Zanzibar | Cestolapka.cz

Zanzibar

Divoké safari, exotická zvířata i bělostné pláže, na kterých si v klidu odpočinete. To všechno a mnohem více najdete na ostrově Zanzibaru a blízké Tanzanii. Obě země jsou známé jedinečným safari a přírodními rezervacemi, kde uvidíte slony, zebry, lvy a mnoho dalších zvířat. Dovolená na ostrově Zanzibar je hlavně místem pro zažívání jedinečné kultury, opalování a potápění.

Dokonalá dovolená v Tanzazii nebo na Zanzibaru nemusí být vůbec drahá. Díky first minute a last minute nabídkám si můžete užít jedinečnou dovolenou za výhodné ceny a zaručeně si na ostrově najdete luxusní hotel, kde si užijete nejlepší služby a vynikající jídlo. Z Tanzanie to není na ostrov Zanzibar daleko, a proto si můžete užít krásy obou těchto zemí. Jestli se vydáte do Zanzibaru, užijete si pravou tropickou dovolenou se vším, co k tomu patří.

Všeobecné informace o Zanzibaru

Tanzanie má pevninskou část, ale také k ní patří souostroví Zanzibar. Pevninská část leží na východním pobřeží Afriky. Mezi její sousedy patří Keňa, Uganda, Rwanda, Burundi, Kongo, Zambie, Mosambik a Malawi. Hlavním městem Tanzanie je Dodoma, které je také třetím největším městem v zemi. Hlavním městem Zanzibaru je Stone Town a na ostrově žije kolem 900 tisíc obyvatel.

V Tanzanii žije přes 57 milionů obyvatel. Většina z nich přitom obývá místní vesnice. Mezi hlavní náboženství patří křesťanství a islám. Tanzanie je známá národními parky, jako je Serengeti nebo Ngorongoro. Proslulé je také Viktoriino jezero nebo Kilimandžáro, což je nejvyšší hora Afriky.

Proč jet do Zanzibaru

Nezapomenutelnou dovolenou si můžete na ostrově Zanzibar užít hlavně díky plážím s bílým pískem, průzračné moře i kokosové palmy, v jejichž stínu můžete v klidu odpočívat. Blízko pláží se vždy nachází obrovské, luxusní hotely, kde si užijete all inclusive služeb během celého pobytu. Prvotřídní servis vám poskytnou milí a srdeční obyvatelé tohoto úžasného ostrova.

Opalování, plavání a potápění jsou základní tři aktivity, které napadnou asi každého z nás. Potápění k barevným korálům je zde velmi populární a pozorovat můžete také obrovská hejna ryb. Procházka po deštném pralese nebo šplhání na některý z horských vrcholů jsou další činnosti, které si během dovolené užijete.

Příjemný večer můžete strávit ve větším městě, jako je zanzibarské hlavní město Stone Town. Místní restaurace, bary a noční kluby jsou proslulé v celé Africe, takže si tu užijete i spoustu jedinečné zábavy. Dech beroucí příroda a zajímavá architektura jsou dalšími lákadly, kvůli kterým sem přijíždí mnoho turistů.

Klasická tropická dovolená u moře může vypadat mnoha způsoby. Pro někoho to znamená jen odpočinek na pláži, ale jiní budou vyhledávat vodní sporty nebo turistiku. Nezáleží na tom, co baví právě vás. Na ostrově Zanzibar si užijete vše, po čem byste mohli jen toužit. Z místních all inclusive hotelů si zaručeně vyberete, takže si tu zajisté vyberete i vy.

Počasí a podnebí na Zanzibaru

Ostrov Zanzibar i Tanzanii jsou velmi teplé oblasti, kde jsou vysoké teploty během celého roku. Celoročně se pohybují mezi 25 a 33 stupni. Na horách samozřejmě takové teploty čekat nemůžete. Zde si připravte spíš bundu, protože se tu teploty pohybují kolem 10 stupňů. Vrchol Kilimandžára bývá často pokryt sněhem.

Od března do konce května zde trvá období dešťů. Dovolenou vám ovšem nezkazí, protože se jedná o silné, ale jednorázové přeháňky, po kterých vždy brzy vysvitne slunce. Od listopadu do února zde panují vysoké teploty kolem 30 stupňů a celoročně tu teploty neklesají pod 28 stupňů, pokud zrovna nevyrazíte do hor.

Zanzibarská kuchyně

Místní kuchyně se vyznačuje velkou rozmanitostí a exotickými chutěmi a vůněmi. Místní milují skopové, hovězí a kozí maso, ale také ryby a mořské plody. Z příloh se většinou používají hranolky, brambory, rýže nebo kukuřičná kaše ugali. Mezi speciality patří grilované maso nyama choma, rýžový pokrm biryani nebo hranolky obalené ve vaječné omeletě.

Sladkou tečkou je obvykle čerstvé ovoce, jako je mango, kokos nebo papája. Vychutnat si můžete také tanzanský nápoj melasa, což je šťáva z cukrové třtiny. Tuto kuchyň můžete ochutnat nejen v Tanzanii, ale také na ostrově Zanzibar. Tam najdete ještě specialitu samakai wa kusonga, což jsou rybí karbanátky smažené na másle.

Tipy na výlety na Zanzibaru

Mnoho známých památek a zajímavostí se nachází v Tanzanii, ale i v Zanzibaru toho můžete hodně vidět. Navštívit můžete House of Wonders (Palác divů), který byl postaven v roce 1883. Býval to největší dům na ostrově a jeden z prvních, který měl na ostrově tekoucí vodu, elektřinu a výtah. V dnešní době se zde nachází Muzeum dějin a kultury Zanzibaru, kde se naučíte o místní historii.

Hamamni jsou perské lázně z 19. století, které se nachází v samém centru zanzibarské metropole. Bohužel lázně nejsou v provozu od roku 1920, ale stále se můžete projít po netradičním místě uprostřed ostrovního hlavního města.

Prison Island je velmi oblíbeným místem pro výlety ze Zanzibaru. Známý je také jako Changuu a můžete se díky tomu dostat na netradiční ostrůvek, který je ideální pro potápění a šnorchlování. Objevovat můžete také krásy budov z 19. století a mnoho želv obrovských, které na tomto ostrově žijí.

Národní park Jozani leží asi 38 kilometrů od hlavního města Stone Town. Jedná se o pozůstatek lesa, který se kdysi rozprostíral po celém ostrově. V národním parku můžete spatřit kočkodany diadémové, antilopy suni nebo guarézy červené. Kromě toho ale můžete obdivovat také místní močály, křoviny, mangrovníky nebo krásné pláně.

Dovolená Zanzibar

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti