanza María de Betancuria, který byl na ostrově postaven jako první. Kostel je věnovaný Panně Marii a právě z tohoto místa se křesťanství šířilo do dalších koutů nejen tohoto ostrova, ale i na další ostrovy v okolí.

Vesnice Las Tricias je malebné a útulné místo, kde najdete krásnou architekturu, dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy, které jsou pro tuto oblast typické. Kromě toho zde objevíte nádherný mlýn podle tradiční architektury, v jehož útrobách najdete muzeum tradičních řemesel.

Dovolená Španělsko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti