Maledivy | Cestolapka.cz

Maledivy

Romantická dovolená na Maledivách plná slunce a oceánu obklopeného bílými plážemi. Stín vám poskytnou nádherné palmy a vaše dovolená bude vypadat jako z reklamy na štěstí. Nádhera, kterou nabízí Maledivy, nenajdete nikde jinde. Vydejte se na tropický ostrov a užijte si dokonalou dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete.

Lokalita je oblíbená pro líbánky a zamilované páry, které chtějí jen lenošit na pláži, užívat si průzračně čistou vodu a obdivovat nádherné scenérie. Jde ale také o oblíbenou destinaci pro potápěče, kteří mohou zkoumat zázraky Indického oceánu. Tropickou dovolenou navíc můžete sehnat velmi výhodně, když se budete dívat na first minute nebo last minute zájezdy.

Všeobecné informace o Maledivách

Maledivy jsou nádherným tropickým ostrovem v Indickém oceánu. Tvoří je 19 malých ostrovů jihozápadně od Indie a Srí Lanky. Úředním jazykem je maledivština, která je kombinací sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Snadno se tu ale domluvíte anglicky, protože je to jejich druhý jazyk.

Největším lákadlem na Maledivách je její nespoutaná příroda, ke které se všichni chovají s úctou. To je požadováno také od turistů. Těšit se můžete na oceán plný korálů a barevných rybek, malé žraloky, rejnoky nebo želvy. Maledivy se pomalu stávají ohroženou zemí kvůli globálnímu oteplování. Je proto nejlepší čas, abyste je navštívili.

Proč jet na Maledivy

Důvodů, proč vyrazit na tropickou dovolenou na Maledivy je nespočet. Čekají zde na vás stovky korálových ostrůvků, tyrkysové moře a příjemně teplé počasí během celého roku. Lenošení na lehátku, plavání, potápění nebo šnorchlování budou jistě hlavní aktivity, kterých si tu můžete užít do sytosti.

Pro milovníky historie se v hlavním městě nachází Národní muzeum. Podívat se můžete na kamenné předměty, královské starožitnosti, zbraně a sochy, které jsou pro tuto zemi typické. Jestli chcete strávit svou dovolenou aktivně, nemusíte vůbec ničeho obávat. Maledivy pro vás mají úplně všechno.

Při samotném přistání na ostrově uvidíte všechny menší ostrůvky, které jsou rozeseté v okolí. Doprava na jednotlivé ostrovy bývá zajištěna hydroplánem nebo lodí. Samotná cesta proto bude obrovským zážitkem.

Po příjezdu na cílový ostrov můžete začít naplno odpočívat. Podmořský svět na Maledivách láká potápěče z celého světa, protože se tu nachází nejen úžasné korálové útesy, ale také pestrobarevné ryby, želvy a mnoho dalších živočichů, které jen tak v přírodě neuvidíte.

Ubytovat se můžete v klasických vodních nebo zahradních bungalovech, které nabízí vysoký stupeň luxusu a pohodlí. Nepřijdete ani o all inclusive služby, i když budete žít na malém ostrůvku. Lidé jsou zde velmi přátelští, a proto se nemusíte ničeho obávat. Toto místo je stvořeno pro odpočinek!

Počasí a podnebí na Maledivách

Maledivy se nacházejí na rovníku. To znamená, že je zde tropické počasí s mírným větrem a silnými, ale krátkými srážkami. Během roku se střídají monzunová období. Jihozápadní monzuny trvají od května do listopadu. Severovýchodní monzuny zase od prosince do března. V prvním případě se můžete těšit na trochu deště. V druhém případě na sucho. Teploty jsou kolem 31 stupňů a teplota vody kolem 23 stupňů po celý rok.

Maledivská kuchyně

Kuchyně je zde hodně ovlivněna indickými chutěmi. Díky tomu si vychutnáte kořeněné pokrmy s kari. Místní lidé nejedí příliš maso. Ochutnáte proto smažené, grilované nebo pečené ryby, rýži a hodně ovoce a zeleniny. Mezi klasické pokrmy patří rybí kari nebo polévka z rybího masa.

Populárními dezerty jsou rýžový pudink s kokosovým mlékem, šátečky z listového těsta nebo čerstvé ovoce. Z nápojů nezapomeňte ochutnat sladký černý čaj nebo Raa, což je míza z kokosové palmy. Místní alkohol nekonzumují, ale pro turisty je nachystaný v hotelových barech a restauracích. Pro místní je ovšem konzumace alkoholu nelegální.

Tipy na výlety na Maledivách

Hned při příjezdu navštívíte hlavní město Malé, kde je také letiště. Řadí se mezi nejmenší metropole na světě, protože má rozlohu pouhých 2,5 km2. Najdete zde mnoho obchodů, vládní budovy a jedinečný rybí trh. Podívejte se také na Velkou páteční mešitu, která je na seznamu UNESCO. Malé je také ideální místo pro nákup suvenýrů nebo čerstvého ovoce. Stačí, když zavítáte na hlavní třídu. Jde o rušné místo, ale nakoupíte zde vše, po čem toužíte.

Ostrov Thoddoo nabízí asi 60 km pláží a nádhernou přírodu. Z hlavního města se sem dostanete jen trajektem. Ostrůvek je populární pro sladké ovoce a nádherné lokality pro potápění. Vyzkoušet si zde můžete také vodní sporty, jako je parasailing nebo vodní lyže. Navíc se zde nachází několik mešit, které potěší fanoušky architektury a historie.

Severní Malé Atol je rájem pro lenošení na bělostných plážích vedle průzračného moře. Jedná se o nejoblíbenější turistickou oblast na Maledivách a zároveň se zde můžete ubytovat v luxusních hotelech. Krásné vlny potěší surfaře, zatímco úchvatné korály zase potápěče. A zamilované páry si mohou za teplého večera vyrazit na příjemnou procházku do restaurace nebo baru.

Kaafu Atol nabízí také nádherné pláže ve stínu vysokých palem. Nezapomenutelné zážitky zde získáte hlavně pod vodní hladinou, protože nabízí široké možnosti potápění a šnorchlování pro amatéry i profesionály. Luxusní rezorty zde nejsou žádnou výjimkou a místní jídlo si můžete vychutnat v nádherných restauracích. Najdete tu ale také místní podniky s tradiční kuchyní. Zároveň budete mít možnost poznat místní.

Dovolená Maledivy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti