Emiráty | Cestolapka.cz

Emiráty

Spojené arabské emiráty jsou oblíbeným místem pro dovolenou. Jestli milujete moderní architekturu, luxus, nádherné pláže i křišťálově čisté moře, tato lokalita bude nejlepší! Díky first minute nebo last minute zájezdům navíc můžete získat dovolenou za skvělou cenu, i když jsou Emiráty známé jako velmi drahá země.

Co všechno můžete prozkoumat a navštívit? Není toho málo. Výlety na písečné duny jsou netradičním zážitkem, na který do smrti nezapomenete. Podívat se ale můžete také na nejmodernější a nejvyšší budovy na světě a největší nákupní centrum na světě. Jednoduše tu zažijete mnoho extrémů a netradičních zážitků.

Všeobecné informace o Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty se nachází v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Na jejich pobřeží se nachází Perský záliv a Ománský záliv. Emiráty mají hned několik zajímavých sousedů, a to Soudskou Arábii, Omán a Katar. Mohlo by se zdát, že jsou Spojené arabské emiráty velkou zemí, ale ve skutečnosti mají téměř stejnou rozlohu jako Česká republika.

Spojené arabské emiráty spojují sedm emirátů. Každý z nich přitom turistům nabízí zcela jiné zážitky. Hlavní město celých Emirátů je Abu Dhabi. V metropoli žije asi 1,2 milionu obyvatel, zatímco celá země má asi 9,5 milionu obyvatel. Úředním jazykem je arabština, ale hodně rozšířená je také angličtina, a to zejména ve větších městech.

Proč jet do Spojených arabských emirátů

Dovolená v Emirátech vůbec nemusí být jen o sluníčku a koupání. Mnoho turistů sem lákají také krásné lodě, vysoké mrakodrapy nebo výlety do pouští s prohlídkou beduínských vesnic. Dost aktivit si tam ale užijí také milovníci aktivní dovolené. Místní voda je ideální pro potápění a vodní sporty. Jestli máte raději golf, můžete se podívat na jedno z mnoha golfových hřišť.

Obrovské nákupní centrum v Dubaji je jedním z nádherných mrakodrapů, které můžete navštívit. V Dubai Mall se nachází nejen nespočet obchodů, ale také umělá sjezdovka, kde si můžete zalyžovat. I když venku budou panovat vysoké teploty, můžete si snadno zalyžovat uvnitř největšího obchodního centra na světě.

Pro děti jsou připravený zábavní parky a nespočet atrakcí, stejně jako můžete navštívit umělé ostrůvky s vysokými palmami. Spojené arabské emiráty jsou nejbližší orientální zemí, ve které můžete strávit svou dovolenou. Letadlem se tam dostanete za pouhých 6 hodin. Dobrou zprávou je, že nepotřebujete žádné vízum ani očkování.

Pro všechny fanoušky do architektury máme skvělou zprávu, protože Emiráty a hlavně Dubaj pro vás bude hotovým rájem. Vysoké mrakodrapy, moderní architektura a jedinečná atmosféra, která uchvátí každého. Navíc se můžete vždy odběhnout vykoupat, opalovat se na pláži nebo si naopak udělat výlet do pouště, která je v této lokalitě všudypřítomná.

Emiráty jsou pověstné vysokými teplotami a nádherným počasím. Podívat se ale můžete také na tradiční trhy, kde si můžete vyzkoušet své schopnosti při smlouvání a pořídíte zde prakticky všechno. Místní měnou je dirham. Dirhamy bohužel v Čechách příliš nenajdete, a proto byste si měli směnit koruny na dolary a na letišti je vyměnit za dirhamy. Nebudete se muset ani obávat o svou rodinu a blízké, protože Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejbezpečnějších zemí na světě.

Počasí a podnebí ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty jsou charakteristické polohou na obratníku raka, díky čemuž tu svítí slunce po celý rok a během celého roku jsou tu vysoké teploty. Během letních prázdnin se mohou teploty dostat až na 50 stupňů, takže byste se měli zamyslet, jestli nevyrazit do Emirátů spíš mimo letní měsíce.

Jaro a podzim je pro dovolenou nejlepší, protože jsou zde teploty kolem 30 stupňů a teplota vody se dostává na 24 stupňů. V zimních měsících teploty klesají jen v noci. V únoru a v březnu většinou přichází déšť, ale jedná se jen o lokální bouřky. Cestování do Spojených arabských emirátů v létě se nedoporučuje malým dětem, seniorům a všem, kdo mají vážnější zdravotní problémy.

Arabská kuchyně

Spojené arabské emiráty jsou známé rozmanitou kuchyní, která chutná všem milovníkům arabské, evropské, indické, čínské nebo libanonské kuchyně. Místní milují ryby, mořské plody a velbloudí maso. Na talíři vždy najdete také hodně zeleniny (okurky, mrkev, rajčata nebo lilek). Mezi oblíbená koření patří šafrán, zázvor, muškát nebo kmín.

Mezi nejpopulárnější pokrmy patří pikantní jehněčí maso matchbous, hummus z cizrny nebo maso na špejli ghuzi. Jestli budete chtít ochutnat něco sladkého, vyzkoušejte esh asaryu, což je tvarhový koláč se sýrem a krémem. Typickým nápojem je arabská káva nebo mátový čaj.

Nejoblíbenější destinace ve Spojených arabských emirátech

Abu Dhabi

Největší, nejbohatší a nejmodernější emirát je zaručeně Abu Dhabi. V hlavním městě stejného jména najdeme vysoké mrakodrapy, ale také zelené parky uprostřed metropole. Místní zeleň hodně lidí překvapuje, protože v takto moderním a futuristickém městě byste ji jistě nečekali. Nemusíte se ale obávat, že budete jen mezi vysokými budovami.

Můžete si jít samozřejmě zaplavat a odpočinout si na krásné pláže. Hotely s all inclusive službami budou pečovat o vaše pohodlí a spokojenost. Místní jídlo vám vyrazí dech a budete na něj s láskou dlouho vzpomínat. Navzdory prvnímu dojmu si můžete užít dovolenou v Abu Dhabi docela levně díky first minute nebo last minute nabídkám.

Proč nevštívit Abu Dhabi

Abu Dhabi se pyšní moderními stavbami, které patří mezi nejvyšší a největší na světě. Rozhodně ale nebudete obklopeni jen moderními stavbami. Překrásné mešity a paláce jsou historickými památkami města, ale také připomínkou starého města s tradiční atmosférou. Nejvýznamnějším palácem je Al-Husn.

Kontrast moderního města a tiché pouště je obrovský. V jednu chvíli se budete dívat na supermoderní mrakodrapy a ve druhé budete stát na písečných dunách a objevovat beduínské vesničky. Jestli se těšíte hlavně na tradiční arabskou atmosféru, měli byste navštívit místní tržiště. Zakoupíte zde koření, šperky, koberce, kabelky, oblečení i klasické suvenýry.

Počasí a podnebí v Abu Dhabi

Abu Dhabi, stejně jako zbytek Spojených arabských emirátů, je celoročně velmi horký. Jestli se chcete opalovat a koupat, nejlepší je vyrazit sem v létě. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů a voda má příjemných 25 stupňů. Jestli vás více zajímavý výlety, ale zároveň se chcete vykoupat, měli byste si naplánovat dovolenou v Abu Dhabi na zimu.

Tipy na výlety v Abu Dhabi a okolí

Zábavní park Ferrari World je velmi oblíbeným a navštěvuje ho každý rok velké množství turistů. Vyzkoušet zde můžete nejrychlejší horskou dráhu na světě, jestli na to máte kuráž. Nachází se zde ale také desítky dalších atrakcí pro děti i dospělé. A jestli máte rádi Ferrari, budete nadšeni z místní galerie, která je plná nádherných a velmi rychlých aut.

Vodní park Yas Waterpark je obrovský aquapark, který si zamiluje každé dítě. Objevíte zde čtyřicet tobogánů, skluzavek a mnoha dalších atrakcí pro celé rodiny. Uvidíte, že si tu užijete hodně adrenalinu na jednom místě a strávit tu můžete klidně celý den.

Velká mešita šejka Zayda je jednou z nejzajímavějších budov, které můžete potkat. Vyrobena je z bílého mramoru a postavit ji zabralo celých 11 let. Na stavbě pracovalo přes 3 tisíce dělníků z celého světa, ale výsledek stojí za to. Mešitu zdobí tradiční minarety a kupole. Uvnitř můžete také spatřit největší lustr na světě, který nikde jinde na světě neuvidíte.

Promenáda Corniche měří asi 6 kilometrů a vede podél pobřeží. Jestli si chcete udělat příjemnou a velmi romantickou procházku při západu slunce, tato promenáda je dokonalá. Kromě pláže zde uvidíte také krásné parky a vysoké mrakodrapy. Podél promenády se nachází také několik hřišť, kde si můžete užít aktivního sportu.

Dubaj

Dubaj je vysněnou destinací mnoha lidí po celém světě. Jestli milujete překrásné pláže, bílý jemný písek, průzračně čistou vodu a zelenomodré moře, měli byste se vydat právě do Dubaje. Přímo na pobřeží najdete nejkrásnější a nejluxusnější hotely, kde se bude místní personál starat o vaše pohodlí.

Luxus ale není to jediné, co zde můžete očekávat. Užijete si také obrovskou poušť, stará beduínská obydlí, velké mešity a atmosféru, na kterou do konce života nezapomenete. Chcete si užít dokonalou dovolenou v Dubaji? Využijte first minute nebo last minute nabídek a uvidíte, že si exotickou dovolenou užijete za skvělou cenu.

Proč navštívit Dubaj

V Dubaji se můžete celoročně těšit na příjemné koupání, teplé moře, krásné pláže a hodně sluníčka. Prozkoumat ale můžete moderní i tradiční architekturu. Navíc právě zde najdete nejvyšší budovu světa, kterou se stala Burj Khalifa. Procházky po městě a odpočinek na pláži ale není jedinými aktivitami, které můžete v Dubaji podniknout.

Velkým lákadlem jsou také místní restaurace s vynikajícím jídlem, stejně jako vodní sporty, adrenalinové zážitky a lyžování v největším obchodním centru na světě. Dubaj je proslulá luxusními hotely. Najdete tu dokonce i sedmihvězdičkové komplexy, ve kterých najdete obrovskou dávku extravagance a věci, které byste v hotelu možná nikdy nečekali.

Počasí a podnebí v Dubaji

Jaro nebo podzim jsou nejlepší měsíce, kde se denní teploty pohybují okolo 30 stupňů, a teplota vody je kolem 25 stupňů. V zimě teplota klesá na 25 stupňů a teplota moře se může ochladit na 15 stupňů. V létě jsou místní teploty neuvěřitelně vysoké a horko může být úmorné. Dokonce i voda tu bývá ohřátá na 30 stupňů, takže se příliš neosvěžíte.

Tipy na výlety v Dubaji a okolí

Největším lákadlem v Dubaji je jednoznačně nejvyšší mrakodrap na světě, Burj Khalifa. Výstavba této budovy probíhala od roku 2004 do 2010. Není přitom jen nejvyšší, ale také má nejvýše položenou restauraci, nejvýše položenou terasu, mešitu nebo noční klub. Drží díky tomu hned několik světových prvenství.

Zábavní park Dubai Parks je největším na Středním východě. Rozděluje se na čtyři tematické části a užijí si ho hlavně děti. Jestli se ale chcete vrátit do dětských let, měli byste ho navštívit i jako dospělí. Prozkoumat můžete část Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai a vodní park Legoland Water Park. Uvidíte, že jde o výlet na celý den.

Obchodní centrum Mall of the Emirates nabízí pro své návštěvníky přes 700 obchodů. Najíte se v jedné ze stovky restaurací a navštívit můžete i místní multikino. Lyžařská sjezdovka je největší zajímavostí, kterou můžete v tomto neuvěřitelném obchodním centru vyzkoušet.

Safari do pouště je nezapomenutelným zážitkem, protože můžete vyrazit nejen na čtyřkolkách, ale také velbloudech. V poušti navštívíte s průvodcem beduínský tábor, kde se můžete občerstvit a nechat se ozdobit hennou, což je tradiční (dočasné) tetování. V noci uvidíte obrovské množství hvězd, které je možné spatřit jedině v poušti.

Ras al-Khaimah

Jedním z oblíbených emirátů je také Ras al-Khaimah. Turisty sem lákají písčité pláže a klidné moře, které je ideální pro menší děti. Objevit ale můžete také krásy pouště nebo pohoří Hadžar, které se bude líbit každému fanouškovi pěší turistiky a aktivní dovolené. Luxusní resorty mají obvykle soukromé pláže a díky all inclusive službám se postarají o vše, co si budete přát.

Aktivní jedinci se mohou vydat nejen na túru do hor, ale také na golfová hřiště. Večerní procházky po pláži nebo návštěva nočního klubu oživí vaši dovolenou a zajistí, že přijedete domů s nezapomenutelnými zážitky, které vám již nikdo nevezme. Díky first minute nebo last minute zájezdům navíc nezaplatíte za dovolenou vysokou cenu.

Proč navštívit Ras al-Khaimah

Toužíte po dovolené u moře, kde se nebudete nudit ani jedinou minutu? Ras al-Khaimah pro vás bude skvělou destinací, do které vyrazit. Podívat se můžete na velbloudí závody, potápět se, vyzkoušet vodní lyže nebo vyrazit na pouštní safari. V této oblasti existuje obrovské množství aktivit, ze kterých můžete vybírat. Záleží jen na tom, co máte nejraději.

Pro děti bude ideální poloostrov Musandam, kde můžete ve volné přírodě spatřit velryby nebo delfíny. Nezapomenutelné zážitky zde budete potkávat na každém kroku a zaručeně se sem budete velmi rádi vracet. Ras al-Khaimah je nejsevernějším z emirátů a garantujeme vám, že si dovolenou v této lokalitě užijete naplno.

Počasí a podnebí v Ras al-Khaimah

Každý, kdo miluje slunce a teplo by se měl o Spojených arabských emirátů někdy podívat. Bude se vám tu moc líbit. Letní teploty přesahují 40 stupňů. To může být pro starší jedince nebo malé děti nebezpečné, a proto byste měli možná zvolit jiný termín dovolené. Na jaře, podzim a v zimě se teploty pohybují od 20 do 25 stupňů a moře má kolem 20 stupňů.

Tipy na výlety v Ras al-Khaimah a okolí

Hlavní město Ras al-Khaimah nabízí pro své návštěvníky velmi zajímavou architekturu. Podívat se můžete na starou i novou část města. Ve staré části jsou tradiční domy a mešity. V nové části zase najdete budovy v moderním stylu.

Pohoří Hadžar je ideální pro milovníky přírody a turistiky. Nejvyšší horou je Jebel Jais. V horách budete mít nádherný klid a můžete si udělat pořádný výšlap. Odměnou vám budou výhledy na moderní města v okolí. Nemusíte se navíc obávat, že se ztratíte. V horách je vyznačeno mnoho turistických i cyklistických stezek.

Vesnička Al Jazirah Al Hamra je přezdívaná jako „město duchů“. Před 40 lety všichni obyvatelé toto místo najednou opustili a nikdo neví proč. Nikdy se sem již nevrátili. Jestli milujete záhady, legendy a tajemství, měli byste se vydat na toto místo, kde nepotkáte jediného místního obyvatele.

Rezort Khatt Springs je odpočinkovou oázou s olivovými palmami, kde si můžete v klidu odpočinout. Jestli máte problémy s kožními nebo revmatickými nemocemi, toto místo pro vás bude ideální. Místní prameny jsou plné minerálních látek, které pomohou k léčení vašich neduhů.

Fujairah

Emirát Fujairah je menší a od ostatních se nejvíce odlišuje. Mnoho turistů nechce trávit svůj čas odpočinku ve velkoměstech. Zde se vám nic takového nestane. Užijete si klidnou dovolenou daleko od rušných měst a davů turistů i místních. Zároveň se ale nemusíte ochudit o luxusní ubytování, slunce nebo krásné pláže. I to zde najdete, ale budete tu mít mnohem větší klid.

Na rozdíl od jiných emirátů zde nepřevládá poušť, ale pohoří Hadžar. To je ideální pro milovníky pěší turistiky, protože se zde nachází mnoho turistických a cyklistických stezek, po kterých se můžete vydat. Co dalšího můžete v tomto úžasném emirátu najít?

Proč navštívit Fujairah

Emirát Fujairah je dokonalým místem pro všechny, kdo milují přírodu, slunce, pláže, moře i pěší turistiku. V jediném pohledu můžete spatřit bělostné pláže, čisté moře a vysoké hory. To vše doplňuje nádherná zeleň. Přírodní krásy ale neuvidíte jen na pevnině. Jakmile se ponoříte pod hladinu, uvidíte skrytý svět, který obdivují potápěči z celého světa.

Místní moře skrývají korály, pestrobarevné ryby a chobotnice. Až budete mít pláže dost a půjde vám hlavně o kulturu, podívejte se na tradiční tržiště. Jistě zde usmlouváte cenu zboží na polovinu původní ceny a odvezete si domů cenné vzpomínky. Nezapomínejte ani na místní restaurace a kavárny, kde můžete ochutnat arabské speciality i tradiční arabskou kávu.

Počasí a podnebí ve Fujairahu

Oblast Fujairah je možná odlišná od ostatních emirátů díky své přírodě a krajině, ale v počasí a teplotách se od ostatních příliš neliší. Letní teploty se šplhají přes 40 stupňů a teplota moře dosahuje až 33 stupňů, takže se v ní příliš neochladíte. Toto počasí je vhodné jen pro skutečné milovníky slunce a horka.

Pro většinu lidí bude ideální dobou pro dovolenou na jaře nebo na podzim, kdy se teploty dostanou asi na 30 stupňů. Naše mrazivé zimy můžete také strávit ve Spojených arabských emirátech, kde je i během zimních měsíců kolem 20 stupňů, což bude velmi příjemné pro výlety do okolí.

Tipy na výlety ve Fujairahu a okolí

Fujairahská pevnost leží jen 2 kilometry od hlavního města. Postavena byla v roce 1670 a jedná se o nejstarší stavbu v celých Emirátech. V minulosti sloužila jako domov vládců, ale také obrana před nepřáteli. Ve 20. století ji poničili Britové, ale místní úřady ji nechali zrekonstruovat, takže ji můžete vidět v plné kráse.

Park Ain Al Madhab Gardens jsou obrovské a nádherné zahrady, které se rozkládají na 50 hektarech. Během celého roku se zde konají festivaly. Kdykoli tu ale můžete pozorovat krásnou přírodu a vyzkoušet také léčivé prameny, které zde vyvěrají.

Mešita Al-Gadiyah leží asi 40 kilometrů od metropole. Pochází s největší pravděpodobností z 11. století a v posledních letech se stala oblíbeným turistickým cílem. Díky své architektuře zajisté zaujme i vás.

Muzeum Fujairah vás snadno a rychle seznámí s nejzajímavějšími milníky arabské historie, která je stará až tři tisíce let. Podívat se můžete na interiér místností v sídle šejka, ale také zbraně nebo šperky.

Dovolená Spojené Arabské Emiráty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti