Španělsko | Cestolapka.cz

Španělsko

Země slunce, vynikajícího vína, olivy a tance. To všechno je Španělsko. Kromě lahodného jídla a místní kultury se můžete těšit na dlouhé pláže, divokou přírodu na souši i pod hladinou vody a historické památky, které berou dech. Jestli chcete zapomenout na každodenní stres a užít si skutečný odpočinek, Španělé vám předvedou, jak na to. Jejich tradiční odpolední siesta vás donutí zastavit a užít si nejen odpočinku, ale také přítomného okamžiku. Rychle zjistíte, že není kam spěchat.

Španělsko nejsou jen letoviska na pevnině jako Costa Brava nebo Costa del Sol. Vyrazit můžete také Kanárské ostrovy nebo Baleárské ostrovy, které skrývají mnoho zábavy. Mallorka vás okouzlí skalnatými zátokami, zatímco na Menorce si užijete člověkem nenarušenou přírodu. Ibiza je rájem pro milovníky nočního života, protože místní kluby a bary žijí až do ranních hodin.

Všeobecné informace o Španělsku

Španělsko zabírá většinu Pyrenejského poloostrova. Mezi jeho sousedy patří Portugalsko na západě, Andorra a Francie na severovýchodě a Gibraltar na jihu. Španělsko spravuje i několik ostrovů, na které můžete také vyrazit (Baleárské ostrovy, Kanárské ostrovy). Španělsko je rozděleno na 17 oblastí. Kromě ostrovů k němu patří také Llívia ve Francii nebo Ceuta a Melilla v Africe.

Hlavní město je Madrid. Úředním jazykem je španělština, ale mezi další uznávané jazyky patří katalánština, baskičtina, galicijština a valencijština. Snadno se tam ale domluvíte anglicky. Ve Španělsku žije 46 milionů obyvatel, přičemž v hlavním městě žijí 3 miliony obyvatel. V zemi najdete mnoho kostelů, protože téměř 80 procent obyvatel jsou katolíci.

Proč jet do Španělska

Španělsko je dostupnou destinací, kde si užijete odpočinek, kulturu, jídlo, historii i zábavu. Záleží jen na vás, které z těchto aspektů budete mít začlenit do programu své dovolené. Dovolenou si užijí milovníci vína, stejně jako děti u moře nebo jejich rodiče odpočinkem na sluníčku. Španělsko je navíc členem Evropské unie, takže nebudete potřebovat ani pas.

Do Španělska se můžete dostat autobusem, vlakem nebo vlakem. Mnohem pohodlnější ale bude zejména pro rodiny s dětmi cestování letadlem, které zabere jen 3 hodiny. Turisté většinou volí přílet do Madridu nebo Barcelony, kde si pronajmou auto a vyjedou prozkoumávat krásy Španělska.

Poznávací zájezdy do Španělska jsou velmi oblíbené, protože se zde nachází nespočet památek, které se dostaly na seznam Kulturního dědictví UNESCO. Celkem jde o 45 památek. Za návštěvu stojí hlavní město Madrid, Barcelona s budovami podle Gudího nebo Navarra, ale také Galicie, Kastilie, Valencie nebo Toledo.

Španělsko ale není jen země plná historie a kultury, ale také jedinečné přírody. Na seznamu UNESCO se nachází tři národní parky z této země. Na ostrově Tenerife je národní park Teide, na ostrově La Gomera je druhý a poslední najdete v Andalusii na jihu Španělska. Všechny tři stojí za návštěvu. Jestli budete v okolí některého z nich, rozhodně tam nezapomeňte zavítat.

Počasí a podnebí ve Španělsku

Na počasí se musíte dívat podle toho, do které části Španělska pojedete, protože je velmi rozmanité. Pevninská část nabízí od června do září teploty kolem 30 stupňů. Teplota moře v hlavní sezóně stoupá až na 25 stupňů, ale již v září klesne na 20 stupňů.

Pro všechny, kdo se nechtějí jen povalovat na pláži, ale chtějí vyrážet hlavně na výlety, bude nejlepší období na konci záři nebo začátku října. Tehdy se teploty vzduchu pohybují kolem 21 stupňů a teplota moře je stále kolem 20 stupňů, takže se můžete pohodlně vykoupat, i když budete během dne cestovat po okolí a zkoumat historické a přírodní krásy země.

Španělská kuchyně

Kuchyně ve Španělsku je charakteristická svým kořením. Jestli máte rádi pálivé jídlo, budete zaručeně spokojeni. Populární jsou zde hlavně mořské plody a hodně zeleniny. S každým regionem se chutě a tradiční pokrmy trochu mění. Všude se ovšem konzumuje španělské víno, které je pýchou místních lidí.

Pro celou zemi jsou ale typické kvalitní suroviny. V tradičních pokrmech rozhodně potkáte za studena lisovaný olivový olej, česnek, rajčata, brambory, rýži a mořské plody. Mezi oblíbené koření patří hlavně šafrán a chilli paprika. Typickým nápojem je místní víno, které má velmi jemnou chuť.

Jestli chcete ochutnat typické pokrmy Španělska, nesmíte zapomenout na paella. Jde o pálivou směs několika druhů zeleniny, která se podává s kousky drůbežího masa. Vynikající je také studená rajčatová polévka gazpacho nebo tortilly s nejrůznější náplní. Tortilla, kterou často jíme i u nás, je španělským národním jídlem a setkáte se s nimi u každého stánku.

Nejoblíbenější destinace ve Španělsku

Costa Brava

Destinace Costa Brava leží v Katalánsku, které je známé svou malebností. Objevit tu ale můžete také divokou přírodu na pobřeží, rozlehlé pláže a krásné hotely, které vám zajistí díky all inclusive dokonalou dovolenou, kdy se nebudete muset o nic starat.

Opalování na lehátku na pláži je jistě první aktivita, která vás napadne. Vychutnávat si ale můžete také vynikající mořské plody v Barceloně, která je hlavním městem Katalánska. Pro rodiny s dětmi je k dispozici vodní svět v Lloret de Mar, kde jistě strávíte celý den a děti budou naprosto šťastné. Pobyt si ale užijí všichni milovníci vodních sportů.

Proč navštívit Costa Brava

Costa Brava se nachází severně od Barcelony, takže si můžete do tohoto jedinečného města udělat snadno výlet. Pobřeží je dlouhé přes 200 kilometrů a uvidíte tam nejen nádherné pláže, ale také skalnaté útesy, na které je radost pohledět.

Turisté, kteří si pro svou dovolenou zvolí Španělsko, oblast Costa Brava a celé Katalánsko přímo milují. Není se čemu divit. Obrovským lákadlem jsou písečné pláže, ale také útulná města s obchody a tradičními restauracemi. Jestli si chcete užít středomořskou atmosféru, vynikající kuchyň a tradiční španělskou siestu na pláži, Costa Brava je tu pro vás.

Počasí a podnebí v Costa Brava

Velkou výhodou dovolené v této oblasti je fakt, že je zde hodně sluníčka a málo dešťových srážek. Hlavní sezóna trvá od května do října. Nejtepleji se samozřejmě během července a srpna, kdy se teploty dostávají na 30 stupňů. Jestli se chcete vyhnout vysokým teplotám i velkému množství turistů, bude pro vás nejlepší květen nebo říjen.

Tipy na výlety v Costa Brava a okolí

Samotné město Barcelona rozhodně stojí za návštěvu. Hlavní město Katalánska je velmi známé svou architekturou a historickými památkami. Stavby od Gaudího zde najdete na každém kroku. Mezi nejslavnější budovy, které byste neměli při návštěvě města minout, patří katedrála Sagrada Familia, Casa Milà nebo park Güell.

Aquapark Marineland bude jasnou adresou pro všechny rodiny s dětmi. Nachází se blízko Lloret de Mar a užijete si zde nejen tradiční tobogány, bazény a další atrakce, ale také show s delfíny a lachtany.

Město Figueres je místem, kam vyrazit kvůli obdivování umění od Salvadora Dalího. Navštívit můžete Divadelní muzeum Salvadora Dalího, které navrhnul sám umělec. Salvador Dalí je známý svým surrealistickým stylem, který můžete v tomto městě obdivovat naplno.

Benediktinský klášter Montserrat je jedinečnou budovou zasazenou ve skále. Vystavěn byl v 11. století a nachází se asi 40 kilometrů od Barcelony. Podle legendy byl klášter postaven, protože se zde našla její socha. Když ji chtěli odnést na příhodnější místo, soška byla najednou natolik těžká, že ji museli nechat na místě a postavili pro ni celý klášter.

Costa del Sol

Costa del Sol je charakteristická průzračnou vodou, luxusními hotely na dlouhými plážemi. Jestli si chcete užít all inclusive dovolenou na kraji moře s vynikajícím jídlem, tato lokalita je pro vás ideální. Costa del Sol je vyhledávaná hlavně golfisty a aktivními turisty. Máme zde totiž nespočet možností, kam vyrazit na výlet do přírody na do hor.

Costa del Sol znamená v překladu Pobřeží slunce. Svůj název oblast dostala z dobrého důvodu, protože zde slunce svítí více než 300 dnů v roce. Díky tomu se můžete těšit na klasickou letní dovolenou na pláži, ale jakmile vás to omrzí, můžete se vydat do přírody a zkoumat přírodní krásy, které si pro vás Španělsko připravilo.

Proč navštívit Costa del Sol

Costa del Sol leží v jižní části Španělska v Andalusii. Hlavním městem této oblasti je Sevilla. Právě zde se zrodilo flamenco a býčí zápasy, které jsou známé po celém světě. Nedostatek kultury zde proto očekávat nemůžete.

Mezi nejpopulárnější letoviska patří Marbella, kde si užijete nejen odpočinek na pláži, ale také noční život plný hudby, tance a vynikajících koktejlů. Pro rodiny s dětmi bude dobrou zprávou, že zde existují i klidnější letoviska. Mnoho hotelů se nachází jen pár kroků od divoké přírody, kterou si užijí nejen děti, ale také dospělí každého věku.

Počasí a podnebí v Costa del Sol

Costa del Sol patří mezi teplé oblasti, kde svítí slunce po většinu roku. Užijete si zde skutečné středomořské podnebí, tedy horké a suché léto s teplotou kolem 30 stupňů. Teplota moře se dostane během letních měsíců přes 25 stupňů a srážky se zde objeví jen zřídka. Zimy jsou mírné, ale musíte počítat s větším množstvím srážek, které je důležité pro zdraví přírody. V některých částech země se dokonce může objevit sníh.

Tipy na výlety v Costa del Sol a okolí

Pohoří Sierra Nevada je známé po celém světě. Nachází se v jižní části Andalusie, a to jen pár desítek kilometrů od pobřeží. Vrchol Pico del Veleta je dostupný lanovkou. V zimě si můžete užít zábavu v resortu Pradollano. V léta vás naopak čekají neuvěřitelné výhledy do okolí.

Stezka Caminito del Rey je známá jako „chodník smrti“. Stezka je dlouhá pouhé 3 kilometry, ale nachází se podél skalní stěny nad kaňonem El Chorro. Na procházku stezkou musíte mít hodně odvahy, ale nemusíte se obávat. V dnešní době se podél stezky nachází zábradlí a ochranné sítě. Díky tomu je procházce zcela bezpečná.

Gibraltar je skvělé místo pro všechny, kdo chtějí vidět jediné volně žijící opice v Evropě. Tato oblast je velká jen 6,5 kilometru čtverečních a většinu tvoří Gibraltarská skála, ale pro aktivní turisty jde o dokonalé místo pro netradiční výlet.

Vesnice Las Tricias je malebnou vesničkou na ostrově La Palma. Těšit se můžete na jedinečnou architekturu (dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy). Navštívit ale můžete také mlýn, ve kterém se skrývá muzeum.

Město Cádiz bylo založeno v 11. století před naším letopočtem. Proč byste tam měli vyrazit? Nachází se zde katedrála Catedral de Santa Cruz de Cádiz. Její charakteristickou kopuli ve zlaté barvě uvidíte již z místního náměstí.

Mallorca

Mallorca je zárukou velmi klidné dovolené, na kterou do konce života nezapomenete. Čeká vás romantická atmosféra a pláže s jemným pískem. Právě díky tomu si tuto destinaci pro dovolenou vybírá mnoho turistů. Útulné vesničky s citronovníky a pomerančovníky, jejichž vůně se line do širokého okolí, vás zajisté okouzlí.

Dalším důvodem, proč je Mallorca mezi lidmi tak oblíbená, jsou srdeční obyvatelé. Jestli si chcete užít milých místních lidí a vynikající kuchyně, rozhodně byste měli na Mallorcu vyrazit. Díky first minute nebo last minute zájezdům navíc dovolenou u moře pořídíte velmi levně.

Proč navštívit Mallorcu

Mallorca je největším ostrovem Baleárského souostroví a Španělska. Dlouhé pláže s pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro rodiny s malými dětmi. Na děti ale čekají také velké aquaparky plné tobogánů a bazénů nebo delfinária, kde si můžete s delfíny dokonce zaplavat.

Jestli si chcete užít aktivní dovolenou plnou sportu, můžete se těšit na nádherná golfová hřiště a nespočet cyklostezek. Na ostrově najdete mnoho luxusních hotelů s all inclusive službami a tradiční španělskou kuchyní v moderním stylu. Kdyby vám to stále nestačilo, můžete vyrazit do místních podniků, kde si užijete pravé španělské chutě díky místním kuchařům.

Počasí a podnebí na Mallorce

Mallorca je ideální místo pro všechny milovníky sluníčka. To tady svítí až 300 dnů v roce, takže máte hodně možností, kdy na tento ostrov vyrazit. Nejvyšší teploty jsou tu během letních měsíců, kdy se šplhají nad 30 stupňů. Teploty vody se pohybuje kolem 27 stupňů.

Pro milovníky přírody, výletů a sportu bude mnohem lepší pro dovolenou jaro nebo podzim. Příjemné teploty kolem 23 stupňů jsou nejlepší pro turistiku a procházení historických památek. Zima je zde také příjemná, ale musíte počítat s vyšším množstvím srážek.

Tipy na výlety na Mallorce

Palma de Mallorca je hlavním městem, které nesmíte při návštěvě tohoto ostrova minout. Nachází se zde mnoho památek, například gotická katedrála Panny Marie La Seu z roku 1230. Stavba této jedinečné katedrály skončila až v roce 1601. Její výstavba téměř čtyři století.

Park Natural Mondragó je chráněná oblast na ostrově, kde můžete pozorovat písečné duny, jedinečné rostliny, mnoho druhů zvířat, pobřeží, skály, moře i jeskyně. V této oblasti najdete nejrozmanitější přírodu na jednom místě. Navíc jsou zde hned tři pláže.

Sklárna Vidrios de Arte Gordiola je velkou zajímavostí, kterou můžete na ostrově navštívit. Funguje již od roku 1719 a vlastní ji rodina Gordiolů. Místní sklářské výrobky nikde jinde na světě neuvidíte. Jestli se chcete podívat, jak se tyto originální kousky vyrábí, tady jste na správném místě.

Mys Formentor se nachází na nejsevernějším místě ostrova. Obdivovat můžete 167 metrů vysoký maják, ze kterého máte nádherný výhled na poloostrov Formentor. Když budete mít štěstí, můžete dokonce i vidět i sousední ostrov Menorca, jestli bude krásné a jasné počasí.

Ibiza

Ostrov vyhlášený největšími večírky, nočními kluby, bary a diskotékami. Velmi často si můžete užít vystoupení známých a oblíbených DJů. Ibiza je rájem pro mladé lidi, kteří se chtějí dobře bavit po celou noc a končit až v ranních hodinách.

Dobrou zprávou je, že zde najdete také klidnější lokality, kde si můžete užít odpočinkovou dovolenou s dětmi. Ibiza je často přezdívána jako ostrov zábavy a tance. Neměli bychom ji ale spojovat jen s divokými večírky, které nikdy nekončí. Existuje nespočet aktivit, které si můžete na tomto nádherném ostrově užít. Záleží jen na tom, které z nich si vyberete.

Proč navštívit Ibizu

Bílé pláže s tyrkysovým mořem, piniové háje, nedotčená příroda a historické památky nejsou prvky, které si většina lidí představí pod názvem Ibiza. Pravdou ale je, že se tady tohle všechno nachází. Město San Antoni je důkazem toho, že si můžete na Ibize užít nejen bujaré večírky, ale také historický základ tohoto ostrova.

Počasí a podnebí na Ibize

Ibiza, stejně jako zbytek Baleárských ostrovů je lokalita plná slunce a málo deště. Během léta se teplota vzduchu dostává na 30 stupňů, zatímco teplota vody se pohybuje kolem 25 stupňů. Jestli si chcete užít teplého, ale ne horkého počasí, vydejte se na Ibizu na jaře nebo na podzim. Těšit se můžete na teplotu okolo 20 stupňů. Jaro a podzim navíc budou skvělé pro turistickou dovolenou, protože sem pojedete mimo hlavní sezónu, kdy je zde největší příval lidí.

Tipy na výlety na Ibize a okolí

Přírodní park Ses Salines je velká porce přírody, kam se můžete na ostrově podívat. V rezervaci můžete vidět nejen divokou přírodu a rostliny, ale také solné pánve, ze kterých se od 5. století těží sůl. Při procesu těžby se používají přírodní metody, díky čemuž místní obyvatelé neničí okolní přírodu.

Magnetická hora Es Vedra leží na jihozápadě Ibizy. Pro milovníky záhad a tajemství jde o skvělé místo. Podle legend se říká, že zde ztroskotalo nespočet lodí kvůli magnetickému působení. Díky tomuto místu k sobě Ibiza přitahuje pozornost zvědavců, kteří zde zkoumají magnetické pole ostrova. Jestli je to pravda nebo ne, není zatím jasné. Podle některých ale lodím přestaly fungovat přístroje a kvůli tomu zde ztroskotaly.

Hlavní město Ibiza je rozhodně centrem nočního života a zábavy. Najdete zde mnoho barů, klubů a diskoték, které jsou známé po celém světě. Jestli se jedete na Ibizu hlavně bavit, toto město se stane na několik dnů vaším novým domovem. Velkou historii zde nečekejte, protože hlavní město Ibizy se soustředí hlavně na zábavu, kvůli které sem přijíždí většina turistů během hlavní sezóny.

Pláž Playa de las Salinas potěší každého, kdo se bude chtít vykoupat v dokonale čisté vodě. Nepřijdete ale ani o pořádnou párty. Nachází se zde totiž jeden z nejlepších barů na ostrově, kde je hodně alkoholu, hudby i tance.

Menorca

Důvodů, proč vyrazit na tento ostrov u Španělska je mnoho. Těšit se můžete na hodně krásy. To vám napoví fakt, že se ostrov nachází na seznamu UNESCO. Menorca je jedním z nejklidnějších ostrovů, na který můžete v této oblasti vyrazit. Jestli chcete hlavně odpočívat, opalovat se na pláži, číst dobrou knihu s koktejlem v ruce a jednou za čas si jít zaplavat do průzračného moře, Menorca je dokonalé místo.

Pláže jsou ideální pro fotografování, stejně jako místní moře a příroda. Až vás omrzí samotná pláž, můžete vyrazit na výlety do přírodních rezervací nebo navštívit archeologická naleziště. Den můžete zakončit v baru nebo v restauraci, kde ochutnáte delikatesu, kterou místní milují – langusty.

Proč navštívit Menorcu

Menorca je jedním z Baleárských ostrovů a nachází se ve Středozemním moři. Pobřeží ostrova je čisté a skalnaté. Nádherné zátoky a útesy působí velmi romantickým dojmem.

Tato lokalita je dokonalá na potápění a šnorchlování, protože můžete pod hladinou moře pozorovat rozmanité rostliny a živočichy. Mnoho z nich se vyskytuje pouze ve Středozemním moři. Přírodní rezervace jsou velkým lákadlem, které sem přitahuje turisty z celého světa. Na Menorce jich najdete několik a můžete navštívit během celého pobytu klidně všechny.

Počasí a podnebí na Menorce

Stejně jako v jiných koutech Španělska, v Menorce také trvá hlavní sezóna od června do října. Léta jsou velmi horká a suchá. Příjemnými je činí jen vítr, který tu naštěstí vane často. Jestli se chcete hlavně opalovat a koupat, přijeďte v července nebo v srpnu. Teploty zde dosahují maxima a přesahují 30 stupňů. Jestli vám jde hlavně o výlety, bude pro vás nejlepší jaro nebo podzim.

Tipy na výlety na Menorce a okolí

Město Ciutadella je na ostrově druhé největší a jedná se o historické centrum ostrova. Navštívit byste měli hlavně katedrálu ze 14. století. Kromě toho se zde ale nachází také mnoho restaurací, barů a diskoték, kde si užijete bohatý noční život.

Přírodní park s'Albufera des Grau se pyšní nedotčenou přírodou a velkým množstvím živočichů, které zde můžete pozorovat. Těšit se můžete na kormorány, mořské orly nebo volavky. Nachází se zde ale mnoho dalších druhů ptáků. Park leží kousek od města Mahonu.

Hora Monte Toro je nejvyšší horou pohoří Menorky. Tyčí se do výšky 342 metrů nad mořem. Až na vrchol hory se můžete dostat pohodlně autem, ale mnohem víc si zaručeně užijete pěší túra. Výhled do okolí bude obrovskou odměnou, kterou si užijete na vrcholu Monte Toro. Navíc zde můžete navštívit augustiánský klášter.

Hrobka Naveta d'Es Tudons se stará více než 3000 let. Díky tomu je nejstarší dochovanou památkou na ostrově Menorca. Ještě podivuhodnější je, že se až do současnosti zachovala v původním stavu. Podívat se na ni můžete nejen zvenčí, ale snadno navštívíte i vnitřek hrobky.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou velmi oblíbenou destinací, kam mnoho Čechů jezdí nejen během léta, ale také v zimě. Jestli nechcete trávit celou zimu tady, Kanárské ostrovy jsou skvělým místem, kde se můžete ohřát. Oceníte jistě tropické teploty, rozmanitou přírodu, sopky, písečné duny, divokou přírodu i pohoří.

Kanárské ostrovy jsou rájem pro rodiny s dětmi. Můžete zde strávit celé dny na pláži a ochutnávat čerstvé ovoce, ale také se podívat do místních ZOO, vyrazit na pěší výlet nebo obdivovat rozmanité druhy pláží. Sopečné ostrovy jsou jedinečné i díky tomu, že se zde natáčela Planeta opic a mnoho dalších filmů.

Proč navštívit Kanárské ostrovy

Souostroví Kanárských ostrovů čítá sedm hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků v jejich okolí. Mnoho z nich je sopečného původu a všechny leží v severním Atlantiku. Největším a nejnavštěvovanějším ostrovem je Tenerife, které se těší po mnoho let velké oblibě. Mezi hojně navštěvované ale patří také Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, El Hierro nebo La Palma.

Ostrovy jsou velmi rozmanité a hodně záleží na tom, pro který se rozhodnete. Užít si můžete nádherné pláže, klidné i divoké vlny v moři, tradiční architekturu, jedinečná zvířata i rostliny. Díky luxusním hotelům s all inclusive službami a mnoha místními restauracemi vám zaručeně nebude na vaší dovolené vůbec nic chybět.

Počasí a podnebí na Kanárských ostrovech

Počasí na všech ostrovech se během roku téměř nemění. Teplotní rozdíly mezi létem a zimou nejsou velké, a proto jde o skvělou destinaci pro zimní dovolenou v tropech. V letních měsících se teploty pohybují kolem 30 stupňů, zatímco v zimě se nikdy nedostanou pod 18 stupňů. V červenci a v srpnu se můžete těšit na tropické teploty, stejně jako na jiných ostrovech, které patří ke Španělsku.

Tipy na výlety na Kanárských ostrovech a okolí

Údolí Masca se nachází na ostrově Tenerife a můžete zde podstoupit dobrodružství na turistické stezce. Terén je trochu náročnější, a proto není trasa vhodné pro hodně malé děti. Každý průměrný turista ji ale zvládne. Odměnou pro vás bude výhled na oceán, skály a malá jezírka.

Písečné duny Maspalomas se nachází na ostrově Gran Canaria. Na výšku masí více než 20 metrů. Možná vás to překvapí, ale podle některých se jedná o písek ze Sahary, který sem zavál vítr. Pohled na duny jen kousek od mořského pobřeží je zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Město Betancuria leží v západní části ostrova Fuerteventura. Obdivovat zde můžete nádhernou architekturu a historii tohoto místa. První křesťanský kostel Catedral de Santa María de Betancuria stojí za návštěvu. Podle dostupných informací se právě z tohoto místa šířilo křesťanství do dalších míst Kanárských ostrovů.

Vesnice Las Tricias najdete na ostrově La Palma. Jde o velmi útulnou vesničku a krásnou architekturou. Objevovat tu můžete dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy, které jsou pro Španělsko velmi charakteristické. Kromě toho zde ale najdete také starý mlýn, v jehož útrobách se skrývá muzeum tradičních řemesel.

Dovolená Španělsko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti