Maledivy | Cestolapka.cz

Maledivy

Romantické procházky na plážích, hodně sluníčka a průzračný oceán. Nic lepšího si na své dovolené nemůžete přát. Maledivy vám k tomu přidají také vysoké palmy, které vrhají příjemný stín a neuvěřitelně bohatý život pod mořskou hladinou. Jinde na světě něco takového nenajdete, a proto byste se na dokonalou dovolenou u moře měli vydat právě sem.

Indický oceán je ideální pro potápění, koupání i šnorchlování a mnoho dalších vodních radovánek a sportů. Na celém ostrově jsou kokosové palmy, nádherné keře i podmořský svět, který vám vyrazí dech. Když to všechno dáte dohromady s all inclusive hotely, půjde o nejlepší dovolenou vašeho života.

Všeobecné informace o Maledivách

Maledivy jsou tropickým ostrovem, který leží v Indickém oceánu. Tvoří ho celkem 19 korálových ostrovů, 280 tisíc obyvatel a asi 100 tisíc z nich žije v hlavním městě jménem Malé. Místní lidé spolu mluví maledivštinou. Jedná se o kombinaci hindštiny, arabštiny, tamilštiny a sinhálštiny. Druhým úředním jazykem je angličtina, takže se tu snadno domluvíte s každým z obyvatel.

Maledivy se pyšní hlavně nádhernou přírodou. Z tohoto důvodu se k ní místní lidé chovají velmi hezky, ochraňují ji a stejné chování se očekává také od turistů. Křišťálové laguny, korálové útesy a barevné rybky jsou velkým lákadlem pro všechny. Pod mořskou hladinou ale můžete potkat také malé žraloky, rejnoky nebo želvy.

Proč jet na Maledivy

Stovky překrásných korálových ostrovů, tyrkysově modré moře a neustále slunečné počasí je dokonalým místem pro vaši dovolenou. Jestli si vyberete pro svou dovolenou hlavní sezónu, můžete si ji užít velmi levně díky first minute a last minute nabídkám, kterých najdete nespočet.

Teplé vody Indického oceánu vyzývají turisty ke koupání, potápění, šnorchlování i odpočinku na pláži. Jestli nechcete jen relaxovat na pláži a ve vodě, můžete si užít také výlety, procházky nebo historické památky, například mešity nebo minarety.

Již při příletu uvidíte Maledivy v celé kráse. Malé ostrůvky v tyrkysovém moři vypadají přímo kouzelně a na první pohled se do tohoto místa zamilujete. Letadlem se dostanete do hlavního města Malé. Odtud se většinou na cílový ostrov vaší dovolené dostanete lodí nebo hydroplánem, takže i cesta do ubytování bude sama velkým dobrodružstvím.

Nezáleží na tom, jestli pojedete na ostrov Thoddoo, Severní Malý Atol nebo kamkoli jinam. Všude najdete ideální místo pro odpočinek a rezorty s potápěčskými centry plné profesionálů, kteří vás s radostí naučí šnorchlování i potápění a ukáží vám největší krásy místního podmořského světa. Ubytování je nádherné a pro Maledivy typické. Žít budete ve vodních nebo zahradních bungalovech. Místní personál se o vás bude navíc královsky starat.

Počasí a podnebí na Maledivách

Maledivy leží na rovníku, takže tu můžete očekávat velmi teplé podnebí. Tropické počasí s mírným větrem a krátkými, ale vydatnými srážkami. Během roku se na ostrovech střídají dvě monzunová období. Jihozápadní monzun je od května do listopadu a můžete očekávat silný vítr a srážky.

Na druhou stranu severovýchodní monzun nastává od prosince do března. V tomto období je většinou sucho. Průměrné teploty během celého roku jsou 31 stupňů a během roku se příliš nemění. V noci bývají teploty kolem 23 stupňů. Dobrou zprávou je, že si nemusíte příliš plánovat termín dovolené, protože je zde teplo po celý rok. Musíte se jen řídit podle monzunových období.

Maledivská kuchyně

Místní kuchyně je velmi ovlivněná Indií, takže se můžete těšit na výrazné a ostré chutě. Kari je zde velmi oblíbeným kořením, které používají v mnoha pokrmech. Místní lidé většinou nekonzumují maso. V pokrmech se objevují ryby na všechny způsoby a jako příloha rýže nebo chléb. Polévka z rybího masa je oblíbenou pochoutkou, kterou byste měli vyzkoušet.

Až si budete chtít vychutnat sladkou tečku za obědem nebo večeří, ochutnejte rýžový pudink s kokosovým mlékem, šátečky z listového těsta nebo čerstvé ovoce. Mezi nejoblíbenější nápoje patří černý čaj nebo Raa, což je míza z kokosové palmy. Místní lidé alkohol nesmí pít, ale v hotelech se pro turisty nachází mnoho lahví vína i jiných nápojů.

Tipy na výlety na Maledivách a okolí

Hlavní město Malé je jedno z nejmenších metropolí na světě. Právě zde najdete řadu vysokých budov, obchodní centrum nebo sídlo vlády. Mezi největší zajímavosti tohoto města patří rybí trh, Velká páteční mešita nebo sultánův palác Muleeaage. Jakmile vstoupíte na hlavní třídu, budete mít během chvilky nakoupené suvenýry pro všechny známé.

Ostrov Thoddoo je malý, ale nabízí nádherné pláže s bílým pískem a panenskou přírodu, do které si můžete udělat příjemné výlety. Z hlavního města se sem dostanete trajektem. Ochutnat tu můžete čerstvé ovoce nebo si vyzkoušet potápění, parasailing nebo vodní lyže. Jestli vás zajímají hlavně památky, můžete zde navštívit hned několik mešit.

Severní Malé Atol najdete na západu Malediv. Tento tropický ráj s bílými plážemi byste rozhodně měli navštívit. Užít si tu můžete levnější i luxusní hotely, vodní bungalovy nebo vysoké vlny ideální pro surfování. Romantické procházky při západu slunce si užijí nejen zamilované páry, ale také rodiče malých dětí. Ochutnat můžete také tradiční kuchyň v restauracích a barech.

Oblast Kaafu Atol nabízí bělostné pláže s jemným pískem, vysoké palmy a neuvěřitelně krásný podmořský svět. Nezáleží na tom, jestli se chcete potápět, chodit na výlety nebo odpočívat na pláži vedle luxusního resortu. Všechno si můžete na Kaafu Atol užít.

Dovolená Maledivy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti