Kuba | Cestolapka.cz

Kuba

Kuba ty typická pro vynikající rum, kvalitní doutníky, bílé pláže a divokou přírodu. Tato lokalita je ideální pro všechny, kdo milují odlišné kultury. Po ulicích se prohánějí americké veterány, všude zní rytmy jihoamerické hudby a místní kuchyně je neodolatelná.

Vysněnou dovolenou si můžete užít na plážích, ale také v jedinečných městech. Ubytovat a užít si atmosféru můžete v jednom z letovisek, jako je Varadero, Havana, Cayo Coco, Cayo Guilermo, Cayo Satna Maria nebo Hulguín. V každém případě si užijete perfektní dovolenou za skvělou cenu, protože s first minute nebo last minute zájezdy snížíte hodně cenu celé dovolené.

Všeobecné informace o Kubě

Kuba leží ve střední Americe a má rozlohu 111 000 km2. Díky tomu je největším ostrovem Velkých Antil a 15. největším ostrovem na světě. Pobřeží samotné čítá asi 6 000 km. Kuba je známá korálovými ostrovy a malými ostrůvky, které se nachází v její blízkosti.

Na severu se nachází Atlantský oceán, zatímco na jihu země si užijete klidné vody Karibského moře. Hlavním městem je Havana. V Kubě žijí lidé mnoha národností a kultur. Díky tomu získala jedinečnou atmosféru, kterou nenajdete jinde na světě. Úředním jazykem je španělština, ale snadno se zde domluvíte anglicky, francouzsky, italsky nebo německy.

Proč jet na Kubu

Karibik láká pro dovolenou hodně lidí z celého světa. Většina lidí si Kubu spojí s komunistickým režimem a chudobou, ale na některých místech je skutečně krásná. Jako turisté uvidíte z Kuby jen to nejlepší a nejkrásnější. Jakmile přiletíte, budete si připadat 40 let nazpět. Místní lidé se navíc drží pravidla „mañana“. S radostí vše odkládají na zítra a užívají si pohody a klidu.

Jednou z nejoblíbenějších destinací je Varadero, které se pyšní 17 kilometry písčitých pláží. Tato část Kuby je hodně turistická a nachází se zde asi polovina všech hotelů na Kubě. Jestli si chcete užít all inclusive dovolenou na nádherné pláži, je to pro vás ideální místo. Chybět vám tu může jen kontakt s místními obyvateli, kteří se zde příliš nenachází.

Za návštěvu ale stojí také hlavní město Havana, které patří mezi nejkrásnější na světě. Stará atmosféra na vás dýchne v každém koutě města. Lidé tančí na ulicích, kolem jezdí stará auta, domy mají klasický vzhled a Kubánky pózují s kouřícím doutníkem pro turisty. Kromě toho ale také uvidíte rozpadlé domy, lidi v otrhaných šatech nebo chudinské čtvrti, které mohou být nebezpečné. To všechno v sobě Havana spojuje. Pro návštěvníky jde o nezapomenutelný zážitek.

Kuba i Havana nabízí velmi odlišné světy na jednom místě, které si užijí všichni. Když si budete chtít užít klasickou letní dovolenou, můžete se jít potápět a pozorovat podmořský svět. Nachází se zde druhý největší korálový útes na světě, který nabízí nezapomenutelnou podívanou.

Na Kubě vás čeká nespočet zajímavých míst, aktivit a zážitků, které byste jinde nezískali. Největším benefitem této lokality je jedinečná atmosféra a srdeční lidé. Užít si můžete nejen pláže a potápění, ale také poznávací zájezdy na Kubě. Vodní aktivity potěší hlavně děti, ale pro větší děti může být velmi zajímavé se podívat na polorozpadlá města a americké veterány.

Počasí a podnebí na Kubě

Kuba se nachází v subtropickém a tropickém pásmu. To znamená, že je tam celoročně teplo. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 25 stupňů a teplota vody kolem 24 stupňů. Hlavní sezóna pro turisty přichází v prosinci a končí až v dubnu. Květen, říjen a listopad nejsou vhodné měsíce kvůli vydatným dešťům a silnému větru.

Na podzim od září do října se mohou objevit hurikány, a proto se nedoporučuje do této oblasti jezdit. Během letních měsíců je zase hodně vysoká teplota a přijít mohou přívaly větru, které nejsou příjemné ani pro místní. Na dovolenou se proto tyto měsíce také příliš nehodí, jestli si chcete užít skutečně ničím nerušený odpočinek.

Kubánská kuchyně

Místní kuchyni byste si měli naplno vychutnat. Spojuje v sobě španělské a africké vlivy. Základním prvkem je jejich sytost a výrazné koření. Při vaření hodně používají oregano, koriandr, cibuli, česnek, zeleninu a kokosový olej.

Národním jídlem je Moros y Christianos. Jde o jídlo z kuřecího nebo vepřového masa, rýže a fazolí. Vynikající je také Ajiaco Crillo, které spojuje maso a dušenou zeleninu. Na každém rohu najdete stánek se zmrzlinou, kterou byste měli zaručeně ochutnat.

Zapomenout nesmíme na kubánskou kávu, která potěší každého milovníka tohoto horkého nápoje. Vychutnat si ale můžete také originální chuť koktejlů, které všichni dobře známe, jako je mojito, cuba libre nebo caipirinha.

Nejoblíbenější destinace na Kubě

Cayo Coco

Cayo Coco je ostrov, který se nachází ve střední části Kuby. Je jedním z ostrovů v řetězu ostrovů, kterým se říká Královské zahrady (Jardines del Rey). Obdivovat zde můžete uměle vytvořenou pevninu, která je spojena s korálovým útesem a 17 kilometrů dlouhou hrází. Díky tomu si zde můžete užít mnoho korálových útesů, které jsou rájem pro potápěče.

Opalovat se můžete na bělostných plážích s jemným bílým pískem a vykoupete se s dokonale čisté vodě. Pro potápění zde máte ideální podmínky, protože Kuba je plná nádherných korálových útesů. Dovolenou v tomto letovisku můžete pořídit za nízké ceny, když využijete first minute a last minute zájezdů a vyberete si jedno z nabízených možností ubytování.

Proč navštívit Cayo Coco

Ostrov Cayo Coco se dokonale hodí pro zamilované páry nebo jako destinace pro líbánky. Jde o romantickou krajinu plnou soukromí a klidných zákoutí. Luxusní hotely s all inclusive servisem si užijí všichni. Můžete se nechat královsky hýčkat a užít si všech vymožeností a služeb, které místní hotely i krajina nabízí.

Ve stojatých vodách můžete spatřit celá hejna plameňáků. Pro milovníky aktivní dovolené a vodních sportů se zde také najde mnoho využití. Vyzkoušet si můžete windsurfing nebo vodní lyže, ale Cayo Coco je ideálním místem hlavně pro potápění a šnorchlování. Vybavení si snadno vypůjčíte a můžete začít obdivovat nádhernou podmořskou přírodu.

Počasí a podnebí v Cayo Coco

Nádherné počasí vás na ostrově čeká během celého roku. Průměrné teploty se pohybují mezi 27 a 32 stupni. Teplota vody nikdy neklesne pod 25 stupňů. Nejlepším obdobím pro dovolenou je od prosince do dubna, protože zde téměř neprší a nepotkáte žádný hurikán.

Tipy na výlety v Cayo Coco a okolí

Ostrov Cayo Coco nabízí nepřeberné množství přírodních krás, které budou největším lákadlem této lokality. Pláž Playa Uva Caleta má asi 5 kilometrů a na ostrově je nejdelší. Pro turisty je ideální hlavně díky jemnému písku a dokonale čisté vodě. Jestli si chcete užít poklidný den strávený u vody, měli byste navštívit právě toto místo.

Ostrov Cayo Romano patří mezi další ostrovy, které se nachází v blízkosti. Navíc se tam dostanete pomocí náspu. I toto místo je dokonalé pro plavání, potápění a opalování na pláží. Kromě toho si tu užijete také vodní sporty jako surfing nebo vodní lyže. Kuba nabízí mnoho možností, jak si vyzkoušet sporty, pro které nemáte u nás ideální podmínky.

Potápění u korálových útesů je na Kubě snad největší atrakcí. U ostrova Cayo Coco najdete jeden z nejdelších korálových útesů, který je dlouhý neuvěřitelných 400 kilometrů. Na ostrově najdete mnoho potápěčských center, kde vám zapůjčí potřebné vybavení a instruktora, který vás vše naučí a ukáže vám nejkrásnější místa.

Přírodní rezervace Parque Natural El Bagá nabízí možnost pozorování mnoha živočichů i rostlin. Podívat se můžete na krokodýly, leguány nebo plameňáky. Z rostlin vás zaujme jistě mandragora, která se hojně nachází v ostrově, ale také v pralesích střední a jižní Ameriky.

Cayo Guillermo

Korálový ostrov Cayo Guillermo je dalším z ostrovů Královských zahrad. Turisté si tuto lokalitu vybírají pro jeho tropickou přírodu. Tento karibský ráj si můžete užít i vy. Nádherné pláže, azurové moře a rozmanitý podmořský život láká mnoho lidí.

Nejkrásnější pláží, kterou zde můžete navštívit, je Playa Pilar. Toto místo je spojované se spisovatelem Ernesterm Hemingwayem, protože byla pojmenována po jeho lodi „Pilar“. Překrásnou dovolenou v karibském ráji můžete pořídit za skvělé ceny, když se podíváte na first minute nebo last minute nabídky zájezdů.

Proč navštívit Cayo Guillermo

Cayo Guillermo potěší všechny milovníky přírody, ale také luxusu. Na ostrově totiž nechybí all inclusive služby v nádherných hotelech. Pro všechny, koho omrzí opalování na pláži a vychutnávání koktejlů, je zde i mnoho aktivních možností, jak si užít dovolenou.

Rodiny s dětmi si mohou užít návštěvu delfinária, kde můžete delfíny nejen pozorovat, ale také si s nimi zaplavat. Vyzkoušet si ale můžete také vodní lyže, windsurfing nebo projížďku na katamaránu (plavidlo se dvěma trupy a plachtou).

Počasí a podnebí v Cayo Guillermo

Cayo Guillermo je nejkrásnější, když u nás panují mrazy. Jestli chcete na chvíli uniknout mrazivému počasí během zimy, měli byste vyrazit na Kubu. Během zimy a na začátku jara jsou teploty vzduchu kolem 27 až 32 stupňů, zatímco voda se pohybuje kolem příjemných 25 stupňů. Srážky zde během zimy vůbec nepotkáte a období hurikánů se také obávat nemusíte.

Tipy na výlety v Cayo Guillermo a okolí

Pláž Playa Pilar jsme už zmínili. Jedná se o jednu z nejkrásnějších pláží v Karibiku. Ernest Hemigway kdysi vlastnil jachtu jménem Pilar, podle které tato pláž získala své jméno. Jestli máte autora rádi, můžete si na pláž vzít jeho knihu a užít si jedinečnou atmosféru a bělostné pláži.

Potápění u korálových útesů je aktivitou číslo jedna v celé Kubě. Na ostrovech si ho můžete užít mnohem více, protože se zde nachází 400 kilometrů dlouhé korálové útesy. Na ostrově najdete potápěčské centrum, kde vám zapůjčí vybavení. Využít můžete také služby instruktora, který vás naučí, kam byste měli plavat a jak se dostat na nejkrásnější místa pod hladinou moře.

Pro milovníky kultury je zde město Morón. Hodně lidí se schází na náměstí El Rápido, kde si můžete užít tradiční kubánskou hudbu, tanec i jídlo. Kousek za městem se nachází Mléčné jezero, které má velmi netradiční barvu vody. Podle toho také získalo své jméno.

I zde si můžete užít projížďku na katamaránu, která se počítá mezi adrenalinové aktivity na ostrově. Netradiční plavidlo dokáže jet vysokou rychlostí a po hladině moře budete přímo létat. Tento zážitek ale stojí za to, jestli chcete v Kubě vyzkoušet úplně všechno. Na ostrově si ho snadno pronajmete i s kapitánem, který bude plavidlo řídit.

Cayo Santa Maria

Tento malý ostrůvek se nachází na severním pobřeží Kuby. S hlavním ostrovem je spojen hrází, která se táhne 50 kilometrů. Cayo Santa Maria je součástí souostroví Královských zahrad. Navíc je součástí biosférické rezervace UNESCO. Velkou výhodou je, že tato oblast není tolik navštěvovaná turisty, a proto zde budete mít mnohem větší soukromí.

Užít si tu přitom můžete luxusní hotely a dech beroucí pláže. Za návštěvu tento kousek světa rozhodně stojí, protože si tu můžete užít hodně legrace a klidu zároveň. Až budete plánovat dovolenou, nezapomeňte se dívat na first minute a last minute zájezdy, se kterými můžete ušetřit hodně peněz.

Proč navštívit Cayo Santa Maria

Ostrov Cayo Santa maria je rájem odpočinku na pláži s koktejlem v ruce. All inclusive služby nádherných hotelů zajistí, že se nebudete muset o nic starat a užijete si dokonalou dovolenou v karibském ráji.

Kromě skvělého jídla a klidu můžete vyzkoušet také surfování, šnorchlování nebo potápění. Romantické procházky mezi palmami ocení hlavně zamilované páry, pro které se tato lokalita může stát skvělým místem pro líbánky. Okolí je nádherné, všude jsou palmy a bělostný písek. Romantický pobyt si tu užijete snadno a ještě se dokonale opálíte.

Počasí a podnebí v Cayo Santa Maria

Na ostrově Cayo Santa Maria, stejně jako v jiných částech Kuby, je celoročně teplé počasí. Od prosince do dubna zažijete nejlepší teploty vzduchu, které se pohybují kolem 30 stupňů. Voda se dostane až na tropických 27 stupňů. Podzimní měsíce nejsou ideální, protože se zde vyskytují hurikány, stejně jako během května.

Tipy na výlety v Cayo Santa Maria a okolí

Prvním tipem je městečko Caibarien, které je charakteristické svou rybářskou historií. Právě zde si můžete užít pravou kubánskou atmosféru. V restauracích vaří tradiční pokrmy a rychle se zaposloucháte do rytmické hudby, která vyzývá k tanci.

Rodiny s dětmi zaručeně potěší delfinárium, kde se můžete podívat na jedinečnou show. Delfíny zde žije v přírodních bazénech, kde si s nimi můžete také zaplavat. Tento zážitek se vám zaryje do paměti a budete na to s láskou vzpomínat po mnoho let.

Město Remedios je jediným místem na Kubě, kde jsou na náměstí dva kostely. To sem bohužel turisty neláká. Pravým lákadlem jsou obrovské pouliční večírky, které vrcholí během období Vánoc. Pozorovat tu můžete ohňostroje, tanečníky nebo alegorické vozy. Jednoduše oslava Vánoc, jak se patří.

Trinidad je velmi známým místem. Španělé toto město založili v roce 1514, díky čemuž je jedním z nejstarších částí Kuby. Nachází se přímo ve středu Kuby, takže byste ho neměli minout. Obdivovat zde můžete koloniální budovy, stejně jako hudbu, tanec a radost, které prochází celou kubánskou kulturu. Jedná se o kultovní město, které při návštěvě Kuby jednoduše musíte vidět!

Havana

Havana je nádherné a jedinečné město, které v sobě snoubí všechno, co si můžete představit. V okolí se nachází úžasné pláže s čistou vodou. Kromě toho tato destinace potěší milovníky přírody, protože tu najdeme obrovské útesy, orchideje a nejrůznější druhy palem.

Havana nabízí nespočet míst, na které si můžete udělat výlet a nezklamou vás. Mezi nejnavštěvovanější patří Santa Cruz del Norte, kde je největší továrna na rum v Latinské Americe. Při plánování nezapomínejte na first minute a last minute zájezdy, které vám ušetří obrovské množství peněz, a užijete si díky tomu dokonalou karibskou dovolenou za přívětivé ceny.

Proč navštívit Havanu

Největší město v Karibiku je centrem celé Kuby. Ať jde o politiku, správu země nebo kulturu, tady najdete všechno. Historický střed města se v roce 1982 dostal na seznam UNESCO jako kulturní dědictví. Není se čemu divit, protože je nádherné a všechny budovy mají velmi tradiční vzhled.

Kromě koloniálních budov ale můžete obdivovat také americké veterány, které ke Kubě jednoduše patří. Nejde o žádný trend. V Kubě nová, moderní auta zakoupíte jen velmi těžko, protože se sem z Ameriky nedováží. Místní proto používají, co mají k dispozici.

Jestli si budete chtít vychutnat nejlepší mojito na Kubě, zavítejte do restaurace La Bodeguita del Medio. Pil ho tady i sám velký spisovatel Ernest Hemingway.

Počasí a podnebí v Havaně

Od května do října je v celé Kubě období dešťů, a proto byste se jim měli při plánování dovolené vyhnout. Jedná se většinou o krátké přeháňky, ale i ty mohou člověku zkazit odpočinek a naplánované výlety. V tomto období také vládnou silnější větry, se kterými musíte počítat.

Dovolenou doporučujeme naplánovat během zimy nebo na jaře. Od prosince do dubna se dočkáte teplot, které se pohybují mezi 27 a 30 stupni. Navíc během těchto měsíců nespadne téměř ani jedna kapka. Voda bude mít také příjemnou teplotu, a to kolem 26 stupňů.

Tipy na výlety v Havaně a okolí

Náměstí Plaza Vieja leží v historické části Havany a pochází z 16. století. Existuje jen málo míst v Americe, kde můžete najít tolik historie jako na Kubě. Náměstí se skládá z mnoha památek a historických budov, které zaujmou na první pohled. Objevíte zde dokonce budovy inspirované prací Antoniho Gaudí.

Capitolio Nacional je latinoamerickou kopií kapitolu z Washingtonu. Byl vybudován v době, kdy byla Kuba pod nadvládou USA a toto období místním každý den připomíná. Stavba je postavena v neoklasicistním stylu a v minulosti ji místní parlament využíval jako své sídlo.

Továrna na doutníky Real Fábrica de Tabacos Partagás je nejstarší a nejznámější továrnou na klasické kubánské doutníky. Nemusíte se přitom dívat jen z venku. Továrnu lze navštívit a podívat se na proces výroby doutníků. Zároveň si je zde můžete také zakoupit.

Pevnosti El Morro a La Canaña potěší všechny milovníky vojenské historie. Uvnitř El Morro se nachází muzeum, které je věnované válce. Pevnost La Cabaña zase sloužila nejen jako pevnost, ale také věznice a popraviště. Zajímavostí je, že místní stále drží tradici z války a každý večer zde střílejí z děla na počest všem, kdo padli ve válce.

Holguín
Letovisko Holguín patří mezi velmi oblíbená místa, kam na Kubě vyrazit. Lokalita je vyhlášená nádhernými plážemi, bílým pískem, vysokými palmami a tyrkysovým mořem. Právě tady si můžete užít dokonalou dovolenou v tropech, o které možná sníte již mnoho let. Celé dny můžete lenošit na pláži a užívat si potápění, plavání a šnorchlování.

Až vás opalování a plavání omrzí, klidně se vydejte na výlet do hor nebo si zaplavat s delfíny. Oblast Holguín svými aktivitami potěší snad každého bez ohledu na věk. Dovolenou si naplno užijí nejen dospělí, ale také děti.

Proč navštívit Holguín

Hulguín je pravděpodobně nejrozmanitější částí Kuby, protože si tu můžete užít moře, pláže, hory i lesy, ale také historické památky. Jednoduše nabízí svým návštěvníkům vše, po čem by mohli toužit. Zajímavostí pro výlet se stane indiánská vesnička Campina Taina, indiánské pohřebiště nebo pevnost ve městě Gibara.

Oblast Holguín je dokonalé pro každého, protože si tu každý najde to, co ho během dovolené bude bavit nejvíc. Nezáleží na tom, jestli chcete lenošit na pláži nebo si užít aktivní dovolenou při výletech do hor a po stopách historie tohoto jedinečného místa.

Počasí a podnebí v Holguín

Holguín je tropickou lokalitou, stejně jako zbytek Kuby. Z tohoto důvodu je dovolená nejlepší během zimy, kdy jsou teploty příjemné, teplota vody také a zároveň není příliš horko na pěší výlety. Vzduch má přes 30 stupňů a voda kolem 26 stupňů. Od května do října nastává období dešťů a hurikánů.

Tipy na výlety v Holguín a okolí

Město San Isidoro de Holguín se vyplatí navštívit, protože se jedná o jedinečné město parků. Celé město a okolí je zakryto zelení, což u nás bohužel často nevidíme. K nejkrásnějším parkům patří Parque Calixto García. V jeho blízkosti se nachází tradiční budovy v koloniálním stylu, které musíte vidět a tiše obdivovat.

Hora Loma de la Cruz se tyčí 275 metrů nad městem San Isidoro. Jakmile vyšplháte na vršek hory, naskytne se vám nejkrásnější výhled, jaký jste kdy viděli. Na místo můžete dojet autem, anebo si užít aktivně strávený den a vystoupat po více než 450 schodech, které vedou na vrchol.

Indiánské pohřebiště Choroo de Maíta je nejdůležitějším a nejznámějším pohřebištěm v Karibiku. Hroby pochází z doby předtím, než ji objevil Kryštof Kolumbus. Nachází se zde také muzeum, kde můžete obdivovat jedinečné předměty, které se nacházely uvnitř hrobů, když je archeologové objevili.

Město Gibara je historickým skvostem s pevností Fuerte el Cuartelón. Tato město měla chránit město během války. Historii Kuby můžete zkoumat na celém území, ale mnoho informací a zajímavostí se dozvíte ve zdejším Městském muzeu. Pro milovníky historie se ale na území Kuby najde mnoho míst, která mohou navštívit a prozkoumat.

Varadero

Letovisko Varadero nabízí návštěvníkům vše, co si můžete přát a co od tropické dovolené očekáváte. Najdeme zde písčité pláže, průzračné a azurové moře, luxusní hotely s all inclusive službami, jedinečnou přírodu i památky, díky kterým se vrátíte do minulosti.

Cesta na Kubu je samotná cestou do minulosti, protože jsou všude americké veterány a klasické stavby v koloniálním stylu, ale díky památkám se můžete podívat ještě trochu dál do historie této země. V barech, klubech a restauracích si můžete vychutnat místní rum nebo tradiční doutníky. Večer si snadno v restauraci nebo na ulici zatančíte salsu. Jednoduše se tu najde něco pro každého.

Proč navštívit Varadero

Varadero se nachází asi 100 kilometrů od Havany. Tento kout země je oblíbený mezi turisty, protože nabízí pohled na tradiční rybolov a těžbu soli, ale také nabízí mnoho restaurací, hotelů, barů a moderního potěšení, které si na dovolené chcete užít.

Mezi největší atrakce patří Playa de Varadero, což je písčitá pláž dlouhá 17 kilometrů s jemným stupem do vody, který bude vyhovovat i nejmenším dětem. Odpočívat zde můžete s koktejlem v ruce ve stínu borovic. Zapomenout byste ale neměli také na potápění nebo projížďky lodí, což jsou na Kubě typické aktivity.

Počasí a podnebí ve Varaderu

Ve Varaderu vždy panují velmi příjemné teploty. Hlavní turistická sezóna připadá na měsíce od prosince do dubna, kdy je krásně teplo, neprší a nemusíte se obávat hurikánů. V tomto období si můžete užít teploty vzduchu kolem 30 stupňů a teploty vody kolem 25 stupňů.

Tipy na výlety ve Varaderu a okolí

Pro rodiny s dětmi bude velkým lákadlem delfinárium, kde můžete tyto jedinečné živočichy nejen pozorovat, ale také si s nimi zaplavat. Z tohoto zařízení budete mít zaručeně nejkrásnější fotografie, protože tu ošetřovatelé pořádají jedinečná představení. Na vlastní oči i kůži poznáte, jak jsou tito tvorové inteligentní a krásní.

Národní park Hicacos je kouskem pravého deštného pralesa a laguny, kde můžete obdivovat mnoho živočichů i rostlin. Za obdiv a návštěvu stojí jezero Mangón, kde žije mnoho druhů ptáků i plazů. Při návštěvě nezapomeňte na jeskyně s indiánskými nástěnnými malbami, které jinde neuvidíte.

Jeskyně Bellamar se nachází ve městě Matanzas, asi 60 kilometrů od Varadera. Jedná se o nejdelší a nejhlubší jeskyně na Kubě. Jejich délka jsou asi 3 kilometry. Jedinečné krápníky a vápencové útvary vám zaručeně vyrazí dech. Nádherná jsou také podzemní řeky a jezírka.

Městské muzeum je skvělou příležitostí pro všechny milovníky historie, kteří se chtějí o této oblasti dozvědět více. Podívat se můžete na mapy, obrázky i dokumenty o historii města Varadero. Budovu muzea poznáte velmi jednoduše, protože je v klasických barvách, bílé a modré.

Dovolená Kuba

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti