Řecko | Cestolapka.cz

Řecko

Řecko je kolébka antiky, filozofie a země, která v dávné minulosti patřila bohům. Nachází se zde ale také tisíce kilometrů pláží, ostrovy a malé ostrůvky, které potěší každého badatele a vynikající kuchyně.

Řecko patří mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou. V posledních letech jde o velmi oblíbené místo pro Čechy, kteří tam rádi tráví svou dobu odpočinku. Velkou výhodou je, že se snadno zabavíte bez ohledu na to, jestli jste rodina s dětmi, aktivní senior nebo mladý zamilovaný pár. Nezáleží ani na tom, jestli si chcete užít jen pláže a jídlo, anebo vás zajímá hlavně historie. V Řecku najdete všechno na jednom místě.

Všeobecné informace o Řecku

Řecko má neuvěřitelně bohatou historii, která se učí na každé základní škole. Najdeme ho na jihu Balkánského poloostrova, kde se kromě Řecka nachází také tisíce menších ostrovů. Hlavním městem jsou Athény. Největším pohořím je Pindos na západě země. Mezi nejpopulárnější ostrovy, které patří k Řecku, je Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos.

Řecké pláže jsou nádherné a vždy byste měli u pobřeží hledat modré vlajky, které označují dokonale čistou vodu. Ostrovy obklopuje Egejské, Jónské a Krétkské moře. Řecko je sice malou zemí, ale o rozmanitost zde nebudete mít nouzi. Prozkoumat můžete archeologické nálezy, pláže i hory.

Proč jet do Řecka

Azurové moře a dokonalé pláže patří mezi největší benefity Řecka, které nabízí svým návštěvníkům. Právě tyto aspekty sem lákají každý rok stovky tisíc turistů z celého světa. Zapomínat ale nesmíme ani na jedinečnou architekturu, kterou jinde na světě neuvidíte.

Prozkoumat můžete úzké uličky měst, obdivovat jejich klasické bílé zdi a navštívit nejznámější historické památky. Za návštěvu rozhodně stojí Poseidonův chrám na mysu Sunion, antické Athény, pohoří Olymp nebo klášter Meteora, který patří do světového dědictví UNESCO. Jeho vzhled i poloha jsou jedinečné a při návštěvě Řecka byste ho měli vidět.

Mezi největší výhody dovolené v Řecku patří jeho rozmanitost. Každý kout této země je úplně jiný. Na některých místech si užijete nádherné pláže a čistou vodu, jinde divokou přírodu, historii nebo vysoké pohoří. Díky tomu si můžete snadno naplánovat velmi různorodou dovolenou, kterou si užijí děti i dospělí bez ohledu na věk a koníčky.

Pro milovníky potápění a šnorchlování jde o skvělé místo, protože se zde nachází nejen křišťálově čistá voda. Některé části jsou dostupné pouze lodí, ze které se můžete potopit pod hladinu a obdivovat krásy podmořského světa. Potápěči obvykle jezdí hlavně na Krétu, Paxos a řadu dalších míst, která slibují nádherné podmořské zážitky.

Počasí a podnebí v Řecku

Při návštěvě Řecka si můžete užít typického středomořského počasí. Průměrně se během roku teplota pohybuje kolem 25 stupňů. Potkat se můžete s mírnými srážkami, ale většinou netrvají déle než jediný den. Dovolenou vám proto zaručeně nezkazí žádné dlouhotrvající průtrže deště.

Turisté obvykle volí pro dovolenou období od konce dubna do konce listopadu, kdy se teploty moře pohybují mezi 20 až 25 stupni. Teplota vzduchu během léta stoupá až na 35 až 40 stupňů. V létě ve všech koutech Řecka vane příjemný vítr, kterému místní říkají meltémi. Díky tomu zde můžete v klidu vydržet vysoké teploty i uprostřed léta a užít si dokonalou dovolenou.

Řecká kuchyně

Pro Řecko je typické také úžasné jídlo. Autentickou chuť můžete přitom ochutnat jen v této zemi. V Čechách také najdete řecké pokrmy, ale nikdy nebudou chutnat jako v Řecku. Mezi nejpopulárnější patří gyros v pita chlebu nebo souvlaki z kuřecího nebo jehněčího masa.

Ochutnat byste měli také tradiční omáčku tzatziki, která chutná dokonale se smaženými hranolky. Musaka z mletého masa a lilků patří mezi tradiční pokrmy, které jinde na světě neochutnáte. Ochutnejte ale také jehněčí kuličky keftedes, které patří mezi místní stálice.

Nejoblíbenější destinace v Řecku

Korfu

Ostrov Korfu je často označován jako jeden z nejkrásnějších v Řecku. Někteří dokonce říkají, že je patří mezi nejkrásnější na světě! Není se čemu divit, protože takto nádherné pláže, zátoky a čistou vodu jinde neuvidíte. Jde o dokonalé místo nejen pro rodiny s dětmi, ale také zamilované páry, které si chtějí užít romantickou atmosféru.

Široké pláže plné jemného písku si užijí hlavně děti, protože zde budou moci nejen dovádět ve vodě, ale také stavět obrovské stavby z písku. Při zakoupení first minute nebo last minute zájezdu si můžete toto jedinečné a dech beroucí místo užít za skvělou cenu.

Proč navštívit Korfu

Ostrov Korfu je často nazýván smaragdovým ostrovem. Tuto přezdívku získal díky nádherné přírodě plné zeleně, která často na podobných ostrovech chybí. Obdivovat zde můžete olivovníky, citronovníky nebo eukalypty. Úžasná vůně těchto stromů se line celým ostrovem a na každém kroku budete mít pocit, že jste doopravdy v ráji.

Kouzlo ostrova Korfu neobdivují ale jen dnešní turisté. V minulosti si místní přírodu a pláže oblíbila císařovna Sissi nebo rodina Rothshildů, což byla nejbohatší rodina světa. Přijeďte na ostrov a užijte si stejné přírody, pláží a moře jako velmi významné osobnosti naši historie.

Počasí a podnebí v Korfu

Teploty na Korfu jsou trochu nižší než v jiných částech Řecka, protože se tento ostrov nenachází na jihu. Jestli si chcete užít dokonalou dovolenou plnou slunce, ale bez šíleně vysokých teplot, Korfu je nejlepším místem pro vás.

Během letních měsíců teploty sahají k 30 stupňům. Na jaře nebo na podzim se můžete těšit na teploty kolem 24 stupňů, které jsou ideální pro zkoumání ostrova a pěší túry. V létě si zase užijete hlavně pláží, potápění a šnorchlování.

Tipy na výlety v Korfu a okolí

Achillion je zámek v neoklasicistním stylu, který byl postaven roku 1890 a fungovat jako letní sídlo císařovny Sissi. Projít si můžete nejen samotný zámeček, ale také přilehlé zahrady, které k němu patří. Uvidíte odtud moře, ale také detailní sochu řeckého bojovníka jménem Achilles. Sissi tuto postavu řecké mytologie obdivovala a také podle něj pojmenovala toto sídlo.

Pláž Glyfada leží na západním pobřeží Korfu. Jedná se pravděpodobně o nejkrásnější pláž na ostrově, kterou jednoduše musíte vidět. Písek má zlatou barvu a voda je tak čistá, že vidíte na dno. V okolí se nachází skály a zelené kopce, které doplňují celkový vzhled této krajiny.

Pevnost Gardiki je byzantská pevnost, která byla postavena ve 13. století. V současnosti jde již o zříceninu v centru ostrova. Projít se můžete posledními zbytky dochovaných hradeb, ale i přesto se jedná o obrovské lákadlo na tomto ostrově. Historii a atmosféru ostrova pocítíte, i když se pevnost nedochovala do současnosti celá.

Hora Pantokrator je nejvyšší hora Korfu s výškou 906 metrů nad mořem. Na vrchol se dostanete pohodlně autem po silnici a můžete si z vrcholu užít jedinečného výhledu na celý ostrov. Všichni milovníci chůze tam mohou samozřejmě dojít pěšky. Zabere vám to pouze asi 2 hodiny.

Kos

Kos je druhým největším ostrovem souostroví Dodekanésy. Charakteristickým je pro něj rovinatý povrch, který není v Řecku příliš obvyklým jevem. Z tohoto důvodu je tento ostrov ideální pro milovníky cyklistiky a nachází se zde hodně cyklostezek. Potěší ale také všechny, kdo se chtějí vykoupat a opálit. Na písčitých a oblázkových plážích se užijete pohodlí a odpočinek.

Zamilované páry se mohou projít skalnatými zátokami, které působí velmi romanticky. Jižní část ostrova je obvykle větrnější a jsou zde také větší vlny. To se bude líbit surfařům a fanouškům vodních sportů. Ať si chcete užít pohodu na pláži nebo adrenalin ve vlnách nebo na kole, Kos je na vás připraven.

Proč navštívit Kos

Město Kos bude skvělým domovem pro všechny, kdo se chtějí dobře pobavit v noci. Noční život je tu běžný a najdete tu hodně restaurací a barů. V okolí jsou také krásné pláže, takže nebudete ochuzeni ani o příjemné koupání.

Pro rodiny s dětmi ale bude mnohem lepší oblast Marmari nebo Tigaki. Marmari je velmi klidné letovisko s pozvolným vstupem do moře, který je ideální i pro velmi malé děti. Letovisko Tigaki se skládá z moderních hotelových komplexů s all inclusive službami, takže se nebudete muset vůbec o nic starat. Navíc se nachází přímo u moře.

Počasí a podnebí v Kosu

Ostrov Kos nabízí příjemné teploty během celého roku. Průměrná roční teplota je 24 stupňů. Turistická sezóna zde začíná již v květnu, kdy se teploty dostanou až na 30 stupňů. Během samotného léta zde bývá skutečně horko, což nebude vhodné pro malé děti nebo seniory. Teploty se mohou vyšplhat až na 35 nebo 40 stupňů. Moře bývá také příjemné teplé. Obvykle má okolo 24 stupňů.

Tipy na výlety v Kosu a okolí

Empros Thermes je místo, kde si užijete obrovské množství odpočinku. Voda obsahuje hodně vápníku, sodíku, síra a mnoho dalších látek, které jsou prospěšné pro vaše zdraví. Lidé, kteří mají problémy s pokožkou nebo klouby se sem často jezdí léčit. Okolní pláže ale také stojí za návštěvu, protože má místní písek černou barvu.

Asklepeion je antická nemocnice a hojně vyhledávaná památka na Kosu. Dnes jde pouze o zříceninu, ale snadno si uděláte obrázek o tom, jak kdysi vypadala. Budova nese název po bohu zdraví a medicíny Asklépiovi. Dórský styl stavby potěší každého, kdo se zajímá o architekturu nebo historii.

Samotné město Kos také stojí za návštěvu. Hlavní město oplývá pravou řeckou atmosférou. Prohlédnout si zde můžete přístav s johanitskou pevností, projít se uličkami města nebo ochutnat místní kuchyň v tradičních hospůdkách a kavárnách. Večery a noci jsou tu zasvěcené zábavě, a proto doporučujeme navštívit některý z klubů.

Solné jezero Alykés patří mezi největší přírodní zajímavosti na ostrově. Během zimy je plné vody, zatímco v létě je v jezeře vody jen minimum. V minulosti se toto místo využívalo jako zdroj soli, ale dnes je zde těžba zakázaná. Místo si získali popularitu nejen u turistů, ale také u mnoha druhů ptáků, kteří zde pravidelně hnízdí. Setkat se tu můžete například s pelikány.

Kréta

Kréta je nejznámějším a nejnavštěvovanějším ostrovem v Řecku. Pro milovníky aktivní dovolené jde o dokonalou destinaci, kam vyrazit. Děti potěší velké aquaparky a dospělé naopak kvalitní restaurace a bary. Jestli si chcete doopravdy odpočinout od tvrdé práce a chcete na chvíli zapomenout na své povinnosti, Kréta je pro vás nejlepší volbou.

Jižní část ostrova nabízí mnoho klidných letovisek, kam nejezdí tolik turistů a objevovat zde můžete romantické zátoky nebo si zaplavat v dokonale čistém moři. Způsobů, jak si užít dovolenou na Krétě je hodně. Záleží jen na tom, po čem při své dovolené toužíte. Kréta nabízí možnost pro aktivní turisty, ale také pro všechny, kdo se chtějí jen opalovat a užít si moře.

Proč navštívit Krétu

Největší ostrov Řecka je dlouhý 250 kilometrů. Čeká tu na vás divoká příroda, nespočet pláží s pomalým vstupem do moře, ale také historické památky. Mínojské paláce v Knossu patří mezi nejznámější památky na ostrově a rozhodně stojí za návštěvu.

Jestli chcete vyrazit spíš do přírody, neměli byste minout nejdelší roklinu v Evropě, soutěsku Samaria. Milovníky moře potěší pestrý podmořský život, který se skrývá pod hladinou vody. Na ostrově je mnoho míst, kde si můžete zapůjčit vybavení na potápění nebo se to naučit s profesionálním instruktorem. Kréta je jednoduše místo, kde si dovolenou užije každý.

Počasí a podnebí na Krétě

Kréta patří k nejteplejším ostrovům v Řecku. Sluníčko tady svítí asi 300 dnů v roce. Léto je zde také nejdelší z celého Řecka, takže můžete na dovolenou vyrazit od dubna do listopadu a budete mít nádherně teplo a slunečno.

Vysoké teploty budou snesitelné díky severnímu větru, kterému se říká meltémi. Teploty se na ostrově liší podle toho, kde se nacházíte. Nadmořská výška na určitých částech ostrova je jiná, a proto musíte počítat s drobnými rozdíly. Příjemné letní teploty si ale užijete během celého roku.

Tipy na výlety na Krétě a okolí

Palác Knossos je zřícenina blízko města Heraklion. Tato stavba patří mezi největší mínojské památky na světě. Palác byl postaven kolem roku 1900 před naším letopočtem a během své historie byl několikrát zničen během válek a poté vždy rekonstruován. Říká se, že kdo na Krétě nenavštívil palác Knossos, jako by tu nikdy nebyl.

Město Agios Nikolaos je velmi tiché a klidné přístavní město, kde můžete obdivovat jezero Voulismeni. Podle starých legend jde o jezero, kde se koupala bohyně války Athéna. Podle místních pověr existuje pod městem tajný tunel, který vede do města Santorini.

Planině Lasithi se říká Planinu tisíců mlýnů. V minulosti se zde skutečně nacházelo mnoho klasických mlýnů, ale postupem času je vystřídala moderní čerpadla. Mlýny už zde sice neuvidíte, ale výhled na okolí si zaručeně užijete.

Klášter Moni Arkadi byl postaven v 10. nebo 11. století a sloužil jako útočiště během války. Lidé se zde skrývali před Turky. Místní se zde dostali do těžké situace, která nakonec skončila skupinovou sebevraždou. Tato tragická událost v historii Kréty se označuje jako „ohnivý signál“. Evropa po tomto incidentu měla přijít Řecku na pomoc během války s Tureckem.

Lefkada

Blízko Korfu se v Jónském moři nachází další ostrov jménem Lefkada. Jde o velmi oblíbenou destinaci, protože místní pláže patří mezi nejkrásnější v celém Řecku. Jestli chcete jet na letní dovolenou do Řecka kvůli opalování a koupání, toto místo je pro vás jako dělané. Těšit se můžete na bílý písek, krásné oblázky a azurovou vodu.

Pláže mají velmi romantickou atmosféru, a proto byste sem měli vyrazit na líbánky. Díky first minute nebo last minute zájezdům seženete nabídky za skvělou cenu a budete si moci užít dovolenou u moře za velmi příznivou cenu. Navíc můžete vybírat z mnoha druhů ubytování, které budou splňovat vaše požadavky.

Proč navštívit Lefkadu

Nejpopulárnějším a jedním z nejkrásnějších letovisek na tomto ostrově patří rybářská vesnička Agios Nikitas. Najdete ji v severozápadní části ostrova. Pro rodiny s dětmi jde o ideální místo, protože je tu úžasný klid a nepotkáte tu příliš mnoho nočních klubů, které by mohly rušit vaše pohodlí a spánek.

Jestli naopak hledáte místo, kde to bude žít i po setmění, letovisko Vasiliki pro vás bude skvělé, protože je zde mnoho barů a nočních klubů. Přes den tu navíc zažijete skvělé podmínky pro windsurfing, surfing a mnoho dalších vodních sportů.

Počasí a podnebí na Lefkadě

Počasí na Lefkadě se neliší od dalších ostrovů v Jónském moři. Od června do září teploty sahají k 30 stupňům a nebe je téměř bez mráčku. Na podzim jsou stále velmi příjemné teploty kolem 25 stupňů. Jestli sem vyrazíte na podzim, budete mít úžasné podmínky pro procházky po okolí a výlety pěšky nebo na kole.

Tipy na výlety na Lefkadě a okolí

Hlavní města Lefkada je místem, které nesmíte minout. Nejen, že tu zažijete pravou řeckou atmosféru, ale také si můžete nakoupit vše, po čem toužíte. Je zde mnoho obchodů a stánků s jídlem, řecká hudba na každém kroku a staré větrné mlýny na pobřeží. Kromě toho můžete navštívit také hrad Santa Maura nebo obdivovat tradiční řeckou architekturu.

Mys Doukato je rájem pro milovníky příběhů. Na velké bílé skále je krásný maják, který je opředen mnoha příběhy o nešťastné lásce. Znát můžete například příběh básnířky Sapfó, která skokem z místních útesů ukončila svůj život kvůli nešťastné lásce.

Vodopády Nidri jsou magickým místem pro všechny zamilované a milovníky přírody. Voda ladně dopadá jako bílé kameny. Těšit se můžete na jedinečnou přírodní show. K vodopádům se snadno dostanete z letoviska Nidri, když si uděláte krátkou procházku s drahou polovičkou nebo rodinou.

Klášter Panagia Faneromeni je celý komplex, který byl postaven v první polovině 17. století. Jedná se o největší církevní památku na ostrově Lefkada. Od chvíle, kdy byl postaven, již několikrát vyhořel a nějakou dobu působil jako terč barbarů. Místní ho ale vždy nechali opravit a dnes si ho můžete prohlédnout v jeho plné kráse. Od našich kostelů a klášterů se hodně liší, a proto stojí za návštěvu.

Rhodos

Rhodos je velmi známý antickými stavbami a historickými památkami. Užít si tady ale můžete také odpočinek na pláži a nespočet výletů. Rodiny s dětmi budou nadšené z aquaparků s mnoha atrakcemi, zatímco milovníci historie a architektury mohou navštívit křižácké hrady, chrámy a kláštery. Každý kout ostrova je trochu jiný, i když jde o poměrně malý ostrov. Uvidíte, že oblíbené aktivity si zde najdou rodiny s dětmi, zamilované páry i aktivní senioři.

Dokonalá dovolená v Řecku na ostrově Rhodos může vypadat mnoha způsoby. Záleží jen na vás, které aktivity si zvolíte pro svou dovolenou. Díky first minute nebo last minute nabídkám si ji navíc užijete za výhodnou cenu. Dovolená u moře nemusí být extrémně drahá, když budete mít štěstí a narazíte na zvýhodněný zájezd.

Proč navštívit Rhodos

Rhodos leží v Egejském moři a jde o největší z Dodekanéských ostrovů. Ostrov měří na délku 78 kilometrů a na šířku 38 kilometrů. Jde sice o malý ostrůvek, ale není zde nouze o výlety a historické památky. Mezi nejkrásnější města na ostrově patří hlavní město Rhodos, stejně jako historické město Lindos. Atmosféra starého Řecka na vás dýchne při každém kroku po jakémkoli městě, protože si místní své historie velmi váží a ochraňují ji.

Milovníci přírody mohou vyrazit do údolí motýlů a všichni mohou do své dovolené začlenit také odpočinek na nádherných plážích s jemným pískem na průzračně čistým mořem. Díky rozmanitosti tohoto malého ostrova si můžete na dovolené užít od každé aktivity trochu. Dokonce si můžete vypůjčit auto nebo skútr a prozkoumat celý ostrov po vlastní ose.

Počasí a podnebí na Rhodosu

Rhodos patří k nejteplejším ostrovům v Řecku, na který se můžete vydat. Celoročně je tu hodně teplo a ani měnící se roční období nepřináší velké teplotní výkyvy. Již v dubnu se teplota pohybuje kolem 23 stupňů, zatímco během léta se můžete těšit na teploty kolem 30 stupňů. Dobrou zprávou je, že se nemusíte obávat ani vysokých teplot, protože díky severozápadnímu větru je počasí neustále velmi příjemné.

Tipy na výlety na Rhodosu a okolí

Hlavní město Rhodos nabízí návštěvníkům nespočet historických zastávek, které se nachází téměř na každém kroku. Obdivovat můžete Hippokratovo náměstí, ulice Rytířů nebo přístav Mandraki, u kterého v minulosti údajně stála obrovská socha boha Hélia.

Údolí motýlů je rájem pro milovníky přírody a zvířat. V údolí žijí tisíce pestrobarevných motýlů. Jestli chcete své děti něčím ohromit, rozhodně je sem vezměte. Procházku podél malé řeky s vodopády a jezery se budou líbit všem romantikům, protože má toto místo kouzelnou atmosféru.

Městečko Lindos se nachází v jihovýchodní části ostrova a najdeme zde chrám Athény Lindské, která dohlíží na celé město a lidi, kteří v něm žijí. Jestli se budete chtít vydat k Akropoli s chrámem, měli byste vyrazit brzy ráno, abyste se vyhnuli vysokým letním teplotám. Anebo si můžete pronajmout osla, se kterým bude cesta jednodušší a pohodlnější.

Pláž Tsambika je široká téměř 800 metrů a nachází se na východním pobřeží ostrova. Jestli budete bydlet v letovisku Kolymbia, budete ji mít jen 3,5 kilometru. K pláži se snadno dostanete autem, pronajmete si lehátko a oběd nebo chutnou večeři si můžete objednat v jedné z místních restaurací.

Letovisko Faliraki je pro milovníky adrenalinu. Místní aquapark patří mezi největší v Evropě. Vyzkoušet můžete až 40 tobogánů. Nejdelší z nich měří neuvěřitelných 140 metrů. To bude zaručeně velká jízda, která potěší všechny děti.

Archeologické naleziště Kamiros naopak potěší fanoušky historie. Najdete ho na severozápadním pobřeží ostrova. Kdysi se zde nacházelo antické město, akropole i dórský chrám boha Apollóna. Dnes uvidíte jen základy budov a pár antických sloupů, ale místo má neuvěřitelnou atmosféru, která vás přesune do dávných dob.

Santorini

Ostrov Santorini je součástí souostroví Kyklady a jde nejspíš o nejromantičtější ostrov z celého Řecka. Užívat si zde můžete klasických bílých domů s modrými střechami, malé kostely a tradiční přístavy. Jestli hledáte na své dovolené trochu romantiky, na Santorini byste neměli zapomenout. Mnoho lidí volí tuto lokalitu pro své zasnoubení, svatbu nebo líbánky.

Západy slunce nad Santorini jsou pověstné svou krásou. Na toto místo jednoduše nezapomenete do konce svého života. Díky first minute nebo last minute nabídkám si navíc můžete užít romantickou dovolenou s milovaným partnerem za výhodnou cenu.

Proč navštívit Santorini

Mnoho lidí říká, že je Santorini nejkrásnější ostrov Řecka. Legendy říkají, že právě Santorini je bájným ostrovem Atlantida. Ať je to pravda nebo ne, toto místo je kouzelné. Místní hotely nabízí překrásné apartmány s výhledem na moře. Všude kolem vás budou dokonale bílé domky, které jsou pro Řecko typické a vychutnat si můžete i tradiční řeckou kuchyni v místních restauracích.

Jestli plánujete dovolenou se svým partnerem nebo partnerkou, Santorini zaručeně splní všechny vaše sny, touhy a přání. Tato lokalita je ideální také pro všechny, kdo nemají rádi velká letoviska plná turistů. Tady najdete hlavně místní a ubytujete se v malebném apartmánu, který bude působit jako nový domov.

Počasí a podnebí v Santorini

Santorini svým návštěvníkům celoročně nabízí krásné počasí bez srážek. Jestli vás na Santorini lákají hlavně pláže a moře, měli byste se sem vydat během hlavní sezóny v létě. V této doby jsou teploty kolem 30 stupňů a moře má teplotu kolem 25 stupňů.

V případě, že vás více lákají výlety a procházky po městě, bude pro vás příjemnější teplota kolem 20 až 25 stupňů. Toho si můžete užít na jaře nebo na podzim.

Tipy na výlety v Santorini a okolí

Město Oia si zamilujete pro jeho útulnou atmosféru. Úzké kamenné uličky, bílé domy s modrými okenicemi a modré dveře jsou charakteristické pro Santorini i celé Řecko. Město je krásné nejen přes den. Večer se můžete rozplývat nad západem slunce a krásně osvětleným městem.

Město Thira je dnes plné starobylých památek z helénistického a římského období. Dříve se jednalo o běžné město, ale dnes je to ráj pro milovníky historie. Návštěvu si zaslouží chrám svatého Dionýsia, základy městských staveb a dochované předměty, které jsou často velmi zajímavé.

Pláž Red Beach patří mezi nejznámější na Santorini a místní vám ji zaručeně doporučí, když se jich zeptáte na tip. Své jméno si vysloužila díky skalám, které ji obklopují. Kontrast mezi červenými skalami a azurově modrým mořem stojí za výpravu na tuto jedinečnou pláž. Garantujeme, že odtud budete mít nejkrásnější plážové fotky.

Pohoří Mesa Vouno leží u jihovýchodního pobřeží a patří mezi lákadla pro aktivní turisty. Při výletě můžete obdivovat výhledy na Egejské moře, ale také na santorinská města. Výšlap nahoru vám zabere asi hodinu, ale rozhodně bude stát za to.

Zakynthos

Řecký ostrov Zakynthos patří mezi turisty k velmi oblíbeným destinacím. Není se čemu divit, protože si zde můžete užít nádherných pláží a tyrkysového moře. Místní příroda je ale také velkým lákadlem. Olivové a piniové háje, krásné vinice a fíkovníky vás donutí chodit po okolí po celé hodiny.

Chcete více adrenalinu než jen chození po okolí? Místní část moře slibuje ideální podmínky pro jachting, šnorchlování, potápění i surfování. Přírodní krásy proto nemusíte sledovat jen na souši, ale také pod hladinou moře.

Proč navštívit Zakynthos

Zakynthos má mezi lidmi mnoho přezdívek. Říká se mu mimo jiné ostrov vůní, protože je domovem mnoha druhů orchidejí, bylinek a voňavého koření. Mnohem známější je ale označení ostrov želv. Ani to není náhoda. Na želvy tu narazíte na každém kroku.

Při potápění nebo na pláži můžete potkat karety obrovské, které sem každý rok připlouvají klást vajíčka. Jestli je potkáte na pláži, rozhodně se k nim nepřibližujte a nesahejte na ně. Můžete je pozorovat z dálky, ale neměli byste narušovat jejich prostor. Tyto želvy jsou pro Zakynthos typickým znakem celého ostrova a jejich sochy nebo umělecké vyobrazení najdete po celém ostrově.

Počasí a podnebí v Zakynthosu

Hlavní turistická sezóny pro Zakynthos začíná v červnu a končí na konci září. Během těchto měsíců se na ostrově teploty vyšplhají na 25 stupňů, ale během července a srpna budou spíš kolem 30 stupňů. V zimě v této oblasti často prší. Díky tomu se zde daří přírodě a ostrov je celoročně nádherně zelený.

Tipy na výlety v Zakynthosu a okolí

Hlavní město Zakynthos se nachází v přístavu na úpatí hory vrchu Bochali. Ve městě se nachází důležité památky jako katedrála svatého Dionýsia, ale také příjemná přístavní promenáda, která vyzývá k malé procházce. Z vršku Bochali uvidíte nejen celé město, ale dokonce celý ostrov.

Pláž Navagio je jedním z nejvyhledávanějších míst celého Řecka. Tuto pláž jste někdy na fotce zaručeně viděli. Obklopuje ji skalní masiv a u pláže se nachází vrak pašerácké lodi. Na tuto pláž se dostanete jen lodí, ale je to nádherné místo, které za návštěvu stojí. Navíc si užijete ještě výlet lodí.

Modré jeskyně jsou přírodním úkazem Zakynthosu. Zaručuje vám, že něco tak krásného jste ještě neviděli. Jeskyně září modrou barvou díky vápencovým skalám a paprskům slunce, které se odráží od vody. Jde o velkolepou podívanou, kterou jednoduše musíte zažít na vlastní kůži.

Přírodní lázně Xigia jsou přírodními lázněmi, kde má voda vysoký obsah síry. Díky tomu je voda léčivá a může pomoci s kožními problémy nebo bolavými klouby. Voda má mléčně bílou barvu a typický zápach, ale prameny jsou velmi léčivé. Nezáleží na tom, jestli máte zdravotní problémy. Po této koupeli se budete jednoznačně cítit lépe.

Dovolená Řecko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti