Thajsko | Cestolapka.cz

Thajsko

Thajsko je pro mnoho Čechů obrovskou exotickou a tajemnou zemí, kterou se vyplatí navštívit. Těšit se můžete na překrásné pláže, stejně jako jedinečnou kulturu, vynikající kuchyni nebo historické památky. Kolem Thajska najdete mnoho malých ostrůvků, na které se vyplatí udělat si výlet tradiční lodí a kochat se neuvěřitelnou přírodou. Jestli uvažujete nad dovolenou v Thajsku, měli byste sem vyrazit mezi listopadem a dubnem.

V tomto období je tu příjemně teplo, ale nebudete umírat horkem. Z ubytování máte hned několik možností. Vyberete si jistě z resortů přímo u pláže, ale pro milovníky rušnějšího života budou skvělé i městské hotely. Nezáleží na tom, jestli si zvolíte romantiku na pláži nebo rušný život města. Vždy můžete dovolenou v Thajsku pořídit za skvělou cenu díky first minute a last minute zájezdům.

Všeobecné informace o Thajsku

Thajské království se nachází v jihovýchodní Asii. Jeho rozloha je 513 tisíc km2 a žije zde asi 69 milionů obyvatel. Většina z nich přitom žije v hlavním městě Thajska, Bangkoku. Sousedními státy Thajska jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Thajsko je nejen oblíbenou turistickou destinací, ale také místem s bohatou a často tragickou historií.

Země v sobě snoubí přírodu, pozitivní obyvatele a nádherné historické památky. Očekávat ale můžete také monzunové deště a tropické teploty. Thajsko je zemí rýže, pro kterou zde panují ideální podmínky a místní lidé jí přikládají také duchovní význam. Hlavním náboženstvím je théraváda. Následuje islám, hinduismus a animismus. Úředním jazykem je thajština, ale snadno se tu domluvíte anglicky.

Proč jet do Thajska

Exotický ráj plný slunce, nádherných pláží i buddhistických chrámů vás potěší krásnou krajinou a překvapí svou vstřícností. Místní lidé si potrpí na vynikající jídlo, které voní na dálku. Restaurace nikdy nevybírejte podle internetu. Spolehněte se na doporučení místních, protože ti velmi dobře ví, kde je to nejlepší.

Malý stánek na ulici bude možná levnější a mnohem chutnější volbou než drahá restaurace v hotelu. Místní chutě i atmosféru nejlépe poznáte právě u pouličních stánků, kde se vaší největší pochoutky. Rozhodně se místních podniků nebojte. Ochutnáte vynikající pokrmy za velmi nízké ceny.

Chcete si užít klid a pohodu na krásných ostrovech Thajska? Mezi nejoblíbenější patří Phuket, Koh Samui, Koh Chang, Kos Samet a další. K nejoblíbenějším destinacím přímo v Thajsku patří Pattaya, Krabi nebo Khao Lak. Jednu z těchto destinací byste si zaručeně měli vybrat a užít si ji naplno. Všude si užijete krásné pláže, ale také kvalitní nákupy. Ceny jsou tu totiž velmi nízké.

Udělejte si výlet na trochu netradiční místa a získáte nejlepší zážitky z dovolené. Krásným místem je míst na řece Kwai, výlet na slonech, ananasové plantáže nebo krokodýlí farma, kde žije asi sto tisíc krokodýlů. Něco takového jste ještě zaručeně neviděli. Cvičitelé vám o nich řeknou mnoho zajímavostí a předvedou úžasnou show s těmito pozoruhodnými zvířaty.

Počasí a podnebí v Thajsku

Thajsko leží v tropickém pásmu, takže se zde můžete těšit na vysoké teploty během celého roku, ale také na vysokou vlhkost vzduchu. Teploty se pohybují obvykle kolem 30 stupňů. Hlavní sezónou pro turisty je od listopadu do února, kdy jsou vysoké teploty a nebe bez mráčku. Od února do června postupně přibývají bouřky a postupně přichází monzunové období.

Thajská kuchyně

Místní kuchyně je světově proslulá svou rozmanitostí, silnými chutěmi a pikantností. Velmi oblíbená je rýže, stejně jako rýžové nudle, zelenina, tropické ovoce nebo kuřecí maso. Místní také rádi konzumují ryby a mořské plody. Setkáte se zde ale také s častou konzumací smaženého hmyzu. Hlavní jídlo se obvykle skládá z masa, přílohy a zeleniny.

Za pár korun dostanete velkou porci vynikajícího a zdravého jídla, které vás příjemně zasytí. K jídlu se přikládá lžíce, vidlička nebo hůlky, protože si Thajci na servírování jídla a stolování hodně potrpí. Nůž se obvykle nepoužívá, což pro nás může být poměrně netradiční, ale v Thajsku je to běžné. Při jídle se používá jen pravá ruka, protože levá slouží k očistě.

Nejoblíbenější destinace v Thajsku

Bangkok

Metropole Thajska je mezi turisty velmi oblíbená, a to z mnoha důvodů. Nejen, že si můžete město projet malými tuk-tuky, ale také uvidíte mnoho buddhistických chrámů a jedinečnou atmosféru, kterou jinde nezažijete. V hlavním městě Thajska toho ale uvidíte mnohem více a můžete navštívit také tradiční trhy, kde se rychle naučíte smlouvat.

Pro milovníky architektury i přírody máme dobrou zprávu. Ve městě je nejen nespočet památek, ale také obrovské parky a botanické zahrady. Navštívit můžete také nejvyšší budovu ve městě a nakoupit si suvenýry za neuvěřitelně nízké ceny. Levně můžete sehnat i samotnou dovolenou, když se spolehnete na first minute nebo last minute zájezdy.

Proč navštívit Bangkok

Bangkok leží na řece Chao Phraya zhruba 20 kilometrů od Thajského zálivu. Během své existence získal přezdívku město andělů. Bangkok je zajímavou kombinací luxusních domů, tržišť, buddhistických chrámů i neustále rušné dopravy. I přesto si můžete ve městě užít hodně pohody a klidu, a to zejména v okolí místních chrámů.

Co nesmíte ve městě zapomenout navštívit? Rozhodně se podívejte na komplex královského paláce, ze kterého oči přechází. Nádherná je také královská kaple Wat Phra Kaeo nebo palác Vimanmek v části města jménem Dusit. Lokalit, které jsou pro turisty velmi lákavé, je ve městě doopravdy hodně. Záleží jen na tom, kolik budete mít času a co přesně vás zajímá.

Počasí a podnebí v Bangkoku

Bangkok je celoročně velmi teplý. Průměrná roční teplota je okolo 28 stupňů. Počasí ovlivňují jen monzunová období, která se během roku mění. Pro dovolenou je nejlepší zvolit období od listopadu do dubna, kdy se vyhnete nejvyšším teplotám a zároveň vás nebude obtěžovat silný déšť.

Tipy na výlety v Bangkoku a okolí

Královský palác byl postaven v roce 1784 pro krále Ramu I. a skrývá v sobě jednu velkou zajímavost. Tou je socha Smaragdového Buddhy. Jedná se o nejposvátnější sochu v celém Thajsku, takže jestli vás zajímá nejen architektura, ale také místní náboženství a kultura, měli byste se do paláce jednoznačně podívat. Zároveň se tu nachází nádherné mausoleum a knihovna.

Hadí farma je úžasným místem pro všechny milovníky plazů. Místní chovatelé zde mají nejrůznější druhy hadů. Od jedovatých druhů se odborně odebírá jed a vyrábí se z něj léky při uštknutí. Farma je volně přístupná i pro turisty a můžete se tu dokonce podívat na to, jak se jed hadům odebírá.

Plovoucí trh v Damnoen Saduak je známý po celém světě. Plovoucí trhy jsou typické pro celé Thajsko a tento patří mezi nejznámější. Místní kanály jsou plné malých lodí, na kterých si můžete nakoupit ovoce, zeleninu, místní pokrmy nebo typické suvenýry. Navíc jde o jedinečnou podívanou, kterou jinde ve světě neuvidíte.

Řeka Kwai vás dovede na mnoho míst, kam byste se jinak nepodívali. Uvidíte proslulý most, ale také národní parky Say Yok a Erawan, chrámy, vodopády nebo železnici smrti. Železnice byla vybudována během druhé světové války a spojovala Thajsko s Barmou. Svůj název získala díky tomu, že zde zemřelo přes 90 tisíc dělníků a 12 tisíc válečných zajatců.

Khao Lak

Destinace Khao Lak se nachází v provincii Phang Nga na západním pobřeží Thajska. Nádherné pláže, národní parky i jedinečný podmořský svět čeká na každého, kdo zavítá do této oblasti. Panenská příroda potěší každého milovníka zeleně a užijete si nádherné, romantické procházky. Kromě toho na vás ale čekají také luxusní hotely s vynikajícím jídlem.

Nezáleží na tom, jestli chcete jen lenošit na pláži, anebo máte raději náročnější a aktivnější dovolenou. Na své si tu přijde každý, a to milovníci vody a pláže, stejně jako aktivní turisté. Díky first minute a last minute nabídkám si užijete úžasnou dovolenou u moře s nejlepšími službami za výhodnou cenu.

Proč navštívit Khao Lak

Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro rodiny s dětmi, protože se nebudete muset o své děti příliš obávat. Užít si navíc můžete nejen opalování a koupání, ale také potápění a šnorchlování. Příroda pod hladinou moře je jedinečná a na hladině si můžete vyzkoušet mnoho vodních sportů, včetně windsurfingu.

Dáváte přednost aktivní dovolené s pěší turistikou? Vydejte se do národního parku Lam Ru nebo Khao Sok. Procházka pravým pralesem, pozorování slonů a nosorožců se zajisté zařadí mezi nejlepší zážitky z dovolené, na které budete dlouho vzpomínat. Podobných míst a zážitků na vás čeká v Thajsku hodně, takže neváhejte a vydejte se na dovolenou právě sem.

Počasí a podnebí v Khao Lak

Khao Lak se pyšní celoročně vysokými teplotami, které jsou ideální pro hrátky ve vodě a opalování. Od června do října zde musíte očekávat období dešťů, a proto je mnohem lepší sem vyrazit od listopadu do února, kdy jsou příjemně vysoké teploty a minimum dešťových srážek. V turistické sezóně se teploty pohybují kolem 30 stupňů a teplota vody má hodně podobnou teplotu.

Tipy na výlety v Khao Lak a okolí

Sloní stanice Elephant Camp vám vyrazí dech. Uvidíte tyto majestátní obry při koupání nebo krmení. Kromě slonů tam ale uvidíte také hady nebo opice a můžete se dokonce podívat na úžasné show, které s nimi ošetřovatelé připravili. Výlet do sloní stanice potěší děti i dospělé, protože takhle blízko se ke slonům dostanete jen těžko.

Souostroví Similanh patří mezi jeden z devíti ostrůvků, které se nachází v blízkosti Khao Lak. Jestli se tam vydáte, můžete si užít potápění a šnorchlování u korálových útesů. Uvidíte také mnoho pestrobarevných ryb a navštívíte jedno z potápěčských míst, které milují profesionálové z celého světa.

Národní park Khao Sok láká turisty nádhernou džunglí a dobrodružstvím. Pozorovat můžete divoké slony a mnoho dalších zvířat, která normálně vidíte jen v zoologické zahradě. Navíc si můžete sjet divokou řeku v kánoích.

Ostrov Ko Tapu získal přezdívku ostrov Jamese Bonda, protože právě zde se jeden z kultovních filmů natáčel. To by ale neměl být jediný důvod, proč ostrov navštívit. Nádherné pláže i překrásná příroda budou skvělým důvodem, i když nemáte rádi akční filmy o agentovi 007.

Koh Samui

Souostroví Koh Samui spojuje několik desítek ostrovů. Nejpopulárnějším místem pro turisty je ale stejnojmenný ostrov Koh Samui. Jestli hledáte místo pro dokonalou tropickou dovolenou, kokosové palmy, nádherné pláže a průzračně čisté moře, toto místo pro vás bude ideální.

Severní část ostrova bude nejlepší pro rodiny s dětmi, protože je zde mnohem klidnější moře a není zde ani tolik turistů. Východní pláže bývají rušnější, protože sem míří mnoho mladých lidí, kteří si chtějí svou dovolenou skutečně užít a touží po večírcích od rána do noci. Na ostrově Koh Samui si jednoduše každý najde to, co hledá.

Proč navštívit Koh Samui

Dovolená na Koh Samui bude plná odpočinku, plavání, vodních sportů, opalování i přírody. Dětem uděláte obrovskou radost, když je vezmete do aquaparku nebo zoologické zahrady. Jestli toužíte po dlouhých večírcích v nočních klubech a diskotékách, nepřijdete zkrátka. To ale není jediné, na co se můžete při návštěvě ostrova těšit.

Pro milovníky historie a památek máme také skvělou zprávu, protože se můžete vydat po stopách buddhismu a objevit velkolepé chrámy s desítkami jedinečných soch. Na ostrově navíc ochutnáte tradiční thajské jídlo, které je proslulé po celém světě. Jen zde ho ale můžete ochutnat v nejvyšší kvalitě přímo od místních lidí a ještě k tomu za velmi nízké ceny.

Počasí a podnebí v Koh Samui

Ostrov Koh Samui se nachází v tropickém pásmu, takže můžete očekávat střídaná období sucha a deště. Průměrná teplota se pohybuje během celého roku kolem 30 stupňů. Díky vyšší vlhkosti bude pobyt na ostrově velmi příjemný. V období dešťů prší často, ale většinou se jedná pouze o přeháňky, které vzduch příjemně osvěží.

Tipy na výlety v Koh Samui a okolí

Chrám velkého Buddhy je nejdůležitější památkou na ostrově Koh Samui. Místní ho nazývají Wat Phra Yai a obdivovat zde můžete 12metrovou zlatou sochu sedícího Buddhy. Garantujeme, že něco takového jinde neuvidíte. Buddhu uvidíte již ze vzdálenosti několika kilometrů a dokonce ji můžete zahlédnout již z letadla, až budete na ostrov přilétat.

Vodopády Na Muang a Hid Lad jsou jednoduše nádherné. Jedná se o velmi oblíbené místo pro fotografování a v blízkosti objevíte také zábavní park s hady, opicemi a slony. Na slonovi můžete dojet až k vodopádům a splnit si další netradiční zážitek, který máte možná na svém seznamu.

Mořský národní park Ang Thong je obrovský národní park, který dohromady tvoří 42 ostrůvků, divoká džungle, jezera, vodopády i překrásné pláže s bílým pískem. V divoké přírodě můžete spatřit mnoho zvířat a nádherné rostliny. Jestli máte rádi přírodu, toto místo nesmíte minout.

Tygří zoologická zahrada Si Racha bude oblíbeným místem vašich dětí. Podívat se zde můžete na jedinečné bengálské tygry a dokonce i vystoupení s tygry, krokodýly a dalšími zvířaty. Zažít můžete i něco skutečně jedinečného. Malá tygří mláďata si totiž můžete pohladit, pochovat a nechat se s nimi vyfotit.

Krabi

Letovisko Krabi patří mezi nejkrásnější místa, která Thajsko pro své návštěvníky nabízí. Jde o malebné město s krásnou promenádou, vápencové vrchy (mogoty), bělostné pláže a čisté moře. Tohle všechno je zárukou dokonalé dovolené, kterou si užijí úplně všichni.

Jestli patříte mezi romantické duše, najdete úžasné soukromí a romantickou krajinu v místních lagunách. Fanoušci do potápění a podmořského světa budou nadšeni z podívané, kterou si užijete díky instruktorům. Nejen, že vás potápění naučí, ale také vám ukáží nejkrásnější místa, kde toho uvidíte nejvíce.

Proč navštívit Krabi

Krabi je úžasným místem, kde si užijí dovolenou všichni bez ohledu na to, po čem na dovolené touží. Užít si tu můžete opalování, koupání, šnorchlování i potápění. Kromě toho si ale užijete také mnoho pěší turistiky a výletů do přírody. Místní krásy deštného pralesa i volně žijící zvířata vám zajistí jedinečné zážitky.

Oblíbené ale není jen toto letovisko. Vyrazit můžete na výlet i na okolní ostrovy, kde je nádherný podmořský svět. Jízda na mořském kajaku je oblíbenou aktivitou, kterou byste také měli vyzkoušet. Nejen, že si zkusíte něco nového, ale také uvidíte ostrov z úplně jiného pohledu. Věříme, že dovolená v tomto letovisku vás nezklame.

Počasí a podnebí v Krabi

Krabi leží blízko rovníku. Díky tomu se můžete těšit na vysoké teploty během celého roku. Od května do října je tu období dešťů, a proto je turistická sezóna od listopadu do února. Tehdy jsou teploty velmi příjemné a nemusíte se obávat otravného deště, který by vám mohl zkazit dovolenou. Nejteplejším měsícem je březen, kdy jsou teploty kolem 30 stupňů.

Tipy na výlety v Krabi a okolí

Hlavní město ostrova Krabi bude jistě první místo, které na ostrově navštívíte. Zažijete tu pravou thajskou atmosféru. Podívat se můžete na tradiční tržnice, pouliční stánky s vynikajícím jídlem, ale také noční tržnice. Jde o velkou zajímavost a místo, kde si můžete nakoupit suvenýry, ovoce, zeleninu i oblečení. U stánků nezapomeňte ochutnat kokosovou zmrzlinu, která je specialitou ostrova.

Smaragdové jezero získalo své jméno díky modro-zelené barvě vody. Samotná procházka k jezeru je krásná a velmi romantická. Jestli si chcete užít krásný, tichý koutek ostrova a pořídit nádherné fotky, rozhodně se sem vydejte. Navíc se můžete v některých jezírkách i vykoupat.

Národní park Tha Pom leží nedaleko města Krabi. Místní panenská příroda potěší každého, kdo miluje nejen přírodu, ale také klid. Naučná stezka vede celým pralesem a při procházce potkáte malá jezírka, mokřiny, mnoho rostlin a živočichů.

Diamantová jeskyně se neuvěřitelně třpytí a na první pohled vám vyrazí dech. U vstupu uvidíte obrovskou sochu Buddhy, který má toto místo chránit. Uvnitř najdete jedinečnou jeskyni, kterou neuvidíte nikde jinde na světě.

Pattaya
Letovisko Pattaya je dokonalé pro všechny, kdo si chtějí přes den užívat slunce a moře a v noci zajít do jednoho z nočních klubů nebo barů a zůstat vzhůru až do rána. Pattaya je nejživějším místem celého Thajska a jezdí sem hlavně lidé, kteří se chtějí od ráno do noci bavit. Dlouhé večírky ale nejsou jediné, co si zde můžete užít.

Pattaya je místem neustálé zábavy a adrenalinu. Těšit se můžete na odpočinek, zábavu, krásnou přírodu i buddhistické chrámy, které se nachází všude po celém Thajsku. Aktivní turisté si mohou užít nejen výlety do přírody, ale také adrenalinové sporty. Z ubytování máte mnoho možností i se stravou, ale na ostrově se skvěle najíte všude.

Proč navštívit Pattaya

Pro většinu lidí bude Pattaya symbolem pro večírky, noční kluby, diskotéky a bary. V noci příliš spát nebudete, ale užijete si tu hodně zábavy. To ale není všechno. Snadno si tu užijete také hodně adrenalinu při windsurfingu nebo bunjee jumpingu. Jestli jste hlavně milovníci přírody, měli byste vyrazit za slony nebo krokodýly do místních stanic a zoologických zahrad.

Dokonalou atmosféru Thajska zažijete při návštěvě mnoha buddhistických chrámů nebo při procházkách divokou džunglí. Možná vás to překvapí, ale Pattaya je také velmi oblíbená mezi golfisty. Nachází se tu totiž asi dvacet úžasných hřišť, kde si můžete zahrát svůj oblíbený sport, anebo ho poprvé vyzkoušet.

Počasí a podnebí v Pattaya

V celém Thajsku se celoročně pohybují teploty velmi vysoko. Pattaya není žádnou výjimkou. Pro dovolenou je nejlepší období od listopadu do dubna, kdy jsou teploty kolem 28 stupňů a nesetkáte se tu s mnoha srážkami. Do Thajska můžete ale v klidu vyrazit i během období dešťů, protože se obvykle jedná jen o přeháňky.

Tipy na výlety v Pattaya a okolí

Svatyně pravdy se nachází ve městě Pattaya. Jedná se o jedinečnou budovu, u které jistě potkáte mnoho turistů. Celá budova je vyřazená z teakového dřeva. Stavitelé nepoužili jediný šroub ani hřebík. Všechny části dřeva do sebe dokonale zapadly a dohromady tvoří nádhernou svatyni, která stojí za návštěvu.

Zahrada Nong Nooch patří mezi nejkrásnější botanické zahrady v Asii. Uvidíte zde bonsaje, kaktusy, orchideje a mnoho dalších rostlin. Jde sice o botanickou zahradu, ale můžete se podívat také na zábavné show se slony, thajské tance nebo tradiční bubnování.

Mini Siam je jedinečné místo, kde se můžete projít mezi miniaturami thajských památek. Nachází se zde více než 100 replik a detailně si můžete prohlédnout Smaragdového Buddhu, ale také Eiffelovu věž nebo Sochu svobody. Něco podobného jen tak neuvidíte a každá z replik je dovedena do nejmenších detailů.

Sloní farma bude vždy skvělou volbou pro výlet. Slony si užijí děti i dospělí a uvidíte tyto obry z neuvěřitelné blízkosti. Můžete se na nich dokonce projet a podívat se, co všechno se tato zvířata dokázali naučit díky své inteligenci.

Phunket a Phi Phi

Phunket je nejbohatší letovisko v Thajsku. V současnosti se jedná o luxusní oblast plnou obrovských hotelů s all inclusive službami, krásnými plážemi a servisem na vysoké úrovni. Počítat musíte samozřejmě s vyšší cenou, kterou v luxusních resortech vždy zaplatíte. Užijete si ale ničím nerušenou dovolenou a vždy o vás budou pečovat jako o krále.

Phi Phi je velmi oblíbeným thajským ostrovem, který má pro vás připravenou nádhernou přírodu a scenérie, které budou na fotkách vypadat dokonale. Vysoké zelené kopce, útesy, soutěsky a bělostné pláže potěší každého, kdo si chce užít exotickou dovolenou u Indického oceánu. Tento ostrov je prakticky nedotčený civilizací, takže si můžete užít velmi autentické zážitky a kulturu.

Proč navštívit Phunket a Phi Phi

Každý z těchto ostrovů je velmi odlišný, ale v každém případě na vás čekají jedinečné pláže s bílým pískem a dokonale čistá voda, která je ideální pro potápění. Oba ostrovy se od sebe nachází asi 2 hodiny cesty trajektem, takže se můžete ubytovat na Phi Phi a poté si udělat výlet na luxusní Phunket.

Všude budete potkávat nejen jedinečnou přírodu, ale také buddhistické chrámy, které dodávají ostrovům tradiční atmosféru. Malé děti potěší některý ze zábavních parků, ale jistě je snadno zabavíte také na pláži nebo v džungli. Thajské ostrovy nabízí jednoduše vše, co si můžete od své dovolené přát.

Počasí a podnebí v Phunket a Phi Phi

Thajské ostrovy jsou velmi teplé a na tropické počasí se můžete těšit během celého roku. Průměrné teploty se během celého roku nachází mezi 25 až 32 stupni a v noci nikdy neklesají pod 20 stupňů. Počítejte s vysokou vlhkostí a dovolenou si ideálně naplánujte od listopadu do března. Jestli se rozhodnete pro dobu mimo turistickou sezónu, musíte počítat s dešťovými přeháňkami.

Tipy na výlety v Phunket a Phi Phi

Zábavní park Phunket Fantasea nabízí pro děti pravidelná cirkusová představení se slony a mnoha dalšími zvířaty. Těšit se můžete na tradiční hudbu a tance, které tato představení doprovází. Tradiční atmosféru Thajska si přitom užijí děti i dospělí.

Hanuman Zipline je skvělým místem pro milovníky adrenalinu. Uprostřed džungle je vybudovaná zipline dráha s plošinami, mosty, schodišti a mnoha dalšími atrakcemi. Na podobný zážitek nezapomenete do konce svého života, a proto byste toto místo neměli minout.

Zátoka Ao Maya je známá všem, kdo viděli film Pláž, ve kterém si zahrál Leonadro DiCaprio. Do zátoky se dostanete jedině lodí. Podívat se ale můžete na jednu z nejkrásnějších filmových lokací, která na světě existuje.

Ostrov Bamboo Island patří mezi šest malých ostrovů, které patří k souostroví Phi Phi. Již z názvu je jasné, že tu uvidíte nespočet bambusových stromů, ale také bílý písek na překrásných plážích. Blízko se pod hladinou moře skrývají také korálové útesy, které můžete se správným vybavením objevit a obdivovat.

Dovolená Thajsko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti