Emiráty | Cestolapka.cz

Emiráty

Spojené arabské emiráty jsou místem dokonalé exotiky, moderních mrakodrapů, luxusních hotelů i nádherného moře a sněhobílých pláží. K vidění jsou zde ale také vysoké hory a písečné duny. Žádná jiná země se nemůže pochlubit podobnou architekturou. Nachází se tady nejmodernější metro, nejvyšší budova, největší nákupní centrum i nejluxusnější hotel. Toto a mnoho dalšího najdete jedině v Emirátech.

Obrovskou výhodou pro dovolenou jsou nejen jedinečná místa, ale také celoroční teplé počasí. Mezi nejkrásnější a nejlepší místa, která můžete navštívit, patří Dubaj, Abu Dhabi, Ras al Kaimah a Fujairah. Dovolená v Emirátech na první pohled může vypadat jako drahá záležitost, ale díky first minute nebo last minute zájezdům můžete ušetřit hodně peněz.

Všeobecné informace o Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty najdeme v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Ze západu k nim doléhá Perský záliv a z východu Ománský záliv. Jejich sousedy jsou Saudská Arábie, Omán a Katar. Rozlohou jsou asi stejně velké jako Česká republika (asi 83 600 km2). Většinu tohoto prostoru zabírá poušť, která se rok od roku zmenšuje kvůli rozvoji měst.

Státním náboženstvím je islám. Ostatní náboženství nejsou zakázána, ale také je nesmíte veřejně šířit. Do některých chrámů nebo dalších míst nebudete moci bez zakrytých ramen a hlavy. Je proto dobré s tím počítat a ctít jejich náboženství a tradice. Spojené arabské emiráty se skládají ze sedmi emirátů. Každý z nich má hlavní město, které odpovídá názvu Emirátu.

Za hlavní město celých Emirátů se považuje Abu Dhabi, protože zde žije 1,2 milionu obyvatel z celkového počtu 9,5 milionu obyvatel. Úředním jazykem je arabština, ale snadno se domluvíte také anglicky.

Proč jet do Spojených arabských emirátů

Důvodů, proč se vydat na dovolenou do Emirátů je mnoho. Užít si můžete sluníčko, průzračnou vodu a písčité pláže, ale také jedinečnou architekturu a výlety do pouště. Emiráty jednoduše nabízí něco pro každého. Na své si zde přijdou i milovníci golfu, vodních sportů nebo potápění.

Navštívit byste měli největší nákupní centrum a pozornost si zaslouží i ostatní mrakodrapy, které najdete po celých Emirátech. Jestli chcete něco pro děti, zajímavostí je například uměle vytvořený ostrov ve tvaru velké palmy nebo velké zábavní parky, kde se děti budou moci vydovádět.

Nebudete tomu věřit, ale cesta letadlem z Prahy do Dubaje nebo Abu Dhabi zabere jen 6 hodin, takže nebudete muset ani dlouho cestovat. Jedná se možná o nejrychleji dosažitelnou exotickou dovolenou, kterou si můžete užít s rodinou, přáteli nebo milovaným partnerem.

Nemusíte se zde ani obávat o svou bezpečnost, protože Emiráty patří mezi nejbezpečnější země na světě. Mile vás zaručeně překvapí také čistota a pořádek ve velkých městech. Platí se zde dirhamy, které obvykle v Čechách nedostanete. Stačí ovšem, abyste si v Česku směnili koruny na dolary, které snadno vyměníte v Emirátech za jejich měnu.

Za návštěvu jednoznačně stojí tradiční trhy, kde se často o ceně zboží smlouvá. Jedná se o součást jejich kultury, takže se tomu nevyhýbejte. Můžete získat jedinečné předměty za velmi nízké ceny a budete mít nádherné suvenýry pro sebe i pro rodinu.

Počasí a podnebí ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty patří mezi tropické oblasti, kde slunce svítí po celý rok a můžete si zde kdykoli užít příjemné teplo. Během léta se mohou teploty dostat až na 50°C a vlhkost vzduchu se může dostat až na 100 %.

Nejlepším časem, kdy vyrazit do Emirátů, aniž byste se uvařili, je jaro a podzim. V tuto dobu se můžete těšit na teplotu vzduchu okolo 30°C a teplotu vodu kolem 24°C. To jsou ideální teploty nejen na koupání, ale také na vodní sporty, procházky po městě nebo obdivování místní architektury.

Arabská kuchyně

V rámci arabské kuchyně můžete ochutnat spojení arabských, evropských, indických, čínských i libanonských chutí. Tato kuchyně je velmi pestrá a zaručeně stojí za zkoušku. Vychutnat si můžete speciality v malých stáncích.

Mezi velmi oblíbené patří jehněčí maso matchbous, cizrnová pomazánka hummus nebo maso na špejli, kterému říkají ghuzi. Až budete mít chuť na něco sladkého, vyzkoušejte esh asaryu. Jedná se o koláč s tvarohem, sýrem a krémem.

Velmi typické pro tuto oblast jsou také čajovny, kde si vychutnáte tradiční arabskou kávu, mátový čaj nebo vodní dýmku (šiša). Nabídku vepřového masa nebo alkoholu zde příliš nečekejte, protože muslimové mají zakázáno tyto produkty konzumovat. Můžete se s nimi někde setkat, ale budou za poměrně vysokou cenu. Některé restaurace přesto vepřové maso nabízí, ale je to docela vzácné.

Nejoblíbenější destinace ve Spojených arabských emirátech

Abu Dhabi

Abu Dhabi je jedním z nejznámějších měst, která můžete v Emirátech navštívit. Těšit se tu můžete na vysoké mrakodrapy nebo zelené parky, které se nachází uprostřed města. Naprostou samozřejmostí je také úžasná pláž s jemným bílým pískem. Místo si můžete najít na jednom z mnoha lehátek a užít si průzračně čistou vodu u tohoto nádherného města.

Ideální dovolenou v Emirátech můžete sehnat za velmi příznivé ceny, a to díky first minute a last minute nabídkám zájezdů. Ze široké nabídky hotelů a ubytování je vybere každý. Tato dovolená se skvěle hodí pro rodiny s dětmi, ale také skupiny přátel nebo zamilované páry, které chtějí vyrazit za dobrodružstvím.

Proč navštívit Abu Dhabi

Abu Dhabi se proslavilo nejmodernějšími budovami. Dokázalo si ale zachovat také krásu minulosti a neodklání se od tradiční architektury, která zde byla typická před staletími. Díky tomu můžete obdivovat historické mešity a paláce. Nejznámějším je asi palác Al-Husn. Velkoměsto, které nikdy nespí, se zde snoubí s obrovskými pouštěmi a tradičními mešitami, kam se lidé chodí modlit.

Jestli si chcete užít tradiční atmosféru, můžete navštívit beduínskou vesnici nebo se projít po rušných a velkých tržnicích, kde nakoupíte vše od koření po boty nebo koberce. Z tohoto kouzelného místa si zajisté odvezete nespočet vzpomínek, na které do konce života nezapomenete.

Počasí a podnebí v Abu Dhabi

Celoročně je zde velmi teplo a vlhko. Nejlepším časem pro návštěvu Abu Dhabi je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a pohybují se kolem 30 stupňů. Voda má kolem 25 stupňů, což je na koupání, potápění i vodní sporty ideální. Během letních měsíců je tu doopravdy horko, které by většina z nás považovala za smrtící. Zima v Abu Dhabi je naopak skvělá pro koupání a turistiku.

Tipy na výlety v Abu Dhabi a okolí

Mešitu šejka Zayda nelze přehlédnout. Jedná se o obrovskou budovu v bílého mramoru, kterou zdobí minarety kupole. Uvnitř se můžete nechat ohromit největším lustrem na světě. Stavba budovy trvala 11 let a jedná se o velmi tradiční stavbu, kterou byste při návštěvě Abu Dhabi neměli minout.

Promenáda Corniche je dlouhá asi 6 kilometrů a vede podél pobřeží. Až budete mít chuť na příjemnou procházku s nádhernými výhledy, toto místo vás zaručeně potěší. Během jediné procházky totiž uvidíte vysoké mrakodrapy, parky i bělostnou pláž. Cestou potkáte i několik hřišť, kde si můžete užít trochu sportovních aktivit a nechat pohrát své děti.

Zábavní park Ferrari World potěší malé i velké. Nejen, že se tu můžete projet na nejrychlejší horské dráze na světě, ale také se zde nachází neuvěřitelná galerie s automobily značky Ferrari. Jestli jste fanoušci rychlých vozů, tento park si nesmíte nechat ujít.

Děti potěší také vodní park Yas Waterpark, kde je 40 tobogánů, skluzavek a mnoho dalších atrakcí pro děti i dospělé. Vyzkoušet si můžete surfing na umělých vlnách. Po dlouhém dni plném adrenalinu si můžete odpočinout na nafukovací matraci, která se pomalu pohybuje po umělé řece.

Dubaj

Dubaj je typická vysokými mrakodrapy, rychlými a drahými vozidly a krásnými plážemi s bílým pískem. Na pobřeží můžete vidět nebo dokonce bydlet v nejluxusnějších hotelech na světě. Dubaj je rozhodně městem luxusu a okázalosti.

Navštívit zde ale můžete také tradiční mešity, stará obydlí, všudypřítomnou poušť a vychutnat si největší arabské pochoutky. Nezáleží na tom, jestli chcete nakupovat, zkoumat město, vyrazit na výlet na velbloudech nebo si užít lenošení na pláži. Dubaj má pro vás připravené veškeré pohodlí.

Proč navštívit Dubaj

V Dubaji se nachází nejvyšší budova na světě, nádherná Burj Khalifa. Kromě toho je zde ale také celoročně krásné počasí, příjemné teploty a průzračně modré moře. Pro aktivní dovolenou si můžete zvolit vodní sporty nebo adrenalinové zážitky.

V Dubaji si můžete užít cokoli, po čem budete toužit. Tato lokalita je ideální pro každého, kdo si chce užít all inclusive dovolené bez starostí a luxusní hotely. Výjimkou tady nejsou ani šesti nebo sedmi hvězdičkové hotely, které vás zaskočí svou extravagancí. Během této dovolené nebudete vědět, na co se dívat dříve!

Počasí a podnebí v Dubaj

Až se budete rozhodovat, kdy do Dubaje vyrazit, zvolte období od podzimu do jara. Na jaře a na podzim má vzduch kolem 30 stupňů a voda velmi příjemných 25 stupňů. Užijete si každý den slunce, ale nebudete se na něm smažit. To by se stalo v létě, kdy teploty dosahují až 50 stupňů a teplota vody více než 30 stupňů.

Během zimních měsíců se denní teplota pohybuje kolem 25 stupňů a noční teploty kolem 15 stupňů, což je velmi příjemné na procházky po městě i výlety do pouště.

Tipy na výlety v Dubaj a okolí

Začněme největším lákadlem Dubaje, a tím je Burj Khalifa. Stavba tohoto monstrózního mrakodrapu proběhla mezi lety 2004 a 2010. Kromě toho, že je tento mrakodrap nejvyšší na světě, dokázal získat i několik dalších prvenství. Můžeme tady například najít nejvýše položenou restauraci, terasu, mešitu nebo noční klub.

Pro děti bude mnohem zajímavější zábavní park Dubai Parks, která je největším parkem na Středním východě. Park je rozdělen do čtyř částí, a to Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai a vodní park Legoland Water Park. Své nejtajnější sny si zde splní nejen děti, ale také dospělí.

Obchodní centrum Mall od the Emirates si zamilujete asi každá žena. Na jediném místě se nachází více než 700 obchodů, 100 restaurací, pouť a multikino. Velkou zajímavostí je lyžařská sjezdovka, která se nachází uvnitř centra, a můžete si tu klidně zalyžovat.

Pouště jsou v Emirátech všude, a proto na ně nesmíme zapomínat. Pouštní Safari bude jedinečným zážitkem pro všechny. Po písečných dunách se můžete prohánět v džípu, ale také projíždět na velbloudu. V tradičním beduínském táboře vám nabídnou tradiční pokrmy, vynikající čaj a můžete se nechat pomalovat jejich tradičním tetováním (hennou).

Ras al Khaimah

Ras al-Khaimah je velmi známým emirátem, který navštěvuje mnoho turistů. Ideální místo je to pro všechny, kdo hledají písčité pláže a klidnou vodu. Užít si zde ale můžete také pouštní duny a pohoří Hadžar. Stejně jako v jiných částech Emirátů se můžete ubytovat nebo jen obdivovat luxusní hotely, které mají k dispozici soukromé pláže.

Pro aktivní jedince jsou k dispozici golfová hřiště a vydat se můžete také na výlet do hor. Večery snadno strávíte procházkami po okolí, ale můžete také navštívit noční podniky, kde to žije až do rána. Díky first minute nebo last minute nabídkám si budete moci dovolit i luxusní hotel a all inclusive dovolenou.

Proč navštívit Ras al Khaimah

Ras al-Haimah nabízí svým návštěvníkům nespočet možností, jak strávit dovolenou. Nudit se rozhodně nebudete. Zajímavé budou velbloudí závody, vodní lyže nebo pouštní safari. Vydat se můžete také do pohoří Hadžar nebo poloostrov Musandam. Tam můžete pozorovat delfíny a velryby, když budete mít štěstí.

Spojené arabské emiráty nabízí mnoho jedinečných zážitků a mnoho z nich si můžete užít právě v Ras al-Khaimah. Jestli si chcete užít jen lenošení na pláži, máte skvělou příležitost. Pro milovníky sportů a aktivní dovolené se zde ale najdete také mnoho činností, včetně vodních lyží nebo potápění.

Počasí a podnebí v Ras al Khaimah

Milujete-li vysoké teploty, slunce a příjemně teplou vodu, měli byste vyrazit do Ras al-Khaimah. Celoročně tady panují příjemně vysoké teploty kolem 30 stupňů a teplota vody je na jaře a na podzim kolem 25 stupňů, což je na koupání a vodní radovánky naprosto dokonalé.

Letní měsíce pro dovolenou nejsou ideální, protože jsou tu skutečně vysoké teploty, a to vzduchu i vody. Od podzimu až do jara ale nemusíte váhat, protože je tu neustále příjemně teplo a snadno se vykoupete i během zimy, kdy má voda přes 20 stupňů. Mezi nejoblíbenější období pro dovolenou v Emirátech ale patří jaro a podzim.

Tipy na výlety v Ras al Kahimah a okolí

Nejlepším tipem je samotné město Ras al-Khaimah, kde uvidíte zajímavou architekturu v moderním i klasickém stylu. Stará část města se pyšní mešitami a domy v arabském stylu, zatímco v nové části města uvidíte moderní stavba a mrakodrapy, které zde vznikly během posledních let.

Pohoří Hadžar bude velkým lákadlem pro všechny milovníky turistiky a aktivní dovolené. Nejvyšším vrcholem pohoří i celé země je hora Jais. Při procházce pohořím můžete sledovat zpovzdálí rušná města a užít si klid, přírodu a nádherné výhledy. Nachází se zde nespočet turistických i cyklistických stezek, ze kterých si zaručeně vyberete.

Dalším zajímavým bodem je vesnice Al Jazirah Al Hamra, které se přezdívá město duchů. Před 40 lety všichni obyvatelé z neznámých důvodů vesnici opustili a již nikdy se tam nikdo nevrátil. Vesnice láká zvědavé turisty, kteří milují klid a tajemná místa.

Oblast Khatt Springs se bude líbit všem, kdo si chtějí užít pohodlí a odpočinek pod olivovými palmami. Jestli máte problémy s kožními nebo revmatickými nemocemi, horské prameny plné minerálů budou působit jako přirozený lék na vaše problémy. Užít si ale můžete také wellness a masáž horkými kameny.

Fujairah

Fujairah je jedním z menších emirátů a v mnoha věcech je jiný než ostatní. Rušná velkoměsta zde nenajdete a budete si moci užít klidnou dovolenou ve Spojených arabských emirátech. Zároveň ale nepřijdete o teplé a sluneční počasí ani luxusní hotely. Nádherné pláže a čisté moře jsou tu také, ale užijete si tu mnohem více klidu a pohody.

Jestli si chcete vychutnat vynikající jídlo a přírodní krásy pohoří Hadžar, jde o dokonalé místo, na které byste měli vyrazit. Vyberte si jeden z nádherných hotelů a využijte nabídky first minute nebo last minute zájezdů, díky kterým ušetříte peníze. Ubytování si vybere každý a těšit se můžete na mnoho aktivit a zážitků.
Proč navštívit Fujairah
Oblast Fujairah je ideálním místem pro všechny, kdo chtějí vyrazit do Emirátů, ale zároveň milují přírodu a klid. Kochat se tu budete nádhernými výhledy na pohoří, pláže s bílým pískem i zelenou krajinu.

Nejkrásnější panorama si ovšem užijete pod mořskou hladinou. Fujairah je hojně vyhledávanou lokalitou pro všechny potápěče. Pozorovat můžete korály, mnoho pestrobarevných ryb a chobotnice. Něco takového jinde neuvidíte. Zapomínat byste neměli ani na návštěvu tradičního trhu, kde najdete úžasné zboží na nízké ceny.

Počasí a podnebí ve Fujairah

Stejně jako v dalších částech Emirátů, i zde panují vysoké teploty během celého roku. V létě se pohybují mezi 40 a 50 stupni. V moři se také neosvěžíte, protože teplota vody přesahuje 30 stupňů. Z tohoto důvodu je lepší do Emirátů během letních měsíců nejezdit.

Jestli si chcete užít krásnou dovolenou s příjemnými teplotami, nejlepší bude jaro nebo podzim. Tehdy se teploty vzduchu pohybují kolem 30 stupňů a teplota vody kolem 25 stupňů. V zimě si můžete užít teplotu kolem 25 stupňů, která je ideální pro turistiku. Teplota vody je přitom i v zimě příjemná a těšit se můžete na 20 stupňů.

Tipy na výlety ve Fujairah a okolí

Fujairahská pevnost se nachází jen 2 kilometry od samotného města. Postavena byla v roce 1670 a jde o nejstarší pevnost v Emirátech. Kdysi sloužila jako ochrana během válek. Během minulého století ji znatelně poničili Britové, ale místní ji nechali rekonstruovat. Můžete si ji proto prohlédnout v plné kráse.

Park Ain Al Madhab Gardens je velmi populární park, ve kterém je nádherná příroda, minerální prameny a často se zde také konají nejrůznější festivaly. Když budete mít štěstí, budete se moci na jeden z nich podívat. Blízko se nachází skanzen a tradiční arabské domky, které stojí za pozornost.

Zhruba 40 kilometrů od města najdete mešitu Al-Badiyah. Jedná se o nejstarší mešitu v celých Emirátech a pochází pravděpodobně z 11. století. Díky svému vzhledu i stáří patří mezi velmi oblíbené cíle turistů.

Navštívit můžete také muzeum Fujairah, kde se seznámíte s historií této jedinečné země. Historie sahá až 3 tisíce let zpátky. V muzeu se seznámíte se zbraněmi, šperky nebo podobou starých budov a paláců.

Dovolená SAE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti