Keňa | Cestolapka.cz

Keňa

Keňa leží na východním pobřeží Afriky, kde můžete zažít největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na pláže plné bělostného písku, azurově modré vody Indického oceánu. Národní parky plné divokých zvířat potěší děti i dospělé. Ve volné přírodě můžete pozorovat žirafy, slovy, lvy, zebry a mnoho dalších zvířat.

Pravá africká atmosféra, přespávání ve stanech a all inclusive služby v luxusních hotelech si můžete užít na jednom místě. Keňa je neuvěřitelně rozmanitá země, kde najdete vše, po čem můžete jen toužit. Díky first minute nebo last minute zájezdům navíc seženete dovolenou do Afriky i levně a můžete vybírat z mnoha krásných hotelů, které na vás čekají.

Všeobecné informace o Keni

Keňa leží ve východní Africe. Na jejím pobřeží se nachází Indický oceán. Své jméno získal tento stát podle nejvyšší hory v oblasti, Mount Kenya (Kirinyaga). Mezi nejkrásnější lokality v Keni, které nesmíte v žádném případě minout, jsou místní národní parky a jejich divoká zvířata. Právě z tohoto důvodu také mnoho lidí do Keni vyráží za dobrodružstvím.

Mimo nádherných národních parků najdete v Keni také mnoho jezer. Nejznámějším je jezero Ukurewe, kterému se říká Viktoriino jezero. Keňu obývá téměř 50 milionů obyvatel, z toho přes 3 miliony z nich žije v hlavním městě Nairobi. Místní obyvatelé hovoří téměř 70 jazyky, což se může zdát neuvěřitelné. Úředním jazykem je ale pouze angličtina a svahilština.

Proč jet do Keni

Keňa má pro vás připraveno mnoho krásy. Neuvěřitelné národní parky s divokými zvířaty, Masajové, obrovské pohoří i vynikající kuchyně jsou lákadla, která by vás do této jedinečné země měla přitáhnout. V Africe si můžete užít dokonalou dovolenou, na kterou už nikdy nezapomenete.

Mezi nejoblíbenější letoviska v Keni patří Diani Beach nebo Bamburi Beach blízko Mombasy. Dokonale bělostné pláže, průzračně čistá voda i luxusní hotely s all inclusive službami si užije každý, kdo do těchto letovisek přijede. Místní vody jsou ideální pro šnorchlování nebo potápění, protože podmořský život nabízí hodně k vidění. Vyzkoušet si navíc můžete i vodní lyže nebo windsurfing.

Velkým lákadlem jsou také národní parky. Největším národním parkem je Masai Mara, kde žije původní keňský kmen, Masajové. Navíc zde můžete spatřit slony, nosorožce, buvoly, lvy i leopardy. Jestli pojedete do Keni v září, můžete v Národním parku Serengeti pozorovat obří stáda pakoňů, která tudy prochází při své migraci.

Navštívit byste měli ale také další národní parky a vyrazit na místní safari s průvodcem, který vám řekne mnoho zajímavostí o místních zvířatech i přírodě. Na pobřeží Indického oceánu najdete velkou zajímavost, a to podmořské národní parky. Nejznámější je Mombasa Marine National Park. Jestli chcete jít naopak na výšlap, můžete si zkusit výstup na nejvyšší horu Afriky (Mount Kenya) nebo na vrcholy Batian a Nelion.

Počasí a podnebí v Keni

Počasí v Keni je hodně ovlivněno konkrétní oblastí, ve které se budete nacházet. Obecně se můžete těšit na vysoké teploty, které zde panují během celého roku. Pobřeží je velmi horké a vlhké, zatímco v horách teploty dosahují maximálně 20 stupňů. V pouštích musíte počítat s velkým horkem a suchem.

Období dešťů trvá od března do května a následně na podzim, od října do prosince. Na pobřeží je ovšem období dešťů od května do června. Hlavní turistická sezóna panuje od prosince do března, kdy jsou příjemné teploty vzduchu kolem 30 stupňů. Jestli chcete v Keni hlavně pozorovat divoká zvířata, měli byste sem vyrazit od července do listopadu, kdy je můžete potkat u napajedel.

Keňská kuchyně

Místní kuchyně může být pro mnoho lidí velmi netradiční, ale nemusíte se toho vůbec bát. Oblíbené je skopové, hovězí nebo kozí maso. Jako přílohu používají hlavně brambory, rýži nebo chlebovou placku, ale také rozmačkané banány. Národním jídlem je kukuřičná kaše ugali. Jestli máte rádi trochu lehčí jídla, rozhodně si pochutnáte na pečeném kuřeti se směsí fazolí a kukuřice.

Díky tomu, že se Keňa nachází na pobřeží, můžete se těšit také na ryby a plody moře. Jestli chcete ochutnat něco, co jinde nebudete mít šanci jíst, měli byste si dát speciality z masa velbloudů, antilop, zeber nebo krokodýlů. Vynikající je také místní kebab nebo vařený kukuřičný klas. Jako sladkou tečku dostanete na talíř čerstvé ovoce, a to mango, meloun nebo granátové jablko.

Tipy na výlety v Keni

Hlavní město Nairobi se nachází na náhorních planinách. Najdete tu mnoho luxusních hotelů, stejně jako restaurace a obchody, kde si můžete nakoupit suvenýry nebo místní oblečení. Největším lákadlem je masajský trh s tradičními výrobky, Národní muzeum nebo žirafí centrum. Blízko se rozprostírá také národní park Nairobi, kde najdete mnoho slonů.

Národní park Hell's Gate nemá příliš pozitivní název, ale jde o jediný park v Keni, kam vás pustí pěšky. Do ostatních můžete jedině v autě. Nemusíte se ale obávat, že byste toho viděli méně než jinde. Pěšky se můžete projít parkem jako místní a pozorovat antilopy, zebry, žirafy, paviány a mnoho dalších zvířat.

Město Monbasa je druhé největší v Keni a očekávat tu můžete překrásné pobřeží s bílým pískem. Při potápění uvidíte bohatý podmořský život, ale aktivní je i samotné město. Kromě luxusních hotelů zde najdete také mnoho restaurací a barů. Národní park Marine je místní zajímavostí, protože se zde můžete potápět do hlubin, což se vám všude nepodaří.

Národní park Amboseli je nejlepším místem pro pozorování slonů. Sloni milují místní mokřady, a proto se tu nachází velká stáda, která můžete nerušené pozorovat z dálky. Uvidíte tu ale pochopitelně i další zvířata, jako jsou zebry, buvoli nebo šakali. Navíc se můžete podívat i do vesnic masajských kmenů a poznat, jak tito lidé žijí.

Dovolená Keňa

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti