Seychely | Cestolapka.cz

Seychely

Korálové ostrovy Seychely se nachází uprostřed Indického oceánu a jedná se o jedno z nejkrásnějších míst na světě. Jestli si chcete užít dokonalou tropickou dovolenou, tyto ostrovy jsou nejlepší. Celkem se jedná o 115 ostrůvků, které dohromady tvoří ráj na zemi. Pro dovolenou plnou odpočinku si nemůžete vybrat lepší destinaci.

Mezi oblíbené ostrovy patří Praslin, Mahé nebo La Digue. Místní flóra a fauna je naprosto jedinečná a nenajdete ji jinde na světě. Nádherné pláže s bílým pískem a čistá voda, ve které uvidíte na dno nejsou žádným překvapením. Překrásná příroda a klid jsou největšími výhodami těchto ostrovů.

Všeobecné informace o Seychelech

Seychelské ostrovy mají celkem 115 ostrovů, které lze rozdělit do dvou skupin. Granitická skupina čítá 41 ostrovů. Nejdůležitějším je ostrov Mahé, kde se také nachází hlavní město Victoria. Dalšími z obydlených ostrovů je La Digue a Praslin. Druhou skupinou je 74 korálových ostrovů, které jsou jen pár metrů nad hladinou moře.

Většina ostrovů je pokrytá hustou džunglí, do které člověk nikdy rukou nezasáhl. Jedině tady můžete poznat skutečně neporušenou, panenskou přírodu. Žije zde kolem 96 tisíc obyvatel. Většina z nich žije na třech obydlených ostrovech, kde se můžete ubytovat i vy. Úředními jazyky jsou seychelská kreolština, angličtina a francouzština. Nebudete mít tedy s komunikací s místními žádné problémy.

Proč jet na Seychely

Seychely patří mezi nejromantičtější ostrovy na světě. Exotika a romantika na jednom místě je ideální kombinací nejen pro zamilované páry, ale také pro rodiny s dětmi. Hotelové služby jsou dokonale i přesto, že se jedná o téměř nerozvinuté ostrůvky s panenskou přírodou. Nejvíce z nich se nachází na ostrove Mahé.

Z hlavního ostrova Mahé se můžete snadno dostat na další ostrůvky, kde lze zkoumat hlavně místní přírodu, ale hlavně nádherné pláže a čistou vodu, která je dokonalá pro potápění a šnorchlování. Místní lidé jsou velmi milí a vstřícní, takže si díky nim svou dovolenou užijete ještě více.

Lenošení na pláži, opalování a koupání nejsou jediné aktivity, kterým se zde můžete věnovat. Ostrovy jsou ideální také pro pěší turistiku, jízdu na kole, nákupy nebo hraní golfu. Nákupy suvenýrů budou pro mnoho lidí velkou zábavou, protože si můžete přivézt domů mnoho předmětů s místní tématikou.

Díky návštěvám místních podniků a povídáním s obchodníky můžete poznat jejich kulturu a zjistit, jak lidé na téměř zapomenutých ostrovech světa žijí. Místní letoviska jsou velmi klidná, což je jejich největší výhodou. Díky tomu, že zde není tolik hotelových komplexů, nemůže sem přijet obrovské množství turistů a užijete si zde dokonalý klid a pohodu.

Počasí a podnebí na Seychelách

Seychely jsou celoročně velmi teplé a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 30 stupňů. Léta jsou hlavně suchá. V zimě můžete očekávat dešťové přeháňky, které udržují tyto ostrovy dokonale zelené a přírodu zdravou. Prší vždy velmi krátce a vydatně, takže vám dovolenou v zimě nezkazí ani déšť.

Kdy je nejlepší období pro dovolenou na těchto jedinečných ostrovech? Dobrou zprávou je, že toto rozhodnutí je pouze na vás, protože dovolenkové počasí zde panuje během celého roku. Nezáleží proto příliš na tom, kdy se sem vydáte. Můžete uniknout mrazivým zimám nebo deštivým podzimům, které panují u nás.

Seychelská kuchyně

Místní kuchyně nabízí velmi pestrá a zajímavá jídla, která jinde neochutnáte. Díky čerstvému, barevnému ovoci budou nejen vynikající, ale také krásné na pohled. Hlavními surovinami pokrmů jsou ryby, mořské plody, rýže, brambory nebo zelenina. Obrovskou specialitou jsou žabí stehýnka nebo polévka ze želvího masa.

Sladká tečka na konci jídla bude většinou jen tropické ovoce. Místní banány, kokosy, ananas, mango, citrusy a mnoho dalších druhů ovoce je zde mnohem chutnější než jinde. Navíc ochutnáte druhy, které v Čechách neochutnáte, protože by nepřežily dopravu mimo ostrov. Příjemně sladká je také jejich zmrzlina nebo karamelizované banány. Mezi nápoji vede čaj. Z alkoholu můžete ochutnat světlé pivo, palmové víno nebo likéry z ananasu.

Nejoblíbenější destinace na Seychelách

Mahé

Ostrov Mahé je největší z celého souostroví. Na ostrově najdete hlavní město Victoria, kde žije asi čtvrtina místního obyvatelstva. Ostrov Mahé je vždy prvním, který ze souostroví uvidíte, protože právě zde budete s letadlem přistávat. Navíc se jedná o nádherné město, kde je mnoho věcí na obdiv.

Prohlédnout si můžete například Clock toer, která je zmenšeninou londýnského Big Benu. Jakmile vyjdete z města, můžete se podívat do tropického pralesa, ale také vyšplhat na nejvyšší horu ostrova. Dovolenou na ostrově byste si měli zarezervovat dlouho dopředu, protože zde není příliš mnoho hotelových resortů.

Proč navštívit Mahé

Ostrov Mahé má neuvěřitelně dlouhé a bělostné pláže s vysokými palmami. Díky tomu si budete připadat jako na pohlednici z té nejkrásnější dovolené, jakou si můžete představit. Nejkrásnější pláž se nachází u zátoky Beau Vallon. Právě zde také najdete mnoho hotelů, ve kterých můžete očekávat nejlepší služby.

Jestli plánujete hlavně aktivní dovolenou a odpočinek na pláži bude tvořit jen menší část vaší dovolené, využijte místní potápěčské centrum, kde si můžete půjčit potřebné vybavení a domluvit si potápění s odborníkem, který vás všechno bezpečně naučí a ukáže nejkrásnější místa pro potápění. Díky tomu si prohlédnete rozmanitý podmořský svět, který jinde na světě neuvidíte.

Počasí a podnebí na Mahé

Ostrov Mahé nabízí tropické teploty, které se příliš nemění ani během zimy. V létě tu neprší vůbec, v zimě jsou srážky trochu častější. Nemusíte se ale obávat, že vám déšť zkazí celou dovolenou, protože se vždy jedná jen o přeháňky. Průměrná teplota je 30 stupňů a teplota vody je obvykle 25 stupňů.

Tipy na výlety na Mahé a okolí

Hlavní město Victoria je asi nejmenším hlavním městem na světě, ale uvidíte zde mnoho zajímavostí. Místní trh s tropickým ovocem rozhodně nesmíte minout a jedinečná je také miniatura londýnského Big Benu. Mimo jiné se jedná o jediné město na Seychelách.

Národní botanická zahrada se nachází také v hlavním městě a uvidíte zde mnoho exotických rostlin. Velmi vzácná je palma Coco de Mer, kterou zde můžete obdivovat. Naleznete ji pouze zde a na dalším ze seychelských ostrovů, Praslinu.

Národní park Morne Seychellois je dokonalým výletem pro milovníky pěší turistiky. Objevit zde můžete mnoho turistických tras, které vedou podél celého pobřeží, ale podíváte se také do divokého pralesa, kde můžete sledovat jedinečnou přírodu i místní zvířata.

Továrna na čaj je velmi netradičním místem, kde se podíváte na výrobu tradičního čaje. Tea Factory spojuje čajové plantáže se samotným procesem výroby, takže uvidíte čaj od jeho počátků až po výsledný produkt. Velmi levně si zde můžete místní čaje také zakoupit, což bude asi nejlepší suvenýr, který si z ostrova můžete odvézt.

Praslin

Podívejte se na druhý největší ostrov na Seychelách. Praslin je pyšný hlavně na husté lesy s kokosovými palmami. V minulosti byl tento ostrov přezdíván jako Palmový ostrov, protože kokosových palem zde najdete skutečně obrovské množství. Kromě toho je zde také krásná pláž Anse Lazio, kde si můžete v klidu odpočinout od každodenní rutiny a práce.

Praslin má jedny z nejkrásnějších pláží na světě, které byste při návštěvě seychelských ostrovů minout. Průzračné moře vybízí ke koupání i potápění, protože zde můžete pozorovat korály a mnoho pestrobarevných ryb. Další výhodou jsou luxusní hotely, které jsou zárukou spokojenosti každého z návštěvníků.

Proč navštívit Praslin

Překrásný ostrov je dokonalým místem pro odpočinek od práce a starostí. Kromě toho jde ale také o ideální místo pro žádost o ruku nebo svatební cestu. Většina ostrova je zarostlá divokým pralesem, ale navštívit můžete také údolí Vallée de Mai, kde budete zajisté obdivovat palmy Coco de Mer, která roste jen na Seychelách.

Doprava na jednotlivé ostrovy je velmi jednoduchá. Na ostrově Mahé jen naskočíte na trajekt a po hodině budete na místě. Ostrov Praslin je úžasnou variantou také pro všechny, kdo chce strávit dovolenou na Seychelách, ale mimo rušný ostrov Mahé a mimo jediné město v souostroví.

Počasí a podnebí v Praslinu

Ostrov Praslin je nejlepší pro lidi, kteří chtějí uniknout českým zimám. Po celý rok jsou tu tropické teploty, které se pohybují kolem 30 stupňů. Voda se ohřívá na průměrnou teplotu 25 stupňů. V zimě vás tu sice mohou potkat přeháňky, ale vždy jsou velmi krátké, i když vydatné.

Tipy na výlety v Praslinu a okolí

Přírodní rezervace Vallée de Mai je nádhernou chráněnou oblastí UNESCO, kde najdete mnoho turistických stezek. Jedinečná příroda tu čeká na každého, kdo se chce projít jedinečným pralesem. Projít se můžete kolem vodopádu, v klidu pozorovat nejrůznější druhy zvířat a obdivovat palmy Coco de Mer, které nerostou jinde na světě.

Praslin muzeum je malé místní muzeum, kde se můžete snadno a rychle seznámit s místní kulturou a historií. Jestli chcete znát tradice na Seychelách, měli byste vyrazit právě na tento roztomilý ostrov. Kromě toho tu uvidíte i rostliny, které jinde nerostou.

Ostrůvek Curieuse je velmi oblíbený mezi turisty, protože se zde chovají želvy Aldabra. Očekávat zde ale můžete také kouzelné pláže a průzračně čistá voda, která vybízí k potápění a šnorchlování. Pod hladinou moře uvidíte jedinečné poklady přírody, které jste nikdy dříve neviděli.

Ostrov Cousine je malý ostrůvek, který leží asi 6 kilometrů od Praslinu. Užít si tu můžete nejen luxus, ale hlavně naprosté soukromí. Dostanete se sem jedině helikoptérou a maximálně může být na ostrově jen 10 osob. Ostrov je nejen netradičním zážitkem, ale také přírodní rezervací, kde žije asi 250 tisíc druhů ptáků.

La Digue

Ostrov La Digue se často nazývá Perla indického oceánu. Není se čemu divit, protože tento ostrov je skutečně dech beroucí a patří mezi nejkrásnější z celého seychelského souostroví. Zažít pravou exotiku můžete právě na tomto místě. Na ostrově je mnoho překrásných pláží a minimum turistů. Díky tomu si můžete užít hodně romantiky a naprosté soukromí.

Zamilované páry na ostrov La Digue jezdí velmi rádi, protože se tu mohou procházet po bělostných plážích, užívat si příjemného koupání nebo si užít svou svatební cestu. Ubytovat se můžete v malých penzionech nebo bungalovech v přírodě. Stojí zde ale také luxusní hotel, kde si užijete all inclusive služeb během celého pobytu.

Proč navštívit La Digue

Malý tropický ostrůvek nabízí svým návštěvníkům jedinečné pláže s bílým pískem a panenskou přírodu, kde uvidíte nejrůznější rostliny i místní živočichy v jejich přirozeném prostředí. La Digue se považuje za nejkrásnější ze seychelských ostrovů a najdete zde pláž Anse Sourse, která patří k nejoblíbenějším u profesionálních fotografů.

Obrovské pláže jsou symbolem luxusní dovolené plné romantiky. Často můžete vidět v katalogu cestovní kanceláře právě snímky z tohoto ostrova. Jakmile někdo nabízí tropickou dovolenou, většinou používá fotografie právě z ostrova La Digue.

Počasí a podnebí v La Digue

Dovolená na tomto malém ostrově nabízí slunečné počasí a tropické teploty kolem 30 stupňů, kterých si užijete během celého roku. Moře je také příjemně vyhřáté. Užijete si teplotu přes 25 stupňů, díky čemuž si pobyt ve vodě užijete. V zimě jsou teploty podobné, ale přibývá srážek a vlhkosti ve vzduchu, která se během přeháněk dostává až na 100 procent.

Tipy na výlety v La Digue a okolí

Zátoka Anse Source d'Argent je nejoblíbenějším místem na Seychelách pro focení. Jestli chcete mít fotografie, které vám budou všichni závidět, a budete díky nim dlouho vzpomínat na tropickou dovolenou, měli byste zajet právě sem. Navíc můžete pozorovat pozoruhodný podmořský život. Nebudete k tomu přitom potřebovat ani speciální vybavení.

Přírodní rezervace Veuve je známá hlavně díky lejskovci seychelskému, což je druh vzácného ptáka. Žije pouze na tomto ostrově, takže nikde jinde ho skutečně neuvidíte. Kromě toho se tu nachází také krásná, divoká příroda a mnoho živočichů.

Ostrov St. Pierre je další z malých ostrůvků, kam byste se měli vydat za potápěním a šnorchlováním. Pod hladinou moře uvidíte pestrobarevné ryby, korály i žulové útvary, které se jinde na světě nenachází. Na tento pohled budete vzpomínat po mnoho let, takže se vám dovolená na Seychelách rozhodně vyplatí.

Bird Island a Denis Island jsou další malé ostrůvky, které vás zaujmou nejen zlatými plážemi, ale hlavně divokou přírodou. Na místních plážích hnízdí želvy a uvidíte také hejna ptáků. Korálové útesy u těchto ostrovů jsou naprosto úchvatné a vyzkoušet si můžete také rybolov s místními, kteří vám rádi vysvětlí, jak loví místní ryby.

Dovolená Seychely

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti