Mauricius | Cestolapka.cz

Mauricius

Mauricius je malý ostrov uprostřed Indického oceánu. Jestli chcete strávit dovolenou s exotickou atmosférou, Mauricius pro vás bude ideální destinací pro odpočinek. Čekají na vás samozřejmě bělostné pláže a průzračně čistá voda, ale také mnoho dalších lákadel. Mauricius je totiž nádherné místo, kde si dovolenou užije každý z vás.

Zelené vrcholky hor, překrásná pole s cukrovou třtinou, jedinečný podmořský svět i divoké řeky jsou jedinečnou destinací, kde zažijete odpočinek i adrenalin na jednom místě. Navíc tu máte skvělé podmínky pro vodní sporty, kterých si můžete užívat naplno díky slunečným dnům a teplému počasí.

Všeobecné informace o Mauriciu

Mauricius je ostrov v Indickém oceánu, který se nachází asi 900 kilometrů od Madagaskaru. Ostrov vznikl vulkanickou činností a jeho rozloha je 1 865 km2. Jen pobřeží má asi 300 kilometrů. Na ostrově žije asi 1,2 milionu obyvatel. Asi 150 tisíc z nich žije v hlavním městě Port Louis.

Úředním jazykem na Mauriciu je angličtina. Velmi často se tu ale můžete setkat s jazykem morisien. Jedná se o kreolský jazyk, který je podobný francouzštině. Díky tomu se tu domluvíte nejen anglicky, ale také francouzsky. Na Mauriciu najdete nejen pláže, ale také deštný prales, řeky, hory i pole s cukrovou třtinou.

Proč jet na Mauricius

Ostrov Mauricius je nádherným místem pro romantickou dovolenou, ale užijí si ji také rodiny s dětmi. Díky romantickému prostředí ho často jako destinaci volí zamilované páry pro svatbu, zásnuby nebo svatební cestu. Díky first minute nebo last minute nabídkám je dovolená přístupná pro všechny, takže si ji mohou užít i aktivní senioři nebo rodiny s menšími dětmi.

Těšit se můžete na pláže plné bílého písku, azurově modré moře s rozmanitým podmořským životem i na panenskou přírodu, do které člověk nikdy nezasáhl. Pobyt na ostrově si užijí milovníci exotické kultury, ale také milovníci sportu.

Pobřeží o délce 330 kilometrů vás bude každý den lákat k lenošení na pláži a koupání v dokonale čisté vodě. Díky budou mít radost z krásného počasí a příjemně teplé vody, ve které si mohou bezpečně hrát. Jedinečný svět pod hladinou moře vybízí ke šnorchlování nebo potápění.

Mauricius je také známý pro vzácné známky. Není se proto čemu divit, že v hlavním městě Port Louis najdete poštovní muzeum, kde si můžete prohlédnout nejzajímavější známky, jaké jste kdy viděli. Mezi přírodní zajímavosti, které lákají turisty, patří jezero Grand Bassin, které leží v kráteru vyhaslé sopky.

Dobrou zprávou je, že na Mauricius nepotřebujete žádná víza ani speciální očkování. Stačí, když si vyberete jeden z luxusních hotelových resortů a užijete si snovou dovolenou naplno. Navštívit můžete nádherné pláže, přírodní zajímavosti i mnoho zvířat. Najdete tu krokodýlí park, kde uvidíte stovky zástupců těchto zvířat a uvidíte toho mnohem více.

Počasí a podnebí na Mauriciu

Ostrov Mauricius leží v tropickém pásmu, takže rozdíly mezi létem a zimou nejsou velké. Od listopadu do dubna se můžete setkat s vydatnými srážkami, které udržují ostrov nádherně zelený. Také je zde v tomto období horko a dusno. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů. Déšť je obvykle krátký a intenzivní, takže vám rozhodně dovolenou nezničí.

Od května do října je počasí velmi suché a denní teploty se pohybují kolem 25 stupňů. Teplota moře má 28 stupňů, takže si užijete příjemně teplou vodu. V zimě teplota moře klesá na 23 stupňů. Pro milovníci surfování a dalších vodních sportů je nejlepší soba od června do srpna, kdy na ostrově více fouká, a jsou větší vlny.

Mauricijská kuchyně

Místní kuchyně v sobě spojuje vlivy francouzské, indické, africké a čínské kuchyně. Pokrmy jsou příjemné nejen svou chutí, ale také vzhledem. Místní milují ryby a mořské plody, aromatické koření, zeleninu a jako příloha se používá hlavně rýže. Nejoblíbenějším kořením je chilli, takže se můžete těšit na výrazné, pikantní chutě.

Národním pokrmem je dholl puri. Jsou to pšeničné placky s hráškem, které se podávají s kari omáčkou. Populární je také směs rýže s masem zvané briani. Mezi oblíbené dezerty patří třtinový cukr nebo třtinový rum, exotické ovoce a sladké pečivo. Z nápojů musíte ochutnat místní džusy, ovocné koktejly s mlékem nebo místní pivo a rum.

Tipy na výlety na Mauriciu

Hlavní město Port Louis je hlavním cílem výletů, na které byste neměli zapomenout. Jestli chcete poznat místní život, jednoduše sem musíte zajet. Za návštěvu stojí islámská mešita Jummah, anglikánská katedrála nebo sídlo místní vlády. Tržiště Port Louis market, kde pořídíte čerstvé ovoce, zeleninu, maso, koření a mnoho dalšího, patří mezi nejlepší místa s tradiční atmosférou.

Jezero Grand Bassin je posvátným místem na Mauriciu. Leží ve vyhaslém sopečném kráteru a místní lidé sem chodí uctívat boha Šivu. Podle legend místní voda komunikuje s posvátnou vodou z řeky Ganga. Právě z tohoto důvodu sem míří tolik turistů i místních, kteří se zde oplachují vodou. Na břehu se můžete podívat také do hinduistické svatyně.

Blue safari patří mezi nejlepší atrakce pro děti i dospělé. Ze střediska Grand Baie se dostanete člunem do zálivu, kde si můžete vyzkoušet výlet ponorkou nebo na vodních skútrech. V ponorce můžete zažít nejen netradiční zážitek, ale také se podívat na pestrobarevné ryby a nádherné korálové útesy. Hitem projížďky ponorkou je plavba kolem potopeného vraku lodi.

Krokodýlí park La Vanille je velmi oblíbený a najdete ho u města Rivières des Anguilles. Krokodýlů jsou tu stovky. Prohlédnout si můžete mláďata v různých fázích vývoje. Podívat se ale můžete také na krmení mláďat i dospělých jedinců. A najdete tu nejen krokodýli, ale také netopýry, želvy nebo opice.

Dovolená Mauricius

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti